Już w czwartek – 28 marca o godzinie 20:45 Nafciarze zaczną walkę w fazie play-off Ligi Mistrzów. Na drodze płocczan do upragnionego ćwierćfinału stanie Mistrz Francji – Paris Saint-Germain HB! Przyjdźcie do ORLEN Areny i zostańcie ósmym zawodnikiem ORLEN Wisły Płock!

Paris Saint-Germain HB

Rywalem płocczan w walce o upragniony awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów będzie obecny Mistrz Francji – Paris Saint-Germain HB. Drużyna znajdująca się pod dowództwem hiszpańskiego szkoleniowca – Raula Gonzaleza Gutierreza to 10-krotny triumfator w Liqui Moly Starligue, posiadacz 6 Pucharów Francji oraz 4 Superpucharów Francji, a także zwycięzca 3 Pucharów Ligi Francuskiej. W naszpikowanym gwiazdami zespole ponad połowa grających zawodników to Francuzi.

Paryżanie w obecnym sezonie zdominowali Liqui Moly Starligue, w której plasują się po 21 kolejkach na pierwszym miejscu z 41 punktami i przewagą 5 punktów nad wiceliderem. Podopieczni Raula Gonzaleza Gutierreza w domowych zmaganiach odnieśli jedynie remis z Fenix Touluse HB, a w pozostałych 20 spotkaniach triumfowali nad Limonges HB 37:27 i 36:29, US Ivry HB 38:34, US Créteil HB 35:27, USDK Dunkerque HB 42:33, HBC Nantes 35:32, C’Chartres Métropole HB 34:27 oraz 44:30, Saran Loiret HB 46:31 i 37:29, Chambéry Savoie Mont-Blanc HB 34:26 oraz 34:33, Dijon Métropole HB 40:32, Provence Aix Université Club Handball 39:31, Montpellier HB 31:27 oraz 31:26, Fenix Touluse HB 34:31, Cesson Rennes Métropole Handball 34:26, Saint-Raphael Var Handball 45:38, USAM Nimes Gard 34:24. W EHF Champions League klub ze stolicy Francji poradził sobie nieco gorzej niż w rodzimych rozgrywkach, gdzie w grupie A z dorobkiem 17 punktów zakończył pierwszą fazę zmagań na 3. miejscu. Paris Saint-Germain HB w europejskim czempionacie odniosło 8 zwycięstw nad OTP Bank – PICK Szeged 31:29 oraz 37:33, HC Zagreb 35:31, Industrią Kielce 35:26, HC Eurofarm Pelister 31:26 i 31:25, Aalborg Håndbold 33:30 oraz 32:30, 1 remis z Kolstad Handball 28:28 oraz 5 porażek przeciwko Industrii Kielce 29:30, THW Kiel 28:34 oraz 24:26, Kolstad Handball 31:36, HC Zagreb 28:26. Najskuteczniejszy wśród zawodników z Paryża jest świetnie znany płockiej publiczności Kamil Syprzak, który do tej pory zdobył 86 bramek w 13 pojedynkach, przez co zajmuje 3. miejsce w klasyfikacji strzelców całych rozgrywek.

Gramy przeciwko wielkiemu rywalowi – liderowi ligi francuskiej, który rozgrywa świetny sezon. Zdajemy sobie sprawę, że nie jesteśmy faworytami, ale, tak czy inaczej, postaramy się uzyskać dobry wynik w pierwszym meczu u siebie przy wsparciu naszych fanów, którzy jak zawsze będą nas dopingować. Zobaczymy, co się wydarzy pod koniec fazy play-off.  To oni są zdecydowanymi faworytami w tym starciu, ale mimo wszystko podejmiemy rękawicę i będziemy walczyć. – powiedział Xavi Sabate, trener ORLEN Wisły Płock.

Bilans spotkań z Paris Saint-Germain HB

W przeciągu ostatnich 9 lat ORLEN Wisła Płock stawała do walki z Paris Saint-Germain HB 6 razy. Wszystkie pojedynki w ramach Ligi Mistrzów zakończyły się zwycięstwem Francuzów. Ostatnia bezpośrednia rywalizacja z paryżanami miała miejsce w lutym 2023 roku i padła łupem Mistrza Francji, który w Płocku pewnie pokonał zespół Xaviego Sabate – 32:26.

Gramy z jednym z najlepszych zespołów w Lidze Mistrzów, który jest bardzo mocnym pretendentem do gry w Final 4. Nie mamy nic do stracenia i będziemy chcieli zagrać odważnie oraz postawić twarde warunki zespołowi z Paryża. Rok temu pokazaliśmy, że potrafimy grać z mocnymi drużynami – udało się nam walczyć jak równy z równym najpierw w play-offach z Nantes, a później w ćwierćfinale z Magdeburgiem. Bardzo liczymy na wsparcie naszych kibiców, bo dzięki nim jesteśmy w stanie wygrać z każdym w ORLEN Arenie. Chcemy również pokazać o wiele lepszą grę niż to miało miejsce w ostatnim ligowym pojedynku z Kielcami. – powiedział Michał Daszek, kapitan ORLEN Wisły Płock.

ORLEN Wisła Płock wkracza w decydującą fazę rozgrywek Ligi Mistrzów. W czwartek na drodze Nafciarzy stanie naszpikowane gwiazdami i niesamowicie doświadczone Paris Saint-Germain HB. Według wielu osób Niebiesko-biało-niebiescy do pierwszego meczu w play-offach podejdą w roli underdoga, co nie znaczy, że na parkiecie nie wycisną z siebie siódmych potów, aby po raz pierwszy osiągnąć historyczny wynik z Mistrzem Francji. Drużyna prowadzona przez trenera Xaviego Sabate będzie bardzo potrzebowała Waszego wsparcia! Wypełnijcie ORLEN Arenę po brzegi i stańcie wraz z Wiślakami do walki! Pokażmy, że w Płocku wszystko jest możliwe!

Naprzód Nafciarze – walczyMy razem o marzenia!