W najbliższą niedzielę rozpocznie się listopadowe zgrupowanie reprezentacji Polski w Szczyrku. Wśród powołanych znalazło się czterech zawodników ORLEN Wisły Płock: Michał Daszek, Dawid Dawydzik, Krzysztof Komarzewski i Przemysław Krajewski. Decyzją klubu SPR Wisła Płock i sztabu szkoleniowego Nafciarzy, wspomniani zawodnicy nie wezmą udziału w zgrupowaniu.

W związku z decyzją klubu SPR Wisła Płock oraz sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny, zawodnicy ORLEN Wisły Płock nie pojawią się na listopadowym zgrupowaniu reprezentacji Polski, które zostało zaplanowane w terminie nieuwzględnionym w oficjalnym kalendarzu Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej. Decyzja ta podyktowana jest napiętym terminarzem rozgrywek, w jakich udział bierze ORLEN Wisła Płock.

Przesilenie meczów oraz wysoka intensywność treningów są głównymi powodami tej decyzji. Udział Nafciarzy w obozie szkoleniowym mógłby wiązać się z jeszcze większym przeciążeniem fizycznym szczypiornistów oraz ewentualnymi urazami, co mogłoby wpłynąć na dyspozycję całej drużyny w końcowej fazie pierwszej części sezonu.

Po ostatniej oficjalnej przerwie reprezentacyjnej (10-16 października) nasza drużyna rozegrała 6 meczów w ciągu 20 dni. Nasi międzynarodowi gracze mieli duże obciążenia fizyczne i psychiczne. Problemy z kontuzjowanymi zawodnikami, wiek niektórych graczy, regulacja o dwóch polskich zawodnikach na boisku oraz to, że drużyna ma bardzo ważne mecze w ostatniej części pierwszego okresu sezonu sprawiła, że najlepszym rozwiązaniem dla zdrowia zawodników i dla zespołu jest to, aby mieli kilka dni na wyleczenie problemów zdrowotnych. W niektórych przypadkach fizycznych i psychicznych, żeby zagrali ostatnią część pierwszego okresu sezonu w optymalnych warunkach dla klubu i wszystkich swoich drużyn narodowych w Mistrzostwa Świata. Uczestnictwo naszych zawodników w tym obozie treningowym nie zostało uzgodnione ze mną, ani przez trenera kadry narodowej, ani żadnego innego przedstawiciela ZPRP, jak podano w oświadczeniu Polskiej Federacji. Zawodnicy, to przede wszystkim ludzie i naszym zdaniem jest to najlepsza decyzja, przede wszystkim dla zawodników, a potem dla klubu i reprezentacji Polski. Od zawsze ORLEN Wisła Płock bezwzględnie współpracowała z kadrą narodową oraz Polską Federacją i tak będzie dalej – powiedział Xavi Sabate – trener ORLEN Wisły Płock.

Dyrektor sportowy Adam Wiśniewski wraz z trenerem klubu pozostają w stałym kontakcie ze sztabem szkoleniowym reprezentacji Polski oraz powołanymi przez selekcjonera Patryka Rombla Nafciarzami.