ORLEN Wisła Płock rozpoczęła weekend od drugiego meczu kontrolnego z SC DHfK Leipzig. Nafciarze ponownie pokonali Niemców, kończąc serię sparingów zwycięstwem. Czas na prezentację drużyny i sezon 2022/2023.

W piątkowe popołudnie ORLEN Wisła Płock rozegrała drugi sparing z SC DHfK Leipzig. Pierwszego dnia płocczanie pewnie pokonali Niemców – 32:23 (relacja – TUTAJ). Jak potoczyło się drugie spotkanie – odpowiedź poniżej.

Gra na remis

Spotkanie w ataku rozpoczęli Nafciarze, a ich długa akcja zakończyła się bramką z prawego skrzydła – jej autorem był Krzysztof Komarzewski. Gospodarze próbowali szybko odpowiedzieć, lecz zgubili piłkę i dodatkowo po chwili, w obronie, faulowali zawodnika Nafciarzy. ORLEN Wisła Płock dołożyła w tym czasie kolejne trafienie, dzięki czemu już na początku meczu, po trafieniu Tomasa Pirocha, wygrywała 2:0. Dopiero wtedy miejscowi zdobyli swoje premierowe trafienie. Kolejno na 3:1 dla Wisły rzucił Zhitnikov, a następnie bramkarze obu drużyn wymienili się udanymi interwencjami. Później to Wiślacy zaliczyli słabszy i nieskuteczny moment, w wyniku czego gospodarze doprowadzili do rezultatu 4:5. Lipsk miał też szansę na wyrównanie, ale rzut karny Niemców zatrzymał Krystian Pilipović.

Wisła wykorzystała nieskuteczność przeciwnika i po bramce Dawida Dawydzika, ponownie odskoczyła na dwa trafienia. Niemcy doprowadzili jednak do swego i kilka minut później wyrównali rezultat spotkania – na 6:6. W międzyczasie rzutu karnego nie wykorzystał Gonzalo Perez. Niebiesko-biało-niebiescy mieli problemy w ataku, głównie poprzez błędy techniczne, a do tego nie radzili sobie z rywalami w defensywie, czego efektem były dwie kary – dla Sroczyka i Terzicia. Na szczęście również Lipsk nie unikał błędów i nadal wynik oscylował wokół remisu. Później miejscowi dołożyli dwa trafienia i wyszli na pierwsze prowadzenie. Po dwóch kolejnych akcjach oraz bramkach Kosorotova i Mihicia, Nafciarze wrócili do remisowego wyniku. Przed przerwą trafił jeszcze Lipsk, ale w końcówce ORLEN Wisła Płock zdołała odpowiedzieć i do szatni zeszła z remisem 12:12.

Wisła ponownie lepsza!

Po przerwie, jako pierwsi atakowali gospodarze i szybko udało im się pokonać Krystiana Witkowskiego. Kolejno próbowali Nafciarze, a ich akcja zakończyła się rzutem karnym, lecz nieskuteczny na linii siódmego metra był Gonzalo Perez. Później jeszcze jedno trafienie Niemców i znowu pomyłka płocczan. Po pięciu minutach drugiej połowy, tablica wskazywała rezultat 14:13, zaś po chwili ORLEN Wisła Płock prowadziła już jedną bramką – po karnym Yasuhiry i trafieniu Pereza. Dodatkowo pudłował gracz z Lipska, a kolejnego karnego zdobył testowany w Wiśle Japończyk. Następnie swoją szansę na linii siódmego metra mieli również gospodarze, lecz zablokował ich Witkowski. Po chwili bramka Krajewskiego i kilka nieudanych prób obu zespołów – w 45. min. wynik sparingu wynik wynosił 16:17.

Ostatni kwadrans sparingu zaczął się rzutem karnym Yasuhiry, zaś po nim trafienia zanotowali Abel Serdio i Kosorotov. Swoją bramkę dołożyli także Niemcy, ale rezultat i tak przemawiał na korzyść Nafciarzy –  20:17. W kolejnych minutach gospodarze nieco odrobili swoje straty, zostawiając ORLEN Wiśle Płock jedno trafienie przewagi, a w między czasie oglądaliśmy celny rzut Daszka. W końcówce dwie bramki zdobył jeszcze Perez, natomiast Kosorotova zatrzymał goalkeeper Lipska. Na poprawę Sergeia nie trzeba było jednak długo czekać, ponieważ już po chwili powiększył dobytek ORLEN Wisły Płock do 24 bramek. Miejscowi natomiast, w ostatnich minutach spotkania, nie byli zbyt skuteczni i ostatecznie drugi sparing pomiędzy ORLEN Wisły Płock a SC DHfK Leipzig również zakończył się zwycięstwem Nafciarzy – 24:21.

ORLEN Wisła Płock: Pilipović, Witkowski, Jastrzębski – Kosorotov 4, Yasuhira 3, Gonzalo 3, Daszek 2, Piroch 2, Serdio 2, Komarzewski 2, Dawydzik 2, Zhitnikov 2, Krajewski 1, Mihić 1, Sroczyk, Mitrović, Susnja, Terzić.

Koniec sparingów – czas na sezon!

To już koniec sparingów w okresie przygotowawczym, teraz na horyzoncie prezentacja zespołu oraz rozpoczęcie sezonu 2022/2023. Zapraszamy już 1 września do Galerii Mazovia, gdzie będziecie mieli okazję zobaczyć skład Wiślaków na własne oczy (więcej informacji – TUTAJ). W pierwszym spotkaniu PGNiG Superligi ORLEN Wisła Płock zmierzy się z Chrobrym Głogów na wyjeździe – 3 września o godz. 15:00.

Do zobaczenia w Galerii Mazovia!