Na kwiecień 2022 roku zaplanowano kolejną przerwę reprezentacyjną. Na listach powołanych znaleźli się zawodnicy ORLEN Wisły Płock. Sprawdźcie, których Nafciarzy zobaczymy w barwach narodowych oraz jak spędzą oni swoje zgrupowania!
Przed świętami Wielkiejnocy kadry narodowe odbędą zgrupowania, a także rozegrają mecze towarzyskie i eliminacyjne. Wśród powołanych zawodników nie zabrakło Nafciarzy, a występy naszych graczy będziemy mogli śledzić podczas meczów Hiszpanii, Chorwacji oraz Węgier. Poniżej zebraliśmy listę powołanych oraz Wiślaków, którzy zasilą swoje kadry narodowe.
Polska
Na liście Partyka Rombla znalazło się czterech Nafciarzy, z czego Mikołaj Czapliński został uwzględniony na liście rezerwowej.
Powołani:
– Michał Daszek – wrócił po badaniach (drobny uraz)
– Przemysław Krajewski – kontuzja
– Adam Morawski – wrócił po badaniach (drobny uraz)
Na liście rezerwowych natomiast znaleźli się:
– Mikołaj Czapliński
Harmonogram:
– 10-13.04.2022 – Cetniewo – konsultacja szkoleniowa
– 14.04.2022, godz. 20:15 – Kopenhaga (Dania) – mecz międzypaństwowy Dania-Polska
– 15-16.04.2022 – Cetniewo – konsultacja szkoleniowa
Hiszpania
Na zgrupowanie Hiszpańskiej kadry Jordi Ribera zabrał jednego zawodnika Orlen Wisły Płock. Hiszpanie dwukrotnie zagrają z Francuzami.
Powołany:
– Abel Serdio
Harmonogram:
– 10.04.2022 – Madryt – rozpoczęcie zgrupowania
– 11.04.2022 – wylot do Paryża
– 14.04.2022, godz. 21:05 – Paryż – mecz towarzyski Francja – Hiszpania
– 16.04.2022, godz. 21:05 – Chambéry – mecz towarzyski Francja – Hiszpania
– 17.04.2022 – zakończenie zgrupowania
Chorwacja
Szkoleniowiec Chorwatów – Hrvoje Horvat – również nie zapomniał o zawodnikach reprezentujących na co dzień niebiesko-biało-niebieskie barwy. Początkowo w spotkaniach z Finlandią miał wystąpić jeden z Nafciarzy, ale ostatecznie w meczach drugiej rundy kwalifikacji do przyszłorocznego Pucharu Świata zobaczymy dwóch naszych graczy.
Powołani:
– Tin Lučin
– Leon Šušnja
Harmonogram:
– 11-17.04.2022 – zgrupowanie szkoleniowe
mecze II rundy kwalifikacyjnej do MŚ’23:
– 13.04.2022, godz. 18:00 – Vantaa (Finlandia) – Finlandia – Chorwacja
– 16.04.2022, godz. 18:00 – Varazdin (Chorwacja) – Chorwacja – Finlandia
Węgry
Węgrów, podobnie jak Chorwatów, czekają zmagania w drugiej rundzie kwalifikacyjnej do Mistrzostw Świata 2023 w Polsce i Szwecji. Jak podał węgierski Związek Piłki Ręcznej, Chema Rodriguez zdecydował się na powołanie zawodnika płockiej Wisły.
Powołany:
– Zoltán Szita
Harmonogram:
mecze II rundy kwalifikacyjnej do MŚ’23:
– 13.04.2022, godz. 18:00 – Tel Aviv (Izrael) – Izrael –Węgry
– 16.04.2022, godz. 17:30 – Tatabanya (Węgry) – Węgry – Izrael
Serbia
Reprezentacja Serbii również odbędzie zgrupowanie, jednak nie rozegra ona żadnego meczu, a jedynie przejdzie zajęcia treningowe. Trener kadetów – Aleksandar Brković zadecydował o powołaniu młodego rozgrywającego Nafciarzy.
Powołany:
– Uroš Mitrović
Harmonogram:
– 12.04.2022 – rozpoczęcie zgrupowania
– 12-17.04.2022 – zajęcia treningowe
Nafciarze, gratulujemy powołań i trzymamy kciuki za Wasze występy i sukcesy!