W Orlen Arenie zmierzą się dwie płockie drużyny! Już w czwartek – 13 kwietnia o godz. 18:00, ORLEN Wisła II Płock podejmie SMS ZPRP I Płock, a będzie to pojedynek 18. kolejki I Ligi grupy C. Zapraszamy na trybuny!

Derby Płocka w OA

Kibice ORLEN Wisły Płock nie mogą narzekać w tym tygodniu na brak sportowych emocji. Po krótkiej świątecznej przerwie, od 12 do 15 kwietnia, w Orlen Arenie obejrzą aż trzy pojedynki Niebiesko-Biało-Niebieskich. Najpierw pierwsza drużyna zmierzy się w półfinale Orlen Pucharu Polski (12.04, g. 18:00), dzień później – w czwartek (13.04, g. 18:00), ORLEN Wisła II Płock rozegra Derby Płocka, natomiast Wiślacki tydzień zakończymy pojedynkiem PGNiG Superligi, w którym Nafciarze będą rywalizowali z Torus Wybrzeżem Gdańsk.

Dla ORLEN Wisły II Płock będzie to starcie 18. kolejki I Ligi grupy C. Na ten moment Wiślacy mają za sobą 16 meczów – 13 wygranych oraz 3 porażki, a w efekcie 39 punktów na koncie i miejsce na grupowym podium. Nafciarze plasują się na trzeciej pozycji w tabeli, a do zajmujących pierwszą i drugą lokatę – SCKS-u Jurand Ciechanów oraz AZS-u Warszawa – tracą jedynie trzy punkty, jednak mają o jeden rozegrany pojedynek mniej.

Nafciarze vs SMS

Ostatnim razem młodzi Wiślacy mierzyli się w wyjazdowym meczu z Eneą Orlęta Zwoleń. Choć Nafciarze zaczęli od prowadzenia, w kolejnych minutach to gospodarze osiągnęli przewagę i w 12. min. wygrywali 6:4. Później ORLEN Wisła II Płock zaczęła odrabiać starty i powiększać wynik, a na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy prowadziła 9:7. Nim zawodnicy zeszli do szatni, Nafciarze dołożyli jeszcze osiem bramek, natomiast Enea jedynie trzy, co dało rezultat do przerwy 17:10, dla gości. W drugiej połowie zespół ze Zwolenia walczył o zmniejszenie strat, jednak maksymalnie zbliżył się do Niebiesko-Biało-Niebieskich na dwa trafienia. ORLEN Wisła II Płock dotrzymała przewagę do końca meczu i zwyciężyła 29:25.

Przyszli rywale Nafciarzy rozegrali już 18 pojedynków w sezonie 2022/2023, a więc o dwa więcej niż Wiślacy. Ich mecz 20. kolejki przełożono na 6 grudnia i z uwagi na tę zmianę są „do przodu” o jedno spotkanie względem reszty, zaś ORLEN Wisła II Płock ma zaległy mecz z 12. serii gier. Osiem wygranych i dziesięć porażek daje SMS-owi 24 punkty, z którymi zajmują siódme miejsce w tabeli, a pod względem bilansu bramkowego (+60, 570:510) są szóstą drużyną. Jeśli chodzi o najlepszego strzelca w ekipie Szkoły Mistrzostwa Sportowego, jest nim Dawid Petlak, który w 18 meczach zdobył 74 bramki.

SMS rozpoczął drugą rundę zmagań I Ligi grupy C od przegranej z MKS Mazurem Sierpc (27:32), a następnie pokonał Eneę Orlęta Zwoleń (28:24). Zespół Szkoły Mistrzostwa Sportowego rozegrał też dobry, wyrównany pojedynek z AZS-em UW Warszawa i po remisie do przerwy – 17:17 – uległ ekipie ze stolicy jednym trafieniem (31:32). Później przyszli rywale ORLEN Wisły II Płock pokonali AZS AWF Warszawa (36:32) i musieli uznać wyższość KS Warszawianki (27:29), a w międzyczasie rozegrali zaległe spotkanie z pierwszej rundy z SCKS-em Jurand Ciechanów, które przegrali (31:34). Ostatnim meczem SMS-u było starcie z Pabiksem Impact Pabianice i również zakończyli je bez punktów – do przerwy Pabiks prowadził 16:13, zaś finalnie zwyciężył 31:24.

Nafciarze górą!

W rozgrywkach 2021/2022, Płockie Derby oglądaliśmy we wrześniu oraz styczniu, a oba mecze wygrywali gospodarze. Pierwsze spotkanie dwoma bramkami zwyciężyła ORLEN Wisła II Płock (23:21), natomiast drugie z siedmioma trafieniami na plusie zakończył SMS ZPRP I Płock (31:24). W aktualnym sezonie płockie ekipy mierzyły się ze sobą w listopadzie na terenie SMS-u, a komplet punktów w tym pojedynku wywalczyli Nafciarze (29:27).

Orlen Arena, czwartek – 13 kwietnia, godz. 18:00 – przyjdź na mecz i wspieraj Młodych Nafciarzy!