Nafciarze ruszają do Kalisza, gdzie czeka ich ostatni pojedynek w sezonie 2022/2023! W sobotę – 3 czerwca, ORLEN Wisła Płock będzie broniła ORLEN Pucharu Polski. Starcie rozpocznie się o godz. 20:00 w Arenie Kalisz!

Na koniec – Puchar!

Po blisko dwóch tygodniach od meczu, którego stawką było Mistrzostwo Polski, Nafciarze rozegrają ostatni pojedynek w sezonie 2022/2023, ponownie z tym samym rywalem. Za nimi 45 spotkań w rozgrywkach krajowych i europejskich, natomiast zmagania zamkną finałem ORLEN Pucharu Polski. Pucharowy mecz odbędzie się już w najbliższą sobotę – 3 czerwca o godz. 20:00, w Arenie Kalisz, a Niebiesko-Biało-Niebiescy podejdą do niego, jako obrońcy tytułu.

Przed nami jeszcze jeden finał, jeden z celów tego sezonu! Myślę, że nasz zespół będzie więcej niż konkurencyjny w tym mecz – wszyscy jedziemy do Kalisza pełni chęci oraz motywacji i mam nadzieję, że przywieziemy naszym kibicom trofeum do Płocka! powiedział Mirsad Terzić.

Przerwa i kolejne spotkanie

Wielkim krokami zbliża się trzeci w tym sezonie pojedynek na linii ORLEN Wisła Płock – Barlinek Industria Kielce. Tym razem jednak nie będzie to spotkanie PGNiG Superligi, a najlepsze polskie drużyny zmierzą się w finale ORLEN Pucharu Polski. Patrząc na rozgrywki 2022/2023 Nafciarze i kielczanie mają na koncie po jednym domowym zwycięstwie, mecz w Płocku zakończył się wynikiem 29:27, natomiast w Kielcach rezultatem 27:24, choć to zespół z województwa świętokrzyskiego ma na koncie Mistrzostwo Polski. Tym razem natomiast obejrzymy spotkanie na neutralnym gruncie – w Kaliszu.

Pomiędzy ostatnim meczem, który odbył się 21 maja w Hali Legionów, a decydującym starciem o krajowe trofeum, oba zespoły miały niemalże dwutygodniową przerwę. Zarówno ORLEN Wisła Płock, jak i kielczanie nie rozgrywali w tym czasie żadnych meczów, zatem mogli skupić swoją uwagę na przygotowaniach do nadchodzącego pucharowego finału. Z pewnością dla obu zespołów będzie to niezwykle ważne starcie i podejdą do niego w pełni skupieni, a także głodni zwycięstwa, ponieważ jedni zawalczą o obronę Pucharu Polski, zaś drudzy o jego odzyskanie, więc możemy spodziewać się zaciętej rywalizacji.

Nafciarze obrońcami tytułu

Ostatnią rywalizację o Puchar Polski, która miała miejsce w Arenie Jaskółka w Tarnowie, lepiej rozpoczęli zawodnicy Industrii i po chwili prowadzili 2:0. Nic nie wskazywało na to, że już kilkanaście minut później Nafciarze będą wygrywali 4 bramkami, jednak tak właśnie się stało. Świetna postawa szczypiornistów ORLEN Wisły Płock w obronie i ataku oraz – niezastąpiony tego dnia w bramce – Krystian Witkowski, zaowocowały prowadzeniem Wiślaków do przerwy – 17:13. Druga połowa tylko potwierdziła dyspozycję Nafciarzy i to, że tego dnia byli dla kielczan nie do zatrzymania. Finalnie zwyciężyli 34:27, zdobywając tym samym upragnione trofeum.

Teraz, po 364 dniach, ORLEN Wisła Płock i Barlinek Industria Kielce spotkają się w Arenie Kalisz, w której swój ostatni PP świętowali kielczanie. Ponownie – tak jak rok temu – Wiślacy podejdą do walki o trofeum jako Wicemistrzowie kraju, jednak tym razem w nieco innej roli jeśli chodzi o pucharowe zmagania. Nafciarze, którzy będą „obrońcami tytuł” zgromadzili do tej pory 11 trofeów, zaś drużyna z województwa świętokrzyskiego 17. Dla kogo w 2023 roku szczęśliwa będzie kaliska hala i kto powiększy swój pucharowy dobytek? Przekonamy się już 3 czerwca!

Do boju Nafciarze – #bronimy Pucharu Polski!