SPR Wisła Płock wspiera walkę z depresją! W związku ze współpracą i akcją Fundacji Itaka „STOP DEPRESJI”, klub przygotował wywiady z Nafciarzami. Zapraszamy na poruszającą rozmowę z naszym skrzydłowym – Krzysztofem Komarzewskim.

Z uwagi na to, jak presja bliska jest sportowcom każdej dyscypliny, ORLEN Wisła Płock rozpoczęła współpracę z Fundacją Itaka, która od lat realizuje projekty dotyczące walki z depresją (w tym roku pod hasłem „dePRESJA – bliżej, niż myślisz”). Sportowców traktujemy jak współczesnych gladiatorów, ale oni nie są maszynami, są „tylko” ludźmi – takimi samymi jak my.

W ramach wspólnej walki z depresją, klub przygotował dwa filmiki z Nafciarzami, którzy opowiedzieli o swojej walce o powrót na parkiet oraz o wielu codziennych bataliach, toczonych przez długie miesiące ze samym sobą. Pierwszy wywiad, to rozmowa z Niko Mindegią (dostępna – TUTAJ), zaś w drugim zapraszamy do odsłuchu historii Krzysztofa Komarzewskiego. Skrzydłowy ORLEN Wisły Płock – 22 lutego 2022 roku w Presovie, podczas meczu Ligi Europejskiej doznał poważnej kontuzji prawej ręki. Po długiej i trudnej przerwie w grze, wrócił na parkiet – i jak sam mówi – po kontuzji złapał nowe siły.

dePRESJA – jest bliżej, niż myślisz. Może dotknąć zarówno Ciebie, Twoich przyjaciół, którzy na pozór wiodą beztroskie życie, koleżanki i kolegów z pracy starających się wyrobić targety. Twoje dziecko, które jest przytłoczone nawałem obowiązków, również może odczuwać presję. Przyczyn presji jest tyle, ilu żyje ludzi na świecie…

Antydepresyjny Telefon Zaufania

📞 22 484 88 01 Telefon Zaufania Młodych: 📞 22 484 88 043