To już dziś! O godz. 20:45, we francuskim Nantes, rozpocznie się rewanżowy mecz ORLEN Wisły Płock z HBC Nantes w fazie play-off Ligi Mistrzów, który przesądzi o drużynie awansującej do ćwierćfinału. Co po pierwszej części dwumeczu i przed dzisiejszym spotkaniem powiedział bramkarz Nafciarzy – Ignacio Biosca? Zapraszamy również do lektury zapowiedzi meczowej i media information o Match Of The Week (linki na dole tekstu).

WalczyMY o ćwierćfinał Ligi Mistrzów!

Na dzisiejsze starcie we francuskim Nantes czeka każdy kibic ORLEN Wisły Płock! To właśnie tam rozstrzygną się losy jednej z par fazy play-off Ligi Mistrzów. Nafciarze zmierzą się z HBC Nantes, a obie ekipy podejdą do tego pojedynku bez zapasu bramkowego, po ubiegłotygodniowym remisie w Orlen Arenie. Przed rewanżem o kilka słów na temat rywalizacji z Francuzami poprosiliśmy jednego z bohaterów meczu w Płocku – Ignacio Bioscę, bramkarza Niebiesko-Biało-Niebieskich.

Transmisja meczu HBC Nantes – ORLEN Wisła Płock dostępna będzie w Eurosport 1! (start transmisji: 29.03, godz. 20:30)

Ignacio Biosca

– Jak oceniasz pierwszy mecz z HBC Nantes w Waszym wykonaniu? Jak podobała Ci się atmosfera?

Ignacio Biosca: Myślę, że mieliśmy pewne problemy w pierwszych minutach – może byliśmy trochę zdenerwowani, ale uważam, że możemy być zadowoleni z naszego występu i tego, jak walczyliśmy przez 60 minut z jedną z czołowych drużyn Ligi Mistrzów. Jeśli chodzi o atmosferę w Orlen Arenie była po prostu niesamowita! Kibice wspierali nas przez cały mecz i dali nam impuls, którego potrzebowaliśmy w najtrudniejszych momentach tego pojedynku.

– Zagrałeś naprawdę dobry mecz w bramce i znalazłeś się w najlepszej siódemce kolejki – czy jesteś zadowolony ze swojego występu?

Ignacio Biosca: Jestem zadowolony, ale jestem też wobec siebie bardzo wymagający. Myślę, że stać mnie na więcej, więc mam nadzieję, że w Nantes zaprezentuję się lepiej i pomogę drużynie awansować do ćwierćfinału!

– Czego można się spodziewać po meczu we Francji?

Ignacio Biosca: To będzie naprawdę trudny mecz i jeśli chcemy wygrać, każdy z nas musi dać z siebie wszystko. Na pewno będzie to pojedynek jak „wojna”, ale jestem pewien, że damy z siebie 100%.

W najlepszej siódemce pierwszej części play-off Ligi Mistrzów znalazło się dwóch Nafciarzy – Ignacio Biosca oraz Dmitrii Zhitnikov, a oto ich najlepsze akcje: