Miesięcznik Nafciarza

Co kryje się pod nazwą „Miesięcznik Nafciarza”? Wywiady z byłymi i obecnymi zawodnikami, a także kibicami i członkami sztabu szkoleniowego, ciekawostki, podsumowania miesięcy, przedstawienia rywali … na tym nie koniec! Sprawdźcie sami! 

MIESIĘCZNIK NAFCIARZA NUMER 20 – KWIECIEŃ 2024

W ósmym w sezonie 2023/2024 wydaniu Miesięcznika Nafciarza przygotowaliśmy dla Was: podsumowanie marca, informacje o kwietniowych rywalach Nafciarzy, raport z wypożyczeń oraz szybkie strzały z Marcelem Jastrzębskim. Zapraszamy do lektury!

MIESIĘCZNIK NAFCIARZA NUMER 19 – MARZEC 2024

W siódmym w sezonie 2023/2024 wydaniu Miesięcznika Nafciarza przygotowaliśmy dla Was: podsumowanie lutego, informacje o marcowych rywalach Nafciarzy, wywiad z Michałem Dolnym oraz szybkie strzały z Dawidem Dawydzikiem. Zapraszamy do lektury!

MIESIĘCZNIK NAFCIARZA NUMER 18 – LUTY 2024

W szóstym w sezonie 2023/2024 wydaniu Miesięcznika Nafciarza przygotowaliśmy dla Was: podsumowanie stycznia, informacje o lutowych rywalach Nafciarzy, wywiad z Mariuszem Betlejewskim oraz szybkie strzały z Niko Mindegią. Zapraszamy do lektury!

MIESIĘCZNIK NAFCIARZA NUMER 17 – GRUDZIEŃ 2023

W piątym w sezonie 2023/2024  i zarazem świątecznym wydaniu Miesięcznika Nafciarza przygotowaliśmy dla Was: podsumowanie listopada, raport z wypożyczeń, informacje o grudniowych rywalach Nafciarzy, wywiad z Prezesem Arturem Stanowskim oraz szybkie strzały z Dmitrim Zhitnikovem. Zapraszamy do lektury!

MIESIĘCZNIK NAFCIARZA NUMER 16 – LISTOPAD 2023

W czwartej w sezonie 2023/2024  edycji Miesięcznika Nafciarza przygotowaliśmy dla Was: podsumowanie października, raport z wypożyczeń, informacje jacy rywale czekają na drodze płocczan w listopadzie, wywiad z Robertem Jankowskim, tekst o ORLEN Wiśle II Płock z komentarzem trenera Michała Skórskiego oraz szybkie strzały z kapitanem – Michałem Daszkiem. Zapraszamy do lektury!

MIESIĘCZNIK NAFCIARZA NUMER 15 – PAŹDZIERNIK 2023

W trzecim w sezonie 2023/2024 Miesięczniku Nafciarza znajdziecie sylwetki rywali z którymi Nafciarze zmierzą się w październiku, raport z wypożyczeń, podsumowanie miesiąca września oraz szybkie pytania i szybkie odpowiedzi z Abelem Serdio. Zapraszamy do lektury!

MIESIĘCZNIK NAFCIARZA NR 14 – WRZESIEŃ 2023

W drugim w sezonie 2023/24 wydaniu Miesięcznika Nafciarza pojawiły się sylwetki przyszłych rywali, terminarz i skład Nafciarzy! Jak przygotowania wyglądały z perspektywy trenera ORLEN Wisły Płock Xaviego Sabate i Przemka Krajewskiego? Zadaliśmy również parę pytań lewoskrzydłowemu Nafciarzy – Lovro Mihiciowi! Sprawdźcie sami!

MIESIĘCZNIK NAFCIARZA NR 13 – SIERPIEŃ 2023

Pierwszy numer waszego ulubionego Miesięcznika w sezonie 2023/2024! W pierwszym w nowym sezonie numerze mamy dla Was: zapowiedź turnieju Handball Cup 2023, wypowiedzi Xaviego Sabate oraz Michała Daszka o losowaniu grup Ligi Mistrzów! W sierpniowym wydaniu nie zabraknie także informacji o zmianach w ORLEN Superlidze oraz tym co misie lubią najbardziej – czyli sprzedaży karnetów!

MIESIĘCZNIK NAFCIARZA NR 12 – MAJ 2023

To już ostatni numer Miesięcznika Nafciarza w sezonie 2022/2023! W majowym numerze mamy dla Was wywiady z trenerem Xavim Sabate i naszym rozgrywającym Tinem Lućinem o występach ORLEN Wisły Płock w Lidze Mistrzów oraz nadchodzącym ćwierćfinale, a także z Kapitanem Michałem Daszkiem o czerwcowym finale ORLEN Pucharu Polski i obronie przez Wiślaków zdobytego przed rokiem trofeum. Nie mogło zabraknąć również rozmowy ze szkoleniowcem drugiego zespołu Michałem Skórskim. Zapraszamy do lektury i do usłyszenia we wrześniu!

