ORLEN Wisła Płock nie zwalnia tempa, przed Nafciarzami kolejne spotkanie w meczowym maratonie. Już jutro w Lubinie Wiślacy zmierzą się z tamtejszym MKS Zagłębiem. Początek meczu 18. serii PGNiG Superligi 4 marca o godzinie 17:00.

Jak było ostatnio?

Pierwsze spotkanie pomiędzy ORLEN Wisłą Płock a MKS Zagłębiem Lubin, w tym sezonie, odbyło się 9 października 2021. Mecz rozpoczął się do świetnych interwencji Adama Morawskiego – najpierw obronił on rzut z pola, a następnie rzut karny. Karny był efektem faulu, za który wykluczony przez sędziów został Tin Lucin. Mimo osłabienia, to Nafciarze otworzyli wynik spotkania, a dokładniