Dziś o godzinie 14:00 ORLEN Wisła II Płock rozegrała spotkanie w ramach 13. kolejki I Ligi.  Płocczanie podjęli Pabiks IMPACT Pabianice. Mecz zakończył się zwycięstwem gości 28:25.

I. połowa

Mecz od ataku rozpoczęli przyjezdni, jednak stracili oni piłkę, a wynik spotkania otworzył Mateusz Fuksiński i Nafciarze prowadzili 1:0. Następnie zarówno goście z Pabianic, jak i płocczanie zaliczyli kilka nieudanych prób zdobycia bramki. W 3 min. kolejne trafienie dla płockiej Wisły odnotował Jakub Goleniewski. Klika minut później karę dwóch minut otrzymał zawodnik drużyny gości, grający z numerem 37 – Mariusz Kuśmierczyk.

Pierwszą bramkę Pabiks IMPACT Pabianice zdobył w 7. min. meczu, a jej autorem był Marek Starzec. Następnie także Nafciarzom przyszło grać w osłabieniu, a to za sprawą kary dla Igora Helwaka. Wykluczenia nie wpłynęły jednak na wynik spotkania, a gdy już oba zespoły były w komplecie, drugie trafienie dla przyjezdnych, i tym samym bramkę na wagę remisu, zdobył Hubert Mielczarek. Chwilę później sędziowie podyktowali karnego dla Pabiksu, i po celnym rzucie Mariusza Kuśmierczyka, goście wyszli na prowadzenie 3:2.

Przewaga naszych przeciwników nie trwała długo, płocczanie szybko wyrównali rezultat meczu, a po dwóch bramkach Mateusza Fuksińskiego w 13. min. wygrywaliśmy 4:3. Następnie goście ponownie doprowadzili do remisu i mieli też szansę na kolejne trafienie, lecz ostatecznie piłka odbiła się od słupka. Później próbowali Wiślacy, jednak równie nieskutecznie. Ostatecznie piątą bramkę jako pierwsi zdobyli goście, a ich następne podejście zablokował Szymon Rybicki.

W 20. min. przy wyniku 4:5 o czas poprosił trener drużyny z Pabianic. Co prawda, jego interwencja nie zaowocowała w pierwszej akcji po „czasie”, ale już w następnych goście odnotowali dwa trafienia i wtedy o możliwość rozmowy ze swoim zespołem poprosił szkoleniowiec Nafciarzy. Po rozmowie Zbigniewa Kwiatkowskiego, sytuacja wyglądała podobnie  – tym razem to płocczanie zdobyli dwie bramki. Najpierw goalkeepera gości pokonał Helwak, a następnie Mierzwicki. Byliśmy także światkami świetnej interwencji Rybickiego.

Gdy już udało nam się zbliżyć do Pabianic na jedno trafienie, ponownie przyjezdni dorzucili swoje i doprowadzili do wyniku 7:10. Przed przerwą bramki dla ORLEN Wisły zdobyli jeszcze: Filip Błaszczak oraz Jakub Goleniewski, jednak i zawodnicy gości nie zaprzestali trafiać i do szatni zeszliśmy przy rezultacie 9:12.

II. połowa

Druga część spotkania rozpoczęła się podobnie do pierwszej, jednak tym razem od nieudanej akcji w ataku zaczęli gospodarze, a pierwsze trafienie należało do gości. Niebiesko-biało-niebiescy szybko odpowiedzieli drużynie z Pabianic – bramkę zdobył Dominik Mierzwicki. W kolejnych akcjach sędziowie podyktowali dwa rzuty karne dla naszych rywali, pierwszego obronił Szymon Rybicki, a drugiego skutecznie wykorzystał Mariusz Kuśmierczyk.

W 36. min. bramkę zdobył Goleniewski, a następnie Fuksiński i zbliżyliśmy się do gości na jedno trafienie. Niestety również gracze Pabiksu przeprowadzili udaną akcję w ataku, a dodatkowo dwuminutowe wykluczenie otrzymał Jakub Goleniewski. Ponownie na jedną bramkę doszliśmy drużynę z Pabianic w 42. min., tablica wyników wskazywała wtedy rezultat 18:19.

Następnie sędziowie przyznali rzut karny dla gości, a wykorzystał go Mariusz Kuśmierczyk. W kolejnej akcji miała miejsce podobna sytuacja – płocczanom przyszło rzucać z linii siódmego metra, jednak lepszy okazał się bramkarz przeciwników. Dodatkowo w zespole z Pabianic karę otrzymał Damian Skowroński. Przy wyniku 19:20 o czas poprosił trener Nafciarzy – Zbigniew Kwiatkowski. Kiedy już udało nam się doprowadzić do remisu (20:20), goście zdobyli trzy bramki z rzędu i ponownie to oni mogli cieszyć się z przewagi.

Na dziesięć minut przed końcem meczu nasi rywale otrzymali szansę na bramkę z rzutu karnego, lecz mimo podwójnej próby nie udało im się zaliczyć trafienia. Oba rzuty zablokował goalkeeper płocczan – Patryk Sobiecki. Niestety następnie zawodnikom Pabiksu udało się dwukrotnie przeprowadzić skuteczny kontratak, a tym samym ich prowadzenie wzrosło do pięciu bramek. W ostatnich minutach o czas poprosił najpierw trener ORLEN Wisły II Płock, a później szkoleniowiec Pabiksu IMPACT Pabianice.

Przed zakończeniem spotkania do bramki gości celował jeszcze Dominik Mierzwicki, lecz rzut obronił Krystian Cieślak. Mierzwicki szybko zrewanżował się Cieślakowi i już przy najbliższej akcji zaliczył trafienie z kontrataku. Następnie za faulu dwuminutowe wykluczenie otrzymał Bartłomiej Helman, natomiast Fuksiński zdobył bramkę z rzutu karnego, a kolejno dołożył jeszcze jedną z kontrataku.  Możliwość „wzięcia czasu” wykorzystał jeszcze trener drużyny gości, a ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Pabiksu IMPACT Pabianice 28:25.

Strzelcy ORLEN Wisły II Płock: Goleniewski 8, Fuksiński 7, Mierzwicki 4, Wiśniewski 3, Helwak 2, Błaszczak 1.

 

Dziękujemy za obecność na trybunach Kibice! Kolejne spotkanie młodzi Nafciarze rozegrają 26 lutego 2022 roku na wyjeździe, a ich przeciwnikiem będzie drużyna SPR ROKiS Radzymin.