Nafciarze pojechali do Niemiec na ostatnie sparingi w okresie przygotowawczym. W pierwszym meczu kontrolnym z SC DHfK Leipzig zwyciężyła ORLEN Wisła Płock. Już jutro kolejne spotkanie!

Ostatnie sparingi

ORLEN Wisła Płock udała się do Niemiec, gdzie miała zaplanowane ostatnie sparingi w okresie przygotowawczym do sezonu 2022/2023. Nafciarze dwukrotnie zmierzą się z SC DHfK Leipzig, a wszystko ze względu na kilkuletnią współpracę z niemieckim klubem. Pierwsze spotkanie odbyło się 25 sierpnia o godz. 19:00.

Delikatna przewaga do przerwy

Pierwszy sparing pomiędzy Lipskiem a Nafciarzami, od bramki, rozpoczęli gospodarze, ale ORLEN Wisła Płock również zapunktowała przy najbliższej okazji i mieliśmy 1:1. Kolejno szybka odpowiedź drużyny z Lipska, a w piątej minucie trafienie Gonzalo Pereza z kontrataku. Obie drużyny co chwila dokładały bramki – trzeci celny rzut Nafciarzy należał do Tomasa Pirocha, a niedługo później płocczanie mieli szansę na pierwsze prowadzenie, lecz Pereza zatrzymał bramkarz z Lipska. W kolejnych minutach oglądaliśmy celnego karnego dla gospodarzy oraz kilka strat po obu stronach boiska. Po dziesięciu minutach rywalizacji, tablica wyników wskazywała rezultat 5:4. Później, zarówno SC DHfK Leipzig i ORLEN Wisła Płock, zaliczyły przestój w zdobywaniu kolejnych trafień – milczenie Nafciarzy przerwał Sergei Kosorotov.

Na pierwsze prowadzenie, po kontrze, wyprowadził gości Dawid Dawydzik, a po trafieniach Pereza i Zhitnikova, płocczanie prowadzili już trzema bramkami. Zawodnicy z Lipska mierzyli się natomiast z niemalże dziesięciominutowym przestojem, aż w końcu zapunktowali z kontrataku. Około dwudziestej minuty na listę strzelców ORLEN Wisły Płock wpisał się Abel Serdio, zaś w bramce Wiślaków Krystiana Pilipovicia zmienił Marcel Jastrzębski. Na nieco ponad pięć minut przed przerwą trafienie zanotował Kosorotov, a na tablicy widniał wynik 9:10. Nim zawodnicy zeszli do szatni, bramki dla Nafciarzy zdobyli: Daszek, Kosorotov i z karnego Perez, dzięki czemu, po pierwszej połowie, 13:10 prowadzili płocczanie.

Pierwszy sparing z Lipskiem na plus

Po przerwie atak rozpoczęła ORLEN Wisła Płock, ale ponownie, jako pierwsi, trafili gospodarze. Na szczęście, na bramkę Nafciarzy również nie trzeba było długo czekać – wynik na 11:14 zmienił Kosorotov. Płocczanie weszli w drugą połowę dość nieskutecznie, po kilku nieudanych próbach, piętnasty celny rzut dla niebiesko-biało-niebieskich zaliczył Dima Zhitnikov. W 37. min. sparingu, zawodnicy z Lipska doprowadzili do remisu – 15:15, następnie wymiana trafieniami po obu stronach boiska i efektowny karny Pereza. Kolejno jeszcze raz Perez oraz Dawydzik i Krajewski – po trzecim kwadransie gry, ORLEN Wisła Płock powróciła do trzybramkowej przewagi.

Później dwie odpowiedzi gospodarzy i cztery Nafciarzy – celne rzuty Kosorotova, Serdio, Mihicia i Daszka doprowadziły do korzystnego dla płocczan wyniku – 19:24. W następnych minutach dwie bramki zdobył Lipsk, a przedzieliła je nieudana akcja Wiślaków. Oglądaliśmy też trafienie Daszka oraz jeszcze jednego karnego Pereza, który tym razem trafił między słupki miejscowych, po dobitce. Na pięć minut przed końcem sparingu, prowadzenie Nafciarzy do sześciu bramek podwyższył Kosorotov. Końcówka spotkania zdecydowanie należała do Krajewskiego oraz Daszka, którzy dołożyli po dwa trafienia i ostatecznie ORLEN Wisła Płock zwyciężyła pierwszy sparing z SC DHfK Leipzig – 32:23.

ORLEN Wisła Płock: Pilipović, Jastrzębski, Witkowski – Kosorotov 8, Perez 6, Daszek 5, Dawydzik 3, Krajewski 3, Serdio 2, Zhitnikov 2, Mihić 2, Piroch 1, Lućin, Yasuhira, Sroczyk, Mitrović, Susnja, Komarzewski, Terzić.

Drugi sparing z SC DHfK Leipzig odbędzie się już juto – 26 sierpnia o godz. 18:00.

Naprzód Nafciarze!