Po domowych meczach przyszedł czas na wyjazd. Płocka Wisła uda się do Staszowa, gdzie zmierzy się ze Stalą Mielec.  Spotkanie 16. serii już w sobotę 19 lutego o godz. 17:00.

Z biegiem czasu terminarz Nafciarzy coraz bardziej się zagęszcza. Rozgrywki PGNiG Superligi, Ligi Europejskiej i Pucharu Polski –  w okresie od 19 lutego do 1 marca Wiślaków czeka aż pięć spotkań. Najpierw płocczanie udadzą się do Staszowa, ponieważ właśnie tam odbędzie się ich mecz ze Stalą Mielec. Taki wybór lokalizacji jest wynikiem współpracy dwóch miast – Mielca i Staszowa.

Jak było ostatnio?

W pierwszej części sezonu to płocka Wisła podejmowała Handball Stal Mielec na własnym terenie. W środę 15 września 2021 roku lepsi okazali się gospodarze, którzy już na początku pokazali swoją przewagę. Autorem pierwszej bramki niebiesko-biało-niebieskich został wtedy Michał Daszek, zaś drugiej Sergei Kosorotov, natomiast goście odpowiedzieli dopiero w 6. min. trafieniem Rafała Krupy. Już przed przerwą Nafciarze wypracowali znaczną przewagę, a bramkarze nie pozwolili mielczanom nawet na zdobycie dziesięciu trafień. Drużyny zeszły do szatni przy wyniku 20:9 dla ORLEN Wisły Płock. Sam Kosorotov rzucił jedynie o bramkę mniej niż cała drużyna gości.

W pierwszej części gry skutecznością rzutów zachwycał Sergei Kosorotov, natomiast w drugiej mogliśmy podziwiać świetne interwencje Adama Morawskiego. W 49. min, gospodarze prowadzili już czternastoma bramkami, a z biegiem spotkania ich przewaga rosła. Mecz w Orlen Arenie zakończył się zwycięstwem Wisły 37:19 oraz skutecznością obron Morawskiego na poziomie 52%.

Co słychać u Stali Mielec?

Obecnie drużyna z Mielca znajduje się na trzynastym, czyli przedostatnim, miejscu w tabeli PGNiG Superligi, a na swoim koncie posiada dziesięć punktów. Jeśli chodzi o różnicę bramkową, to nasi przyszli rywale stracili o 66 bramek więcej niż udało im się zdobyć. W czołówce strzelców zespołu z Mielca znaleźli się: Marek Monczka (50 trafień), Dzmitry Smolikau (49 trafień) oraz Grzegorz Sobut (45 trafień). W bramce mielczan można zobaczyć dwóch goalkeeperów – Damiana Procho oraz Dawida Dekarza, oboje prezentują zbliżoną skuteczność obron. W przypadku Procho jest to około 27%, natomiast Dekarz, na ten moment, posiada 25%.

Stal na piętnaście serii przegrała dwanaście spotkań – w tym jedno po rzutach karnych, zaś trzy raz odniosła zwycięstwo. Drugą część sezonu mielczanie rozpoczęli od zwycięstwa z MKS Zagłębiem Lubin. Cały mecz oscylował w granicach remisu, a zespoły „podzieliły się” wygranymi – do przerwy jedną bramką prowadził MKS (16:15), natomiast druga część gry, a tym samym całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem Stali Mielec (32:31).

Po dwóch sukcesach przed własną publicznością, w 15. serii Superligi drużyna Handball Stali Mielec uległa Piotrkowianinowi Piotrków Trybunalski (25:30). Należy przyznać, że mielczanie nie mieli w tym meczu łatwego zadania, ponieważ w obecnym sezonie Piotrkowianin prezentuje wysoki poziom gry – po piętnastu seriach obejmuje czwarte miejsce w tabeli. Mimo to, przegrana Stali nie była aż tak wysoka, a w pierwszych minutach meczu udawało im się utrzymywać jednobramkową przewagę. Piotrkowianin do głosu doszedł po piętnastu minutach i już nie oddał przeciwnikom prowadzenia. W końcówce spotkania Stal przegrywała ośmioma trafieniami, jednak dorzuciła trzy bramki z rzędu i ostatecznie Piotrków zwyciężył pięcioma trafieniami.

Spotkanie Handball Stal Mielec – ORLEN Wisła Płock obejrzycie Państwo na platformie Emocje.tv.

Sobota – 19 lutego 2022 roku – godz. 17:00