PGNiG Superliga zadecydowała – dla dobra Łomży Vive Kielce mecz 26. serii rozgrywek pomiędzy ORLEN Wisłą Płock a kielczanami został przełożony. Nowy termin to 24 maja godz. 19:15. SPR Wisła Płock wyraża sprzeciw wobec tej decyzji.

Jak poinformowała PGNiG Superliga, Komisarz Ligi – Piotr Łebek podjął decyzję w sprawie wniosku Łomży Vive Kielce o zmianę daty meczu 26. serii pomiędzy ORLEN Wisłą Płock a Łomżą Vive Kielce. Komisarz przychylił się do prośby kieleckiego klubu i zadecydował o przeniesieniu terminu wspomnianego spotkania z 14/15 na 24 maja (wtorek) na godzinę 19:15. Całość decyzji – tutaj.

Pomimo naszego zdecydowanego sprzeciwu odnośnie zmiany terminu spotkania, 26. serii pomiędzy ORLEN Wisłą Płock a Łomżą Vive Kielce, Komisarz PGNiG Superligi- Piotr Łebek podjął dzisiaj decyzję, która jest dla nas niezmiernie krzywdząca i stawia nas w trudnej sytuacji. Niestety, od decyzji tej nie przysługuje odwołanie. Uważamy, że przeniesienie meczu na dzień 24 maja 2022 r. stanowi o faworyzowaniu drużyny z Kielc i nie ma to żadnego związku z zapewnieniem sprawiedliwych i obiektywnych warunków dla obydwu drużyn, czy z zasadami fair play.

Chcę podziękować naszym kibicom za wsparcie, które okazaliście i okazujecie nam po publikacji mojego stanowiska w tej sprawie i mam nadzieję, że nadal będziecie nas wspierać. Dziękuję, że możemy na Was liczyć i mam nadzieję, że mimo wszelkich przeciwności, przyszłość okaże się dla nas optymistycznaskomentował decyzję PGNiG Superligi, prezes SPR Wisły Płock – Robert Czwartek.

Decyzja Komisarza Ligi – Piotra Łebka jest dla nas bardzo krzywdząca. Nie po to przez ostatnie lata budowaliśmy drużynę, aby decyzje PGNiG Superligi krzywdziły naszą pracę. W tym momencie jesteśmy w jeszcze cięższej sytuacji niż byłyby Kielce – w przypadku awansu Wisły do Final4 Ligi Europejskiej i związanego z nim wyjazdu, będziemy mieli jedynie jeden dzień na przygotowanie się do walki w europejskich rozgrywkachdodał dyrektor sportowy ORLEN Wisły Płock Adam Wiśniewski.