W sobotę – 24 września w Ostrołęce, sezon 2022/2023 zainaugurowała druga drużyna Nafciarzy. ORLEN Wisła II Płock zagrała z beniaminkiem – UMKS Trójką Ostrołęka. Wiślacy wracają do Płocka z pierwszymi punktami!

Sukces na start!

ORLEN Wisła II Płock zainaugurowała dziś sezon 2022/2023 w I Lidze w grupie C! Młodzi Nafciarze w odnowionym składzie (więcej informacji o drużynie – TUTAJ), rozpoczęli rozgrywki od wyjazdowego spotkania z UMKS Trójką Ostrołęka. Wiślacy wygrywali już do przerwy, a ostatecznie wrócili z Ostrołęki z pierwszym kompletem ligowych punktów.

Wyniki spotkania w Ostrołęce, w trzeciej minucie, otworzył Marcel Niedzielski, a kolejno trafienie dla Nafciarzy dołożył Mateusz Żóltowski. Następnie do głosu doszli gospodarze i, po bramkach Kamila Ludwiczaka oraz Daniela Murawskiego, wyrównali rezultat na 2:2. Pierwsza połowa była wyrównana, a drużyny wymieniały się trafieniami. W szesnastej minucie swój piąty celny rzut oddał Niedzielski i Wiślacy prowadzili 8:7. Na pięć minut przed przerwą, sędziowie przyznali ORLEN Wiśle II Płock karnego, którego z powodzeniem wykonał Niedzielski. Kolejno zarówno ostrołęczanie i płocczanie dołożyli po dwie bramki i ostatecznie do szatni zeszli przy wyniku 14:15.

Druga część meczu rozpoczęła się od trafienia Oliwiera Kamińskiego, po nim swoją kolejną udaną akcję dla Niebiesko-Biało-Niebieskich zanotował Niedzielski, zaś w 32. min. dla gospodarzy – Gąska. Później do karnego podszedł Żółtowski, jednak nie zakończył rzutu bramką. W kolejnych minutach płocczanie zaliczyli serię ośmiu trafień, pomiędzy którymi bramkę dla „Trójki” zapunktował Dmowski i wynik zmienił się na 17:25. Z minuty na minutę, przewaga ORLEN Wisły II Płock rosła i finalnie młodzi Nafciarze zakończyli mecz karnym Filipa Błaszczaka oraz rezultatem 25:34. Królem strzelców spotkania został Marcel Niedzielski, który zdobył 13 bramek, za nim znalazł się Oliwier Kamiński z 12 trafieniami, natomiast za zawodnikami ORLEN Wisły II Płock z 10 bramkami uplasował się Kamil Ludwiczak z UMKS Trójki Ostrołęka.

UMKS Trójka Ostrołęka 25:34 (14:15) ORLEN Wisła II Płock

UMKS Trójka Ostrołęka: Szurnicki, Obidziński, Kośnik 2, Świerżewski 1, Turski, Ludwiczak 10, Głażewski, Dmowski 2, Żebrowski, Minota, Jędrzejewski 2, Kaczyński 1, Wysocki, Piskowski 3, Gąska 2, Murawski 2.

ORLEN Wisła II Płock: Sobiecki, Paradowski, Kwasiborski – Przykłota, Kamiński 12, Savytskyi, Maćkowiak, Babecki, Żółtowski 1, Błaszczak 1, Niedzielski 13, Piórkowski 1, Ziółkowski, Dzierbicki 1, Piwowarczyk 1, Załęski 4.

Już za tydzień – 1 października o godz. 18:00, ORLEN Wisła II Płock zawalczy z SCKS Jurandem Ciechanów. Ponownie będzie to pojedynek wyjazdowy. Pełen terminarz drugiego zespołu – TUTAJ.

Gratulacje Nafciarze!