Nafciarzy czeka ostatni sprawdzian przed powrotem do klubowych zmagań! Już dziś o godz. 18:00, ORLEN Wisła Płock rozegra kolejny z serii sparingów. Rywalem Niebiesko-Biało-Niebieskich będzie Energa MKS Kalisz.

Ostatni sprawdzian

ORLEN Wisła Płock, podczas przygotowań do drugiej części sezonu 2022/2023 rozegrała już dwa sparingi. Nafciarze zmierzyli się z superligowymi drużynami – Ostrovią Ostrów Wielkopolski oraz MMTS-em Kwidzyn (relacja – TUTAJ!). Osłabiony skład Niebiesko-Biało-Niebieskich, z uwagi na Mistrzostwa Świata 2023, uzupełnili zawodnicy naszej drugiej drużyny oraz jeden reprezentant Chile. Teraz przyszła pora na ostatni sprawdzian Wiślaków przed startem rozgrywek PGNiG Superligi oraz EHF Champions League – w trzecim i ostatnim meczu towarzyskim zagrają oni z Energą MKS Kalisz. Sparing odbędzie się już dziś o godz. 18:00, jednak będzie on zamknięty dla publiczności.

Energa MKS Kalisz – kaliszanie poświęcili pierwsze dwa tygodnie zimowego okresu przygotowawczego na treningi we własnym gronie, zaś następnie udali się za naszą południową granicę by rozegrać sparingi, a wszystko za sprawą zaproszenia od klubu HK FCC Mesto Lovosice. W czeskich Lovosicach zmierzyli się z zespołem gospodarzy, którzy przodują w tabeli tamtejszej krajowej ligi oraz niemieckim HC Elbflorenz Dresde (teamem z 2.Bundesligi). Oba spotkania zakończyły się przegranymi kaliszan – 25:34 oraz 30:36. Sobotni pojedynek z ORLEN Wisłą Płock, również będzie dla nich ostatnim testem przed wznowieniem rozgrywek 22/23.

Do Orlen Areny zapraszamy już w sobotę – 4 lutego na godz. 19:00, na pierwszy mecz Nafciarzy w 2023 roku! Bilety na spotkanie z Chrobrym Głogów – TUTAJ!