Po dwóch sezonach reprezentowania OTP Bank – Pick Szeged szeregi Nafciarzy zasili ponownie Zoltan Szita. Węgierski rozgrywający podpisał z SPR Wisłą Płock 3-letnią umowę.

SPR Wisła Płock zakontraktowała nowego zawodnika na pozycję lewego rozegrania. Skład Niebiesko-biało-niebieskich od sezonu 2024/2025 zasili dobrze znany płocczanom Zoltan Szita, który reprezentował już barwy ORLEN Wisły Płock w sezonach 2019/2020, 2020/2021 oraz 2021/2022. Węgier do naszego miasta powróci po dwóch latach spędzonych w OTP Bank – Pick Szeged. Umowa została zawarta na 3 lata, w związku z czym Zoltan Szita będzie bronił barw Nafciarzy do sezonu 2027/2028.

3 lata, które spędziłem w Płocku były dla mnie wyjątkowym czasem, dużo się tam nauczyłem i przeżyłem wspaniałe chwile z drużyną. ORLEN Wisła Płock zajmuje specjalne miejsce w moim sercu, dlatego bardzo się cieszę na myśl o powrocie. Mam nadzieję, że wspólnie uda nam się osiągnąć wymarzone cele. Do zobaczenia w ORLEN Arenie! – powiedział o swoim transferze Zoltan Szita.

Jestem bardzo uradowany, że do Płocka po dwóch latach powróci doskonale wszystkim znany Zoltan Szita. Śmiało mogę powiedzieć, że taki młody i perspektywiczny zawodnik będzie idealnym uzupełnieniem naszego zespołu i pozwoli na osiągnięcie stawianych sobie przez nas celów. – powiedział Dyrektor Sportowy Nafciarzy Adam Wiśniewski.

Zoltan, witamy ponownie na Niebiesko-biało-niebieskim pokładzie!