Po okresie wakacyjnym przyszedł czas na powrót rozgrywek I ligi, w której w grupie C występuje nasz drugi zespół. Na początek, młodzi Nafciarze zagrają na wyjeździe z beniaminkiem z Ostrołęki. Mecz odbędzie się w sobotę – 24 września o godz. 18:00.

Nowy trener, nowe cele, nowa drużyna

Podczas międzysezonowej przerwy, w drużynie ORLEN Wisły II Płock zaszły ogromne zmiany. Przede wszystkim w sztabie szkoleniowym pojawił się nowy trener, którym został Michał Skórski. Powracający do Płocka szkoleniowiec postawił przed młodymi zawodnikami konkretny cel. Nafciarze mają skupić się na indywidualnym rozwoju, a narzędziem do tego będą właśnie rozgrywki ligowe.

Cenne są dla nas mecze i treningi, w których są z nami zawodnicy trenujący z pierwszą drużyną ORLEN Wisły Płock, ponieważ są oni wzorem dla młodszych graczy – z rocznika 2005. Naszym najważniejszym celem w tym sezonie jest indywidualny rozwój wszystkich zawodników, aby stawali się coraz lepsi, a wtedy automatycznie będą stawali się również coraz lepszą drużyną.  To nasz cel nadrzędny, zaś rozgrywki juniorskie i ligowe są do tego narzędziem – powiedział Michał Skórski, trener ORLEN Wisły II Płock.

Duże zmiany nastąpiły również w kadrze zespołu. Do drużyny dołączyło sporo zawodników ze wspomnianego rocznika 2005, a w rezerwach często występować będą też młodzi zawodnicy, którzy na co dzień trenują z naszym seniorskim zespołem – Uroš Mitrović, Marcel Jastrzębski czy Filip Michałowicz. Obecna kadra drużyny prezentuje się następująco:

 • Bramkarze: Patryk Sobiecki, Szymon Kwasiborski, Marcel Jastrzębski, Karol Trzciński, Kacper Kowalski, Wiktor Paradowski.
 • Rozgrywający: Jan Niedzielski, Borys Walkowiak, Kacper Paczkowski, Damian Piórkowski, Marcel Niedzielski, Tymon Ziółkowski, Filip Błaszczak, Jan Przykłota, Michał Załęski.
 • Skrzydłowi: Adrian Imbirski, Norbert Kopciński, Mateusz Żółtowski, Michał Mrozowski, Szymon Maćkowiak, Pavlo Savytskyi, Filip Piwowarczyk.
 • Obrotowi: Filip Łopatowski, Oliwier Kamiński, Krystian Wojkowski, Szymon Dzierbicki, Oliwer Przepałkowski, Dawid Krześniak, Alan Wojno, Mateusz Babecki.

Więcej informacji o naszych zawodnikach ORLEN Wisły II Płock znajdziecie w zakładce o zespole – TUTAJ.

Intensywny okres przygotowawczy

Podczas przygotowań do nowego sezonu, ORLEN Wisła II Płock rozegrała kilka meczów sparingowych. Na początek dwukrotnie zmierzyła się z SMS-em Płock, następnie na wyjeździe z Jurandem Ciechanów, a na koniec rozegrała dwa turnieje: Memoriał Tadeusza Szałkuckiego w Sierpcu, gdzie zajęła trzecie miejsce, i Turniej im. Andrzeja Krawczyka i Michała Piotrowskiego z okazji 70-lecia sekcji piłki ręcznej AZS-AWF Warszawa, gdzie młodzi Nafciarze wywalczyli drugie miejsce. Wyniki sparingów prezentują się następująco:

 • SMS ZPRP Płock 27:35 ORLEN Wisła II Płock
 • SMS ZPRP Płock 30:30 ORLEN Wisła II Płock
 • SCKS Jurand Ciechanów 35:34 ORLEN Wisła II Płock
 • MKS Mazur Sierpc 29:29 k. 3:2 ORLEN Wisła II Płock
 • ORLEN Wisła II Płock 41:19 AZS AWF Warszawa
 • KS AZS AWF Warszawa 23:39 ORLEN Wisła II Płock
 • SCKS Jurand Ciechanów 35:20 ORLEN Wisła II Płock

Historyczny wyczyn „Trójki”

Pierwszym przeciwnikiem Niebiesko-Biało-Niebieskich, w ligowych zmaganiach, będzie zespół UMKS Trójka Ostrołęka, który w poprzednim sezonie występował w II lidze, w grupie warszawsko-mazowieckiej. Trójka zajęła na zakończenie sezonu drugie miejsce z 48 punktami, notując 16 wygranych i 4 porażki. Pierwszy w lidze był AZS UMCS Lublin – zespół z województwa lubelskiego wyprzedził najbliższych rywali płocczan o osiem oczek, ale ostatecznie to zespół Ostrołęki uzyskał awans do wyższej ligi. Ostrołęczanie w dwudziestu meczach minionych rozgrywek zdobyli 631bramek i stracili 562. Najlepszymi strzelcami w drużynie byli: Damian Tobolski 128 bramek/19 meczów, Kamil Ludwiczak 112 bramek/18 meczów i Patryk Obidziński 103 bramki/19 meczów.

Wywalczenie awansu do I ligi jest największym sukcesem w historii klubu. Mimo tego, na ławce trenerskiej zespołu zaszły zmiany. Drużynę, z powodów osobistych, opuścił grający trener Rafał Niećko. Nowym szkoleniowcem została natomiast istna legenda klubu – Waldemar Salis. Przed szkoleniowcem trudne zadanie, ponieważ otrzymał zespół w dużej mierze oparty na juniorach – czyli podobnie jak nasza drużyna – a dodatkowo, już na starcie sezonu, ostrołęczanie zmagają się z kontuzjami. W ramach przygotowań zorganizowali oni turniej – XIX Memoriał Zbigniewa Majewskiego, podczas którego zagrali z SPR-em ROKiS Radzymin i SPR-em Nowe Piekuty. Oba spotkania zakończyły się porażkami „Trójki”.

Wspierajcie ORLEN Wisłę II Płock!

Drodzy Kibice, ubiegły sezon nasz drugi zespół zakończył na 8. pozycji w tabeli, a teraz młodych Nafciarzy czekają nowe rozgrywki i nowe wyzwania. Zachęcamy do aktywnego śledzenia wyników ORLEN Wisły II Płock i wspierania ich w Orlen Arenie. Pierwszy mecz rozegrają na wyjeździe, jednak gospodarze zapowiedzieli transmisję spotkania, którą będzie można śledzić na YouTube. Początek spotkania 24 września o godz. 18:00. Informacje o poszczególnych pojedynkach znajdują się – TUTAJ.

Do boju Nafciarze – powodzenia w pierwszym meczu!