Nafciarze rozpoczynają kolejny etap przygotowań do drugiej części sezonu 2022/2023. Już w ten weekend rozegrają dwa sparingi, a jeden z nich będzie otwarty dla kibiców. Sprawdźcie szczegóły!

Zaczynamy sparingi!

Zawodnicy ORLEN Wisły Płock wrócili do treningów w czwartek – 5 stycznia. Początek przygotowań spędzili w osłabionym składzie za sprawą zgrupowań kadr narodowych i rozgrywanych przez nie turniejów noworocznych. Z czasem część zawodników oraz trener Xavi Sabate, który przebywał na akcjach szkoleniowych prowadzonej przez niego reprezentacji Czech, dołączyli do reszty zespołu. Do końca stycznia nieobecnych będzie jeszcze siedmiu Nafciarzy, którzy biorą udział w Mistrzostwach Świata 2023 – Michał Daszek, Dawid Dawydzik, Krzysztof Komarzewski, Przemysław Krajewski, Abel Serdio, Lovro Mihić oraz Leon Susnja.

Pierwszy zespół zasili gracze ORLEN Wisły II Płock oraz rezerwowi reprezentanci kadry narodowej Chile na MŚ’23 (więcej – TUTAJ!), dzięki czemu Niebiesko-Biało-Niebiescy mogli realizować realne treningi piłki ręcznej i ćwiczyć sytuacje boiskowe. Po przygotowaniach we własnym gronie, nadszedł czas na sprawdzenie gotowości do drugiej części sezonu 2022/23 podczas sparingów.

Najpierw Ostrovia, później MMTS!

W planie Nafciarzy są trzy sparingi, a dwa z nich odbędą się już dziś i jutro – 20 i 21 stycznia. Pierwszy mecz towarzyski będzie zamknięty zarówno dla publiczności, jak i mediów, zaś na drugi – sobotni zapraszamy kibiców oraz dziennikarzy. ORLEN Wisła Płock zagra z drużynami, z którymi „na co dzień ” mierzy się w PGNiG Superlidze – Ostrovią Ostrów Wielkopolski oraz MMTS-em Kwidzyn.

Ostrovia Ostrów Wielkopolski – ostrowianie rozpoczęli przygotowania 3 stycznia, a kilka dni później wzięli udział w II Turnieju o Puchar Prezydenta miasta Ostrowa Wielkopolskiego. W półfinale pokonali oni Górnik Zabrze 36:23, natomiast w finale Sandrę Spa Pogoń Szczecin 30:29 i zatrzymali trofeum w domu.

MMTS Kwidzyn – kwidzynianie również wystartowali z treningami na początku stycznia i już w pierwszym tygodniu rozegrali sparing z Warmią Energą Olsztyn, którą pokonali 34:25. Następnie, w terminie 13-14 stycznia, czarno-czerwoni wyjechali do Niemiec, gdzie zagrali dwa mecze z: VfL Potsdam oraz Dessau-Rosslauer HV 06, czyli drużynami, które na co dzień występują w 2 Bundeslidze. Oba pojedynki zakończyły się przegraną MMTS-u, przy wynikach 25:43 (14:25) i 26:31 (15:17).

Właśnie sparing z MMTS-em Kwidzyn będzie otwarty dla publiczności! Mecz odbędzie się w Blaszak Arenie, a będzie mogło wejść na niego 300 kibiców. Pierwszeństwo będą mieli karnetowicze, którzy proszeni są o zabranie ze sobą aktualnych karnetów. Więcej informacji o powrocie do BlaszakaTUTAJ!

Plan sparingów

– 20 stycznia (piątek), godz. 16:00 – sparing z Ostrovią Ostrów Wielkopolski,

– 21 stycznia (sobota), godz. 16:00 – sparing z MMTS-em Kwidzyn -> sparing otwarty dla Kibiców,

– 28 stycznia (sobota), godz. 18:00 – sparing z Energą MKS Kalisz.

Do zobaczenia już w sobotę na Blaszaku!