MIESIĘCZNIK NAFCIARZA NR 11 – KWIECIEŃ 2023

Nafciarze wywalczyli historyczny awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów! Co prawda, opisu niesamowitego rewanżu w Nantes nie znajdziecie w kwietniowym numerze Miesięcznika Nafciarza (ze względu na konieczność wcześniejszego druku), ale przeczytacie o drodze ORLEN Wisły Płock oraz HBC Nantes do play-off i zobaczycie, jak trudne zadanie mieli nasi zawodnicy, by pokonać silnych Francuzów. Nie zabrakło również informacji o tym, że Wiślacy wchodzą do gry w PGNiG Pucharze Polski, a także o przedłużeniach kontraktów i nowym bramkarzu – legendzie chorwackiej piłki ręcznej!

MIESIĘCZNIK NAFCIARZA NR 10 – MARZEC 2023

Marcowy Miesięcznik Nafciarza już na Was czeka! W 10 numerze znajdziecie: wywiad z nowym Prezesem Zarządu SPR Wisły Płock – Arturem Stanowskim oraz wieści o debiutach zawodników ORLEN Wisły Płock w kadrach narodowych Polski, a także wypowiedzi niektórych powołanych Wiślaków! Przeczytacie również rozmowy z psychologiem sportowym – Jarosławem Suskim oraz Nafciarzami – Niko Mindegią i Krzysztofem Komarzewskim, nawiązujące do współpracy SPR Wisły Płock z Fundacją Itaka oraz akcji STOP DEPRESJI. Koniecznie zobaczcie, co jeszcze kryje się w tym numerze – zapraszamy do lektury!

MIESIĘCZNIK NAFCIARZA NR 9 – LUTY 2023

Jesteście ciekawi, jakie cele na wiosenną rundę ma szkoleniowiec Nafciarzy – Xavi Sabate i jak wyglądała pierwsza część sezonu 22/23 w liczbach? A może zastanawiacie się, co słychać u wychowanka ORLEN Wisły Płock Kamila Syprzaka lub José Guilherme de Toledo, który grał w naszym klubie w latach 2015-2019? Otwórzcie dziewiąty numer Miesięcznika Nafciarza! Czeka tam również na Was podsumowanie przerwy świąteczno-noworocznej i wiele dobrych informacji – sprawdźcie sami!

MIESIĘCZNIK NAFCIARZA NR 8 – GRUDZIEŃ 2022

W grudniu’22 Miesięcznik Nafciarza doczekał się pierwszego świątecznego wydania! Nie zabrakło w nim Wiślackich życzeń oraz podsumowania listopada’22, a działo się w nim wiele! W Orlen Arenie obejrzeliśmy Match Of The Week Ligi Mistrzów, Niko Mindegia wrócił do Płocka, a ORLEN Wisła II Płock zanotowała kolejne pierwszoligowe sukcesy. Do tego dla najmłodszych kibiców była dostępna Strefa Młodego Nafciarza oraz przeprowadziliśmy konkurs „Przyjdź na mecz z klasą”. Koniecznie zajrzyjcie do środka tego numeru klubowej gazetki, by zobaczyć co słychać u naszego byłego lewego rozgrywającego Dana-Emila Racoței oraz dowiedzieć się jak wygląda praca Kierownika Drużyny – Grzegorza Markiewicza.

MIESIĘCZNIK NAFCIARZA NR 7 – LISTOPAD 2022

Siódma odsłona Miesięcznika Nafciarza przedstawia nowe porozumienie pomiędzy SPR Wisłą Płock a SKF Wisłą Płock, czyli przyszłością płockiego szczypiorniaka, informację o współpracy z Jurandem Ciechanów, przerwie kadrowej i pierwszej Eskorcie Młodego Nafciarza! Przeczytacie tu także wywiady z Prezesem SKF-u oraz kibicką – Panią Grażyną, dzięki której dowiecie się, m.in., jak wyglądają spotkania zagorzałych fanów Niebiesko-Biało-Niebieskich, a także rozmowę z Petarem Nenadiciem o zmaganiach ORLEN Wisły Płock w TOP16 Ligi Mistrzów.

MIESIĘCZNIK NAFCIARZA NR 6 – PAŹDZIERNIK 2022

Październikowy’22 numer klubowej gazetki podsumował pierwszy miesiąc nowego sezonu 22/23: wielki powrót ORLEN Wisły Płock na parkiet oraz do gry w Lidze Mistrzów, przemianę dni meczowych, charytatywne akcje z DKMS oraz Płockim Schroniskiem dla zwierząt, dobry początek rozgrywek w wykonaniu naszej drugiej drużyny oraz start Paszportu Młodego Nafciarza! Oprócz tego, o jednym z najdalszych wyjazdów Nafciarzy opowiedział nam Ivan Nikcević – nasz były lewoskrzydłowy, natomiast o swojej przygodzie ponad 40-letniego kibicowania Wiśle – Pan Robert!

MIESIĘCZNIK NAFCIARZA NR 5 – WRZESIEŃ 2022

Po wakacjach i przerwie w rozgrywkach wróciliśmy do kibiców z piątym numerem Miesięcznika Nafciarza. Znalazła się w nim wypowiedź trenera – Xaviego Sabate oraz tradycyjne części, tj. opis wrześniowych rywali, skład na sezon 22/23 oraz terminarz. Historią kibicowania podzieliła się z nami Weronika, która dzięki dopingowaniu Nafciarzy poznała swoją obecną przyjaciółkę – Paulinę. Rozpoczęliśmy także serię „Wspominamy Ligę Mistrzów” i porozmawialiśmy z Nikolą Eklemoviciem! Nie obyło się bez przypomnienia o zdobyciu przez ORLEN Wisłę Płock upragnionego Pucharu Polski po długiej przerwie oraz dzikiej karty Ligi Mistrzów.  W gazetce można przeczytać tez o okresie przygotowawczym do nowych rozgrywek, sparingach, prezentacji drużyny, transferach, nowych klubowych gadżetach i … reszty dowiecie się klikając w link!

MIESIĘCZNIK NAFCIARZA NR 4 – MAJ 2022

Przed wakacyjną przerwą, w ręce kibiców trafił czwarty – majowy Miesięcznik Nafciarza. Po wygranej z TBV Lemgo Lippe, ORLEN Wiśle Płock przyszło mierzyć się z Kadetten Schaffhausen, a przed drugim meczem ze Szwajcarami swoimi odczuciami podzielili się z nami: Xavi Sabate, Niko Mindegia oraz Adam Morawski. Porozmawialiśmy również z Panem Krzysztofem – wieloletnim kibicem Nafciarzy, który opowiedział nam o swoim niezapomnianym meczu czy ulubionych zawodnikach. Podsumowaliśmy też kwiecień i kolejny awans Wiślaków w Lidze Europejskiej, odznaczeniu za zasługi dla piłki ręcznej Marcina Wicharego, walce o termin finałowego meczu Superligi, Wiślackiej Wielkanocy i kilku innych tematach – zobaczcie jakich! Mistrzowski sezon z Niebiesko-Biało-Niebieskimi powspominał natomiast Arkadiusz Miszka! 

MIESIĘCZNIK NAFCIARZA NR 3 – KWIECIEŃ 2022

Kwietniowy numer rozpoczęliśmy rozmową z Kapitanem Nafciarzy – Michałem Daszkiem, który opowiedział fazie grupowej Ligi Europejskiej, nastawieniu przed meczami z TBV Lemgo Lippe oraz zdradził, czy chciałby, aby jego synek został szczypiornistą. Poza terminarzem, opisem rywali czy składami, w tym Miesięczniku Nafciarza można przeczytać również wywiad z Rafałem – największym kolekcjonerem koszulek zawodników. W podsumowaniu nie zabrakło informacji o awansie ORLEN Wisły Płock do TOP8 EHF European League, transferach i przedłużeniach, brązowym medalu Mistrzostw Polski naszych Juniorów oraz pomocy Nafciarzy dla ogarniętej wojną Ukrainy. Na koniec, mistrzowski 2011 rok – powspominał z nami były trener ORLEN Wisły Płock – Lars Walter i przyznał, że część jego serca zawsze będzie niebieska.

MIESIĘCZNIK NAFCIARZA NR 2 – MARZEC 2022

W marcowym’22 wydaniu Miesięcznika Nafciarza pojawiły się sylwetki przyszłych rywali, terminarz i skład, a na pytania do ósmego zawodnika odpowiedział Kuba – trzynastolatek zakochany w ORLEN Wiśle Płock. Koniecznie sprawdźcie, jak rozpoczęła się jego historia z kibicowaniem Nafciarzom oraz jak wyglądał luty! W podsumowaniu minionego miesiąca skupiliśmy się na sukcesach seniorów i juniorów ORLEN Wisły Płock. Jedni zanotowali dwa zwycięstwa w Lidze Europejskiej, zaś drudzy awansowali do Final4 Mistrzostw Polski Juniorów, a kilka słów od siebie dodali trener Xavi Sabate oraz rozgrywający naszej młodej drużyny – Krystian Marchewka.

MIESIĘCZNIK NAFCIARZA NR 1 – LUTY 2022

Z pierwszego numeru Miesięcznika Nafciarza dowiecie się „co to za pomysł”! Poznacie również lutowych’22 rywali i skład Nafciarzy na sezon 21/22 oraz kibickę – Panią Lidię, która odpowiedziała na „8 pytań do 8. zawodnika” i wzięła udział w szybkich strzałach, wybierając, m.in, czy wolałaby zdobycie przez ORLEN Wisłę Płock Mistrzostwa Polski czy wygraną Ligi Europejskiej. Nie obyło się także bez podsumowania stycznia, a w nim: EHF Euro 2022, powrotu drużyny do treningów, awansu juniorów, spotkania z kibicami, dołączenia do zespołu Urosa Mitrovicia oraz pierwszoligowych derbów Płocka. W miesięczniku wspomnieliśmy jeszcze o Wiśle TV i programie „Za kołem”. a resztę sprawdźcie sami!