W świątecznych nastrojach przychodzimy z drugą częścią podsumowania 2022 roku. Tym razem wspomnimy pojedynki, które przyniosły ORLEN Wiśle Płock miejsce w Final Four EHF European League. Pamiętacie, z kim się mierzyliśmy i jakie były wyniki tych spotkań? Zapraszamy do lektury!

Lemgo i Kadetten na drodze do Final4!

Jak wspominaliśmy w pierwszej części podsumowania 2022 roku, Nafciarze zamknęli fazę grupową EHF European League 21/22, jako liderzy i awansowali do dalszej części zmagań z pierwszego miejsca w grupie A (więcej – TUTAJ!). Dzięki wysokiej lokacie, w TOP16 Ligi Europejskiej, Niebiesko-Biało-Niebiescy trafili na TBV Lemgo Lippe, które zajęło czwarte miejsce w grupie B. Pierwszy mecz z Niemcami Wiślacy rozegrali na koniec marca – na wyjeździe i pokonali miejscowych 31:28, natomiast rewanż odbył się na początku kwietnia w Orlen Arenie, gdzie Nafciarze zremisowali, przy rezultacie 28:28. Wygrana w pierwszym pojedynku oraz remis w drugim, dały ORLEN Wiśle Płock wyższy dobytek bramkowy w dwumeczu, niż jej przeciwnikom. Przy stosunku 59:56, górą byli płocczanie, którzy przed własną publicznością mogli cieszyć się z awansu do ćwierćfinału EHF European League!

Drabinka europejskich zmagań została ułożona tak, że w fazie decydującej o miejscu w Final Four, Nafciarze zmierzyli się z wygranym z pary IK Sävehof – Kadetten Schaffhausen. Ostatecznie rywalami płocczan, z uwagi na większą liczbę bramek zdobytych na wyjeździe, zostali Szwajcarzy, którzy w dwumeczu zremisowali ze Szwedami (60:60). Ponownie pierwszą część rywalizacji Wiślacy rozegrali na wyjeździe i po pierwszej połowie wygrywali z Kadetami jednym trafieniem 19:18. Po przerwie natomiast dopięli swego i zamknęli tę odsłonę ćwierćfinału ze zwycięstwem oraz dwubramkowym zapasem przed rewanżem w Płocku. Kadetten było w stanie dojść do głosu w końcówkach pierwszej i drugiej połowy, czym pokazało, że potrafi namieszać w losach spotkania, jednak to Wiśle starczyło sił, aby obronić wygraną. Mecz w Orlen Arenie zaplanowano na 3 maja, a ORLEN Wisła Płock już na początku pokazała swoją wyższość i, od prowadzenia w piątej minucie starcia do końca pojedynku, nie dała się dogonić Szwajcarom. Końcowy wynik zatrzymał się na 35:22, a do Final4 Ligi Europejskiej awansowali Nafciarze.

Od początku 2022 roku, Niebiesko-Biało-Niebiescy byli praktycznie nie do zatrzymania i, poza remisem w drugim meczu TOP16 z niemieckim TBV Lemgo Lippe, nikomu nie dali odebrać sobie wygranej. W ćwierćfinale dodatkowo potwierdzili swoją dyspozycję, dzięki czemu po raz drugi w historii zameldowali się w najlepszej czwórce EHF European League. W całej batalii ogromny udział mieli kibice, którzy w Orlen Arenie podczas każdej z rywalizacji tworzyli niesamowitą atmosferę i nieśli Nafciarzy do zwycięstwa.

Miesięcznik Nafciarza i Wirtualna Orlen Arena!

Na pierwszym domowym meczu ORLEN Wisły Płock w 2022 roku, w ręce kibiców trafił premierowy numer Wiślackiej gazetki – „Miesięcznika Nafciarza”. Od tej pory, o wydarzeniach z życia klubu, fani mogą czytać nie tylko w intrenecie, ale również w miesięczniku. Przez ostatni rok gazetka doczekała się ośmiu wydań, a na stronach każdego z nich można przeczytać podsumowanie minionego miesiąca i sylwetki najbliższych rywali oraz wywiady – z obecnymi i byłymi trenerami oraz zawodnikami, takimi jak: Lars Walter, Valentin Ghionea, Morten Seier, Petar Nenadić, Ivan Nikcević, czy Dan Emil Racotea. Znalazły się tam także rozmowy i historie kibiców oraz kierownika drużyny – Grzegorza Markiewicza, a ponadto plakaty i kolorowanki. Wszystkich chcących oddać się lekturze wydanych już numerów „Miesięcznika Nafciarza”, zapraszamy do zakładki „KIBICE”, gdzie znajdują się wersje elektroniczne, zaś kolejnych gazetek należy spodziewać się na każdym pierwszym domowym meczu w nowym miesiącu (od lutego do maja oraz od września do grudnia).

W kwietniu’22 otworzyliśmy bramy Wirtualnej Orlen Areny! Informacje o sprzedaży biletów, zapowiedzi meczowe, wypowiedzi zawodników, ogłoszenia transferów i … inne treści dostępne dla kibiców, którzy zapisali się do Wiślackiego newslettera! Jego subskrybenci otrzymują najważniejsze klubowe informacje drogą mailową. Zachęcamy do wypełnienia formularza, zapisu i obserwowania życia drużyny z pierwszych rzędów! Zapisy – TUTAJ!

Trzecia część wspomnień z ostatniego roku Nafciarzy już jutro!