Za Nafciarzami wygrany mecz w 1/8 Ligi Europejskiej. Teraz niebiesko-biało-niebiescy zagrają z Sandrą SPA Pogonią Szczecin. Wyjazdowe spotkanie płocczan odbędzie się w piątek 1 kwietnia o godz. 17:00.

Znacznie lepsza Wisła

Przed pierwszym meczem pomiędzy Nafciarzami a Pogonią, w obecnym sezonie, szczecinianie znajdowali się w podobnej sytuacji – zajmowali oni przedostatnie miejsce w tabeli. Wspomniany pojedynek odbył się w Orlen Arenie 30 października 2021 roku. Wynik tamtego spotkania otworzył Zoltan Szita, zaś pierwszy atak gości zakończył się skuteczną interwencją Krystiana Witkowskiego. W ósmej minucie meczu płocczanie wygrywali już czterema bramkami, przy wyniku 6:2. Czas mijał, a ORLEN Wisła Płock nie oddawała swojego prowadzenia, które utrzymywało się na poziomie czterech-pięciu trafień. Następnie, rezultat na 12:6, zmienił Krzysztof Komarzewski i, mimo iż szczecinianie nie odnotowywali długich przestojów w zdobywaniu kolejnych bramek, nie udało im się już zmniejszyć strat przed przerwą. Do szatni drużyny zeszły, gdy tablica wskazywała wynik 19:13, a jako ostatni w tej części gry rzucał Sergei Kosorotov.

Druga połowa rozpoczęła się, podobnie jak pierwsza się zakończyła, czyli od bramki zawodnika z numerem 99, jednak tym razem nie był to Kosorotov, lecz gracz Pogoni – Jakub Polok. Początek tej części meczu był wyrównany, a drużyny wymieniały się trafieniem za trafienie. Zmieniło się to w 38. min., kiedy bramkę zdobył Komarzewski, po nim Szita i ponownie Komar. Następnie jednym celnym rzutem odpowiedzieli goście, a później znowu oglądaliśmy trzy trafienia z rzędu dla Nafciarzy, przez co z pięciu bramek przewagi gospodarzy zrobiło się dziesięć. Szczecinianie nie zdołali już odzyskać kontroli nad spotkaniem, a dodatkowo przez ostatnie cztery minuty stracili jeszcze cztery bramki, z czego trzy należały do Lovro Mihicia. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem niebiesko-biało-niebieskich, którzy pokonali Sandrę SPA Pogoń Szczecin, przy rezultacie 38:25. Mimo wysokiego zwycięstwa Nafciarzy, najlepszym strzelcem spotkania okazał się zawodnik gości – Dawid Krysiak, który zaliczył osiem trafień. W ekipie z Płocka dobry mecz rozegrał Adam Morawski – zanotował on 56% skuteczności obron.

Co słychać u Pogoni?

Forma Sandry SPA Pogoni Szczecin jest zmienna. W sezonie 2018/2019 zajęli oni dwunaste miejsce w tabeli PGNiG Superligi, następnie dwa sezony z rzędu obejmowali ósmą lokatę, by w obecnych rozgrywkach niemalże zamykać stawkę. Po dwudziestu meczach szczecinianie uplasowali się na przedostatniej pozycji, a na swoim koncie mają jedynie szesnaście punktów. Taki rezultat zawdzięczają oni pięciu wygranym oraz piętnastu porażkom, w tym jednej po rzutach karnych. Wśród najskuteczniejszych w ekipie ze Szczecina, znaleźli się: Paweł Krupa – 98 bramek, Łukasz Gierak – 97 bramek oraz Dawid Krysiak – 78 bramek, kolejni zawodnicy posiadają dobytek na poziomie max. 33 trafień. Dla porównania, królem strzelców ORLEN Wisły Płock jest Sergei Kosorotov – 99 trafień, a za nim: Michał Daszek – 63 trafienia oraz Przemysław Krajewski – 56 trafień.

Druga część sezonu w wykonaniu szczecinian wygląda znacznie lepiej – na siedem spotkań wygrali oni trzy mecze, zaś w pierwszych trzynastu spotkaniach zaliczyli tylko dwie wygrane. Pogoń, w 2022 roku, triumfowała z Torusem Wybrzeże Gdańsk (25:24), Handball Stalą Mielec (27:21), natomiast w ostatniej serii, drużyna ze Szczecina, pokonała zaskoczenie sezonu – Piotrkowianina Piotrków Trybunalski (32:30).

W historii ORLEN Wisły Płock i Sandry SPA Pogoni Szczecin zdarzały się mecze, takie jak ten z obecnego sezonu, z którego Nafciarze wyszli gładką ręką, prowadząc kilkunastoma bramkami. Jednak miały miejsce też słabsze występy i wpadki płocczan – 13 grudnia 2019 roku, w Orlen Arenie, niebiesko-biało-niebiescy wygrali tylko jedną bramką (26:25), natomiast 5 września 2020 roku, w Szczecinie, Wiślacy przegrali z Sandrą Spa (24:26) – w pierwszym spotkaniu rozgrywek 2020/2021.

Patrząc na statystyki, Nafciarze mogą być spokojni, jednak jak pokazał sezon 2020/2021 – w sporcie wszystko się może zdarzyć, dlatego płocczanie nie mogą zlekceważyć przeciwników i do pojedynku w Szczecinie muszą podejść w pełni skupieni.

Kibice, 1 kwietnia o godz. 17:00 zapraszamy na halę w Szczecinie lub przed ekrany! Mecz Nafciarzy obejrzycie w serwisie Emocje.tv.