Trwa zbiórka Urzędu Miasta Płocka dla partnerskiego miasta Płock na Ukrainie – Żytomierza. Kibice mogą przynosić dary na mecze ORLEN Wisły Płock, a klub przekaże je na zbiórkę UMP. SPR Wisła Płock razem dla Ukrainy!

Już ponad tydzień temu Ukraina została zaatakowana przez Rosjan. Za naszą wschodnią granicą trwa wojna, a Ukraińcy wciąż potrzebują wsparcia od innych narodów. Urząd Miasta Płocka prowadzi zbiórkę darów dla miasta partnerskiego Płocka na Ukrainie – Żytomierza. Jak wiecie, SPR Wisła Płock włączyła się do tej zbiórki, a podczas meczu z TATRAN-em Presov do Orlen Areny można było przynosić przedmioty pierwszej potrzeby dla Ukraińców. Kibice chętnie włączyli się do inicjatywy przekazując liczne dary, które trafiły do siedziby Polskiego Czerwonego Krzyża. Jeszcze raz dziękujemy za pomoc!

Niestety dramatyczna sytuacja na Ukrainie trwa, a w ostatnich dniach Żytomierz został poważnie ostrzelany. Nasi sąsiedzi nadal potrzebują pomocy, dlatego nie poprzestajemy na jednej zbiórce. Chcielibyśmy kontynuować wsparcie Nafciarzy. Od teraz do odwołania kibice będą mogli przynosić dary dla Ukraińców podczas wszystkich meczów I drużyny ORLEN Wisły Płock w Orlen Arenie. Zebrane przedmioty będziemy przekazywać na zbiórkę UMP.

Jak przekazał Prezydent Miasta Płocka – Andrzej Nowakowski, mieszkańcy Żytomierza proszą przede wszystkim o: bandaże, plastry, gazy, środki opatrunkowe (normalne i jałowe), strzykawki, pieluchy dla dorosłych, pieluchy dla dzieci, podkłady medyczne, apteczki pierwszej pomocy, plastikowe kanistry do przechowywania wody pitnej.

Nadal zbierane są także: latarki z bateriami, śpiwory, karimaty, bielizna termiczna, ciepłe skarpety, koce termiczne, noktowizory, lampy halogenowe, rękawice robocze i ognioodporne, hełmy ochronne/budowlane, jednorazowa zastawa stołowa, rękawice lateksowe i gumowe, szeroka taśma klejąca (nieprzezroczysta), detergenty, środki dezynfekujące, produkty higieny osobistej, jedzenie dla dzieci, żywność o długim terminie przydatności do spożycia.

Więcej informacji o zbiórce UMP – tutaj.

Bilety dla obywateli Ukrainy

Przypominamy także o darmowych wejściówkach dla obywateli Ukrainy na mecz ORLEN Wisły Płock z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski, który odbędzie się w sobotę 12 marca o godzinie 17:00. Wszelkie informacje i szczegóły znajdują się tutaj.

Nafciarze razem dla Ukrainy!