Jak idą przygotowania ORLEN Wisły Płock do drugiej części sezonu 22/23? Czy Niko Mindegia i Gergo Fazekas trenują z resztą drużyny? Jak wyglądają plany na najbliższe dni? Sprawdźcie sami, co powiedział nam drugi trener ORLEN Wisły Płock – Dawid Nilsson!

Przygotowania pełną parą!

– Za nami pierwszy tydzień przygotowań do drugiej części sezonu 22/23, jak przebiegły treningi Nafciarzy w osłabionym składzie?

Dawid Nilsson: Po przerwie świąteczno-noworocznej wszyscy zawodnicy, którzy przyjechali do Płocka wrócili zdrowi, szczęśliwi i gotowi do pracy. W pierwszym tygodniu przygotowań do treningów przystąpiło siedmiu Nafciarzy z pierwszego zespołu, natomiast następnie dołączyli do nas gracze z młodzieżowej kadry Polski oraz reprezentacji B. Wtedy było już zdecydowanie łatwiej wdrożyć realne treningi piłki ręcznej, choć od początku w przygotowaniach dzielnie pomagają nam też zawodnicy drugiego zespołu i dają z siebie naprawdę bardzo dużo. W „siedmiu” ciężko byłoby nam zbudować trening opierający się na ćwiczeniu realnych sytuacji boiskowych, dlatego cieszę się, że ta młodzież była i jest z nami. Oczywiście jest to też z korzyścią dla nich – mają okazję się pokazać i rozwijać. Pierwszy tydzień był pełen ciężkiej, wytężonej pracy, ponieważ to ostatni moment, w którym możemy popracować nad aspektami wydolnościowymi czy siłowymi. Z pewnością zawodnicy odczuwają teraz te 9 dni treningów, natomiast cieszy to, że wszyscy są zdrowi.

– Czy Niko Mindegia i Gergo Fazekas trenują z resztą zespołu?

DN: Niko i Gergo, w tej chwili, trenują z zespołem na 100% i mocno przygotowują się do drugiej części sezonu. Wygląda to naprawdę dobrze i patrząc na to, w jakim stanie fizycznym są obecnie, musieli wykonać kawał dobrej roboty podczas rehabilitacji oraz adaptacji. Jestem pewien, że w drugiej rundzie zobaczymy ich na boisku i bardzo nam pomogą!

– Jak będą wyglądały dalsze przygotowania?

DN: W drugim tygodniu znacznie bardziej skupimy się nad częścią taktyczną, chociażby z tego względu, że czekają nas dwa springi – z Ostrovią oraz Kwidzynem, w piątek i sobotę. Wraca też trener Xavi Sabate oraz Tomas Piroch, więc nasz skład się powiększy. Myślę, że obciążenia treningowe będą troszeczkę mniejsze, a przejdziemy do części może nie stricte taktycznej, ale zdecydowanie więcej czasu poświęcimy temu elementowi. Taki jest nasz plan na tę chwilę. Do końca stycznia na pewno nie będziemy mogli skorzystać z chłopaków, którzy są na Mistrzostwach Świata’23, także dalej będziemy posiłkowali się naszą młodzieżą i niewykluczone, że na parkiecie podczas sparingów zobaczymy zawodników naszego drugiego zespołu.

Reprezentanci Chile trenują z Wisłą!

Poza zawodnikami drugiego zespołu, w przygotowaniach ORLEN Wisły Płock biorą także udział reprezentanci Chile, którzy znaleźli się w rezerwowej kadrze swojego kraju na Mistrzostwa Świata’23, a więcej na ten temat pisaliśmy – TUTAJ!

Harmonogram sparingów Nafciarzy

20 stycznia (piątek), godz. 16:00 – sparing z Ostrovią Ostrów Wielkopolski,

21 stycznia (sobota), godz. 16:00 – sparing z MMTS-em Kwidzyn -> sparing otwarty dla Kibiców,

28 stycznia (sobota), godz. 18:00 – sparing z Energą MKS Kalisz.

Do zobaczenia już w sobotę – na Blaszaku (więcej informacji – TUTAJ)!