ORLEN Arena stanie się punktem SPRawnej Rejestracji DKMS! W czwartek – 29 września o godz. 18:45, Nafciarze zmierzą się z duńskim GOG, a przed spotkaniem Kibice będą mieli okazję zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku. Przyjdź na mecz i włącz się do akcji – może to właśnie Ty uratujesz komuś życie!

Punkt DKMS W Orlen Arenie!

Już w najbliższy czwartek – 29 września o godz. 18:45, ORLEN Wisła Płock podejmie duński GOG. Tego dnia w Orlen Arenie wspólnie będziemy mieli okazję wesprzeć nie tylko Nafciarzy, ale również osoby z nowotworami krwi i cierpiącymi na inne choroby układu krwiotwórczego. W holu głównym stanie punkt dla fundacji DKMS, w którym kibice będą mogli zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku, a wszystko w ramach akcji – SPRawna Rejestracja – #GramyzDKMS!

Zapraszamy do punktu DKMS w godzinach 17:15-20:15!

Jako zespół ORLEN Wisła Płock, na co dzień pokazujemy, że potrafimy bardzo dobrze grać w jednej drużynie. Doskonale zdajemy sobie sprawę jak ważna jest współpraca w drużynie, bo tylko to może doprowadzić do sukcesu. Dlatego z ogromnym zaangażowaniem rozpoczęliśmy współpracę z drużyną fundacji DKMS. Organizacja rejestracji dla potencjalnych dawców szpiku podczas meczu Nafciarzy to pierwszy krok by podnosić świadomość na temat nowotworów krwi i pomóc jak największej liczbie ludzi powiedziała o akcji Justyna Gawlińska – Kierowniczka działu marketingu i reklamy SPR Wisły Płock.

DKMS jest polską organizacją non-profit, która powstała w 2008 roku. Posiada ona status Organizacji Pożytku Publicznego oraz Ośrodka Dawców Szpiku w oparciu o decyzję Ministra Zdrowia, a w ciągu ponad 11 lat działania zarejestrowała w naszym kraju ponad 1 800 000 potencjalnych Dawców. Więcej o fundacji oraz jej celach można przeczytać – TUTAJ.

Kto może zarejestrować się jako dawca szpiku?

Potencjalnym Dawcą krwiotwórczych komórek macierzystych może zostać każda zdrowa oraz świadoma swojej decyzji osoba, pomiędzy 18. a 55. rokiem życia, która wyraża zgodę na pobranie komórek dwoma metodami, posiada BMI nie większe niż 40 i rejestrująca się po raz pierwszy.

Tatuaże, alergie i przeziębienia nie wykluczają rejestracji, a więcej informacji na temat tego, kto może zostać potencjalnym dawcą szpiku, udzielą wolontariusze w punkcie poboru w Orlen Arenie!

Na czym polega rejestracja w bazie DKMS?

Rejestracja w bazie DKMS polega na:

– Zapoznaniu się z ogólnymi wymogami do rejestracji i wykluczeniu ewentualnych chorób uniemożliwiających rejestrację,

– Wypełnieniu formularz rejestracyjnego,

– Pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka,

– Następnie na podstawie pobranego materiału określane są antygeny zgodności tkankowej – HLA,

– Wyniki badania wraz z danymi z formularza wprowadzane są do bazy Fundacji DKMS i od tego momentu zarejestrowana osoba staje się aktywnym potencjalnym Dawcą szpiku, dostępnym dla Pacjentów z całego świata, potrzebujących przeszczepienia szpiku lub komórek macierzystych. Cały proces rejestracji i badania próbek trwa około 3-4 miesięcy, a wszyscy zarejestrowani Dawcy są aktywni w bazie do swoich 61 urodzin.

Kibice! Chcecie pomóc? A może macie wątpliwości, czy możecie? Przyjdźcie na mecz Nafciarzy z GOG, dowiedzcie się więcej od wolontariuszy i zostańcie dawcami szpiku – może to właśnie Wy uratujecie czyjeś życie!