Już jutro ORLEN Wisła Płock rozpocznie zmagania w EHF Champions League. W pierwszej kolejce Nafciarze podejmą Mistrza Portugalii – FC Porto. Zróbmy to razem – rozpocznijmy Ligę Mistrzów na najwyższym poziomie!

Liga Mistrzów na wyciągnięcie ręki!

Do Płocka powracają rozgrywki elitarnej Ligi Mistrzów! Po dwóch świetnych sezonach w European League, Nafciarze ponownie zagrają wśród najlepszych drużyn w Europie i na świecie, a to za sprawą „dzikiej karty” przyznanej przez… – czytaj dalej.

FC Porto

ORLEN Wisła Płock rozpocznie zmagania w EHF Champions League od spotkania z FC Porto, czyli z Mistrzem Portugali 2021/2022. Zespół piłki ręcznej jest sekcją multisportowego klubu FC Porto, a jego historia sięga 1932 roku. Porto ma na swoim koncie 23 mistrzostwa kraju, a także dziewięć Pucharów i osiem Superpucharów Portugalii. Drużyna składa się w większości z lokalnych zawodników – na 22 graczy – 17 to Portugalczycy.

Porto jest zespołem doświadczonym w grze w Lidze Mistrzów, a nadchodzące rozgrywki będą dla Portugalczyków czwartym sezonem z rzędu w EHF Champions League. W sezonie 2019/20 zakończyli oni grę na fazie grupowej, zaś w kolejnych dwóch sezonach awansowali do fazy play-off. Rok później z dalszego udziału wyeliminował ich duński Aalborg Handbold, natomiast w 2021/22 francuski Montpellier HB.

Trener ORLEN Wisły Płock – Xavi Sabate

FC Porto rozpoczyna czwarty sezon z rzędu w Lidze Mistrzów. To drużyna z wieloma doświadczonymi zawodnikami w najlepszych rozgrywkach. Porto ma w obronie wielu bardzo silnych fizycznie graczy, a w ataku dobrą różnorodność z zawodnikami, którzy znają się od dawna. Dodatkowo do FC Porto dołączyli w tym sezonie gracze, którzy wnoszą wysoką jakość do drużyny. Jeśli chodzi o nasz mecz – myślę, że przesądzą w nim drobne szczegóły! – Trener ORLEN Wisły Płock – Xavi Sabate.

Prawie 10 lat temu!

Mecz ORLEN Wisły Płock i FC Porto będzie spotkaniem po latach! Nafciarze i Portugalczycy mierzyli się ze sobą w rozgrywkach Ligi Mistrzów w sezonie 2013/2014, w fazie grupowej. Oba pojedynki z listopada 2013 roku zwyciężyli płocczanie – w Portugalii przy wyniku 24:20, natomiast w Orlen Arenie 28:22. W składzie ORLEN Wisły Płock, na boisku, mogliśmy wtedy oglądać naszego obecnego Dyrektora Sportowego – Adama Wiśniewskiego i Trenera bramkarzy – Marcina Wicharego, a także Marcina Lijewskiego, zaś w FC Porto – Gilberto Duarte, który w późniejszych latach został zawodnikiem Wiślaków. Najlepszym strzelcem w meczach z Portugalczykami był Petar Nenadić – zdobywca łącznie 13 bramek. Co ciekawe, w obecnym składzie przeciwników ORLEN Wisły Płock znajduje się Daymaro Amador Salina, który był graczem FC Porto podczas meczów z Nafciarzami w 2013 r.

Jutro zmierzą się ze sobą zupełnie dwa różne zespoły, inne niż w sezonie 2013/2014, a także inne od siebie. FC Porto, które w ostatnich latach zbierało doświadczenie w Lidze Mistrzów i dwukrotnie awansowało do fazy play-off, oraz ORLEN Wisła Płock, która powraca do EHF Champions League po dwóch latach przerwy. Nafciarze mają przed sobą bardzo trudne zadanie, dlatego niezbędne będzie dla nich wsparcie KIBICÓW! Razem możemy znacznie więcej!

Wszyscy na Porto! Do zobaczenia w Orlen Arenie!