ORLEN Wisła Płock ubiega się o miejsce w Lidze Mistrzów. Nafciarze złożyli stosowny wniosek i czekają na decyzję EHF w sprawie przyznania „dzikiej karty”. Znamy termin ogłoszenia decyzji!

Które drużyny wnioskują o „dzikie karty”?

Jak informowaliśmy, ORLEN Wisła Płock skorzystała z możliwości ubiegania się o „dziką kartę” EHF Champions League. Klub przekazał stosowny wniosek do Związku Piłki Ręcznej w Polsce, który upoważniony jest do złożenia go do European Handball Federation. Dziś EHF podał listę drużyn, które walczą o miejsce w Lidze Mistrzów, a także termin ogłoszenia pełnego składu tych rozgrywek.

W EHF Chamipons League weźmie udział szesnaście drużyn, z czego dziewięć ma już pewne miejsca, zaś pozostałe zostaną wybrane poprzez przyznanie „dzikich kart”. Początkowo federacja miała rozdać sześć takich kart, jednak w związku z brakiem licencji dla HC Vardar 1961, przyzna ich siedem.

Udział w rywalizacji o „dzikie karty” biorą drużyny:

– DEN – Aalborg Håndbold

– ESP – Fraikin BM Granollers

– FRA – HBC Nantes

– HUN – Telekom Veszprém HC

POL – Orlen Wisła Płock

– POR – Sporting CP

– ROU – CS Minaur Baia Mare

– CRO – HC PPD Zagrzeb

– NOR – Elverum Handball

– SLO – RK Celje Pivovarna Laško

– SUI – Kadetten Schaffhausen

– SWE – Ystads IF HF

– UKR – HC Motor

Kiedy poznamy zdobywców „dzikich kart”?

Jak podał EHF, pełną listę zespołów, które w sezonie 2022/2023 będą brały udział w Lidze Mistrzów poznamy w poniedziałek – 27 czerwca, natomiast w piątek – 1 lipca odbędzie się losowanie składów grup.

Więcej informacji – tutaj.