Jak podał Związek Piłki Ręcznej w Polsce – po testach na obecność SARS-CoV2 pięciu zawodników naszej kadry poddano izolacji. Wśród zakażonych znalazł się Adam Morawski. Do Bratysławy pojedzie dwóch innych Nafciarzy.

Już jutro ruszają Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej na Węgrzech i Słowacji. W godzinach wieczornych Związek Piłki Ręcznej w Polsce poinformował o wynikach testów na obecności SARS-CoV2, które przeszli polscy zawodnicy po przylocie do Bratysławy. Patryk Rombel powołał na tą imprezę trzech Nafciarzy, jednak w wyniku pozytywnego testu w bramce naszej kadry nie zobaczymy Adama Morawskiego. Oprócz Morawskiego zakażeni są również: Piotr Chrapkowski, Jan Czuwara, Kacper Adamski oraz Damian Przytuła. Wszyscy zawodnicy zostali poddani izolacji, a zakażenie przechodzą bezobjawowo.

W związku z powyższą sytuacją trener Patryk Rombel zadecydował o powołaniu pięciu zawodników z listy rezerwowej, w tym dwóch Nafciarzy. Na europejskich parkietach zobaczymy: Mikołaja Czaplińskiego i Krzysztofa Komarzewskiego, a także Mateusza Zembrzyckiego (KS Azoty-Puławy S.A.), Macieja Zarzyckiego (KPR GP S.A.) i Melwina Backmana (HK Aranäs).