Już 11 stycznia rozpoczną się Mistrzostwa Świata, które w 2023 roku zaplanowano w Polsce i Szwecji. Nim jednak kadry narodowe udadzą się na największą handballową imprezę, czekają je ostatnie szlify podczas grudniowych zgrupowań. Sprawdźcie, którzy Nafciarze zostali powołani!

Kadry narodowe – grudzień 2022

Wielkimi krokami zbliża się największa handballowa impreza! Już w środę – 11 stycznia wystartują Mistrzostwa Świata, które w 2023 roku odbędą się w Polsce i Szwecji. Nim kadry narodowe rozegrają pierwsze mecze, czekają je ostatnie sparingi. Jeszcze w grudniu trenerzy reprezentacji, także tych które nie jadą na mistrzostwa, zaplanowali zgrupowania, a wezmą w nich udział również zawodnicy ORLEN Wisły Płock. Powołanych zostało 16 Nafciarzy z 5 krajów!

🇵🇱 POLSKA 🇵🇱

Seniorzy:

Końca dobiega zgrupowanie szkoleniowe Polaków, którzy trenują we Władysławowie od 12 grudnia. Teraz trener kadry narodowej Polski – Patryk Rombel, zwołał swoich podopiecznych na konsultację do Krakowa. Biało-czerwoni zbiorą się 26 grudnia i podczas zgrupowania wezmą udział w międzypaństwowym turnieju 4Nations Cup (28-30 grudnia). W Tauron Arenie, Polacy zmierzą się z Tunezją, Koreą oraz Brazylią.

Powołani Nafciarze: Michał Daszek, Dawid Dawydzik, Krzysztof Komarzewski, Przemysław Krajewski.

Na liście Patryka Rombla znalazł się również, przebywający na wypożyczeniu w hiszpańskim Balonmano Torrelavega, Mikołaj Czapliński. [pełna lista powołanych]

Seniorzy B:

Główny szkoleniowiec kadry narodowej Seniorów B – Michał Skórski, prowadzi konsultację w Zakopanem. Zaplanowano je w dniach 15 – 23 grudnia, a wśród uczestniczących w nim zawodników znalazło się trzech graczy ORLEN Wisły Płock.

Powołani Nafciarze: Oliwier Kamiński, Marcel Sroczyk, Krystian Witkowski. [pełna lista powołanych]

Rezerwowo: Krystian Marchewka.

Młodzieżówka:

Młodzieżowa kadra Polski, podobnie jak Seniorzy B, zebrała się w Zakopanem, gdzie w terminie 15-23 grudnia, odbywa zgrupowanie szkoleniowe. Następnie 27 grudnia rozpocznie konsultację szkoleniową w Pruszkowie, a 29-30 grudnia rozegra tam mecze międzypaństwowe z Izraelem. Pod wodzą Zygmunta Kamysa trenuje również kilku Nafciarzy.

Powołani Nafciarze: Marcel Jastrzębski, Filip Michałowicz, Marcel Niedzielski, Oliwier Kamiński (na zgrupowanie w Pruszkowie).

🇭🇷 CHORWACJA 🇭🇷

Na liście 21 zawodników Hrvoje Horvata znalazło się trzech graczy ORLEN Wisły Płock. Chorwaci rozpoczną ostatnie w tym roku zgrupowanie 27 grudnia, a potrwa ono do piątku – 30.12.22. Po spotkaniu w Zagrzebiu, kadra Chorwacji uda się do Poreča, by rozegrać mecz towarzyski z Włochami. Następnie chwila przerwy i 1 stycznia’23 rozpoczną ostatnie przygotowania do MŚ’23.

Powołani Nafciarze: Lovro Mihić, Leon Susnja, Tin Lućin. [pełna lista powołanych]

🇪🇸 HISZPANIA 🇪🇸

Jordi Ribera  – szkoleniowiec Hiszpanów, zaprosił swoich zawodników na zgrupowanie w Walencji, gdzie przeprowadzi pierwszy etap przygotowań do MŚ’23. Konsultacja szkoleniowa potrwa od 26 do 30 grudnia’22, zaś w terminie 5-7 stycznia’23, rozegrają jeszcze międzynarodowy turniej w Benidorm, na którym zagrają z Argentyną, Bahrajnem i Rumunią.

Powołany Nafciarz: Abel Serdio. [pełna lista powołanych]

Spoza listy uczestników MŚ’23 – Czechów i Japończyków również czekają grudniowe zgrupowania!

🇨🇿 CZECHY 🇨🇿

Trener ORLEN Wisły Płock i zarazem kadry narodowej Czech – Xavi Sabate, zaplanował obóz treningowy i wyjazdowy mecz towarzyski z Łotwą (26-30 grudnia’22) oraz obóz przygotowawczy i turniej we Francji (2-8 stycznia’23). Na liście powołanych przez niego graczy nie zabrakło naszego czeskiego rozgrywającego!

Powołany Nafciarz: Tomas Piroch.

🇯🇵 JAPONIA 🇯🇵

Swoje powołanie otrzymał również Kosuke Yasuhira, który weźmie udział w akcjach szkoleniowych oraz turnieju wraz ze swoją reprezentacją, pod wodzą Dagura Sigurðssona.  Od 27 grudnia 2022 do 2 stycznia 2023 czeka go obóz treningowy w Japonii i następnie w Szwajcarii (3-5 stycznia’23), gdzie kolejno Japończycy rozegrają Yellow Cup (6-8 stycznia’23).

Powołany Nafciarz: Kosuke Yasuhira.

Powodzenia Nafciarze!