Do Płocka przyjedzie czwarta drużyna w tabeli. W ramach 19. serii PGNiG Superligi ORLEN Wisła Płock zmierzy się z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski. Początek meczu w sobotę 12 marca o godzinie 17:00.

Topniejąca przewaga

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski to zespół, którego kibicom płockiej Wisły nie trzeba przedstawiać. Każdy z nich dobrze pamięta 6 lutego 2013 roku i „problemy z karetką”. Oprócz wspomnianego meczu, który zakończył się walkowerem płocczanie radzą sobie w spotkaniach z Piotrkowianinem bez większych problemów i wychodzą z nich zwycięsko. Należy jednak przyznać, że z roku na rok przewaga Wiślaków maleje. W ostatnich trzech sezonach i połowie obecnego ORLEN Wisła Płock spotkała się z Piotrkowianinem siedem razy. W rozgrywkach 2018/2019 pierwszy mecz pomiędzy tymi drużynami zakończył się różnicą czternastu bramek dla płocczan (38:24), zaś drugi gracze z Piotrkowa przegrali przy wyniku 24:40. W sezonie 2019/2022 Wiślacy również wygrali oba spotkania, jedno dziewięcioma trafieniami (33:24), a kolejne trzynastoma (35:22), W ostatnich rozgrywkach Nafciarze pokonali Piotrkowianina 30:23 oraz 29:23. W obecnym sezonie z teamem z Piotrkowa Trybunalskiego spotkaliśmy się w 6. serii a mecz zakończył się wynikiem 22:25. Różnica między zespołami topnieje. Jak zakończy się pojedynek 12 marca 2022? Mamy nadzieję, że wygra ORLEN Wisła Płock, jednak do tego z pewnością przyda jej się wsparcie kibiców.

W Piotrkowie lepsza Wisła

Mecz szóstej serii rozgrywek PGNiG Superligi w Piotrkowie, od trafienia, rozpoczęli gospodarze, a dokładniej Marcin Szopa. Nafciarze odpowiedzieli dopiero przy wyniku 2:0 w piątej minucie. Rezultat wyrównał Sergei Kosorotov, który wykorzystał dwa rzuty karne pod rząd. Spotkanie, do piętnastej minuty, było wyrównane, zaś po kwadransie gry do głosu doszli płocczanie i powoli zaczęli oni budować swoją przewagę. Do przerwy tablica wskazywała wynik 8:14 dla ORLEN Wisły Płock.

Druga połowa, podobnie jak pierwsza, zaczęła się bramką miejscowych, a kolejno, po drugiej stronie boiska, trafił Niko Mindegia. W tej części gry, przez większość czasu, Nafciarze wygrywali pięcioma-sześcioma bramkami, a gospodarze starali się gonić wynik. Na trzy minuty przed końcem meczu rezultat przemawiał na korzyść gości, którzy prowadzili sześcioma trafieniami, jednak po celnym rzucie Michała Daszka w 57. min. nie dołożyli już ani jednej bramki. Gospodarze natomiast zdobyli trzy trafienia z rzędu i ostatecznie zmniejszyli swoją przegraną. Spotkanie zakończyło się wynikiem 22:25, a najlepszym strzelcem podczas tego pojedynku został Kosorotov, który między wcelował piłkę między słupki przeciwników osiem razy. Również dobrze spisał się Adam Morawski – odnotował on skuteczność obron na poziomie 46%.

Zaskoczenie sezonu

Bez zastanowienia Piotrkowianina można nazwać zaskoczeniem sezonu. Drużyna z Piotrkowa Trybunalskiego, nie tylko w spotkaniach z płocką Wisła, radzi sobie lepiej. Przyszli rywale Nafciarzy w porównaniu do ostatnich sezonów zrobili niemały progres, który w tym roku doprowadził ich do czwartego miejsca w tabeli. W trzech minionych latach Piotrkowianin kończył sezon na miejscu: siódmym (2018/2019), dziesiątym (2019/2020) oraz trzynastym (2020/2021).

W obecnych rozgrywkach, na osiemnaście meczów, drużyna z województwa łódzkiego wygrała jedenaście spotkań, zaś siedem razy musiała uznać wyższość rywali. Taki bilans dał im 33 punkty i czwarte miejsce w tabeli Superligi. Wśród najlepszych strzelców Piotrkowianina znaleźli się: Piotr Swat, Jan Stolarski, Adam Babicz oraz Piotr Jędraszczyk, o którym było głośno, po jego debiucie w Reprezentacji Polski podczas Mistrzostw Europy 22. Wymienieni zawodnicy mają na swoich kontach odpowiednio: 67, 61, 60 i 56 bramek w osiemnastu meczach, poza Jędraszczykiem, który w spotkaniach Superligi wystąpił 16 razy.

Po wznowieniu rozgrywek, Piotrkowianin Piotrków Trybunalski wygrał cztery mecze, natomiast w ostatnim przyszło mu się zmierzyć z sąsiadującymi w tabeli Azotami-Puławy. Puławianie ulokowali się na trzeciej pozycji i nad czwartym Piotrkowianinem mają dziewięć punktów przewagi. Pojedynek między tymi zespołami zakończył się wynikiem 24:26 dla puławian. Nie był to jedyny mecz ligowych sąsiadów w ostatnim czasie – drużyny spotkały się ze sobą też 9 marca w Pucharze Polski i ponownie Piotrkowianin uległ Puławom (24:30).

Wsparcie dla Ukrainy

Przypominamy, że podczas spotkania pomiędzy ORLEN Wisłą Płock a Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski, Kibice ponownie będą mogli przynosić dary dla zaatakowanej przez Rosjan Ukrainy. Klub wspiera akcję Urzędu Miast Płocka dla miasta partnerskiego Płocka na Ukrainie – Żytomierza. Zebrane dary zostaną przewiezione do siedziby Polskiego Czerwonego Krzyża. Szczegóły i listę najpotrzebniejszych rzeczy znajdziecie tutaj.

Na spotkanie z Piotrkowianinem przygotowaliśmy również darmowe wejściówki dla obywateli Ukrainy, szczegóły akcji znajdują się tutaj.

Kibice, 12 marca 2022 – sobota – 17:00 – Orlen Arena!