Przed ORLEN Wisłą II Płock ostatni ligowy mecz w 2022 roku. Już w sobotę – 3 grudnia o godz. 19:00, młodzi Nafciarze rozegrają dziewiątą kolejkę I Ligi. Płocczanie zmierzą się z sąsiadującym z nimi w tabeli – SPR-em Pabiks Impact Pabianice!

Ostatni raz po wymuszonej przerwie!

Nie dość, że pierwszą część sezonu, w rozgrywkach 2022/23 I ligi grupy C, zaplanowano jako krótszą niż wiosenne granie, to dodatkowo Nafciarzom przepadł jeden mecz. W miniony weekend w Orlen Arenie, w ramach ósmej kolejki zmagań, ORLEN Wisła II Płock miała zmierzyć się z KS Warszawianką. Jak się jednak okazało, na dzień przed terminem, spotkanie zostało odwołane przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce, ze względu na wniosek klubu gości.

W związku z tą sytuacją, młodzi Nafciarze mają na swoim koncie siedem rozegranych meczów, a przed przerwą czeka ich jeszcze jedno – ósme stracie, w dziewiątej serii gier. Płocczanie pojadą do województwa łódzkiego, gdzie zmierzą się z SPR-em Pabiks Impact Pabianice, czyli swoimi sąsiadami z tabeli grupy C. Na ten moment, drużyna ORLEN Wisły II Płock, pod wodzą Michała Skórskiego, radzi sobie naprawdę dobrze. Niebiesko-Biało-Niebiescy odnieśli pięć zwycięstw i zaledwie dwie porażki, dzięki którym znajdują się na czwartym miejscu w swojej grupie. Pozycji Nafciarzy nie zagroziło nawet ostatnie odwołane spotkanie i mimo mniejszej liczby rozegranych meczów – o dwa – tracą oni do podium zaledwie trzy punkty, a wyprzedza ich AZS UW Warszawa. Zaraz za ORLEN Wisłą II Płock uplasował się natomiast ich przyszły rywal z Pabianic. Najlepszymi strzelcami płockiej Wisły cały czas pozostają Marcel Niedzielski (57 trafień) oraz Oliwier Kamiński (53 trafienia), którzy w sobotę będą mieli okazję jeszcze powiększyć swój dorobek bramkowy.

Łeb w łeb

W obecnym sezonie SPR Pabiks Impact Pabianice radzi sobie niemal identycznie jak nasza drużyna. Zespół z województwa łódzkiego również rozegrał dotychczas siedem spotkań, po których ma taką samą liczbę wygranych i przegranych, co młodzi Nafciarze – 5 zwycięstw i 2 porażki. Na korzyść Niebiesko-Biało-Niebieskich przemawia jednak bilans bramkowy. Płocczanie mają na swoim koncie o 31 bramek zdobytych więcej niż straconych (235:204), zaś pabianiczanie 11 (215:204) i to właśnie różnica bramkowa decyduje o finalnie wyższym – czwartym miejscu Wiślaków, przy piątej lokacie Pabiksu.

Pabiks Impact rozpoczął sezon od wyjazdowej porażki z SCKS Jurandem Ciechanów (27:30), a następnie – również jako gość – minimalnie pokonał AZS UW Warszawa (24:23). Dopiero w trzecim meczu, pabianiczanie zagrali po raz pierwszy jako gospodarze i przed własną publicznością rozbili drużynę MKS Mazura Sierpc, przy wyniku 36:23. Kolejno przegrali w Zwoleniu z Eneą Orlęta (31:39), zaś później wygrali z SMS-em ZPRP I Płock (34:32), KS Warszawianką (32:31) i KS AZS AWF Warszawa (31:26). Najlepszym strzelcem zespołu z Pabianic jest Mariusz Kuśmierczyk, który w siedmiu meczach zanotował 48 trafień i plasuje się na siódmej pozycji w ligowej klasyfikacji. Za nim natomiast znaleźli się: Kacper Kozak (34 trafienia w siedmiu meczach) i Artur Urbański (24 bramki w siedmiu meczach).

Komplet punktów dla Pabiksu 

Ostatni sezon pokazał, że drużyna z Pabianic nie jest łatwym przeciwnikiem. Pabianiczanie zakończyli zmagania na piątym miejscu w tabeli i w obu pojedynkach z ORLEN Wisłą II Płock wywalczyli komplet punktów. Pierwsza potyczka odbyła się w Pabianicach, gdzie do przerwy mieliśmy remis (16:16), zaś w drugiej połowie, a dokładniej w 40. min. do głosu doszli gospodarze i już do końca nie oddali Nafciarzom prowadzenia, zwyciężając 33:31. Drugi pojedynek rozegrano na terenie Wiślaków – w Orlen Arenie. Po pierwszej połowie SPR Pabiks Impact Pabianice prowadził 12:9, a finalnie pokonał gospodarzy 28:25.

Sobota – 3.12.2022, godz. 19:00

Nafciarze – jesteśmy z Wami! Zakończcie ten rok zwycięstwem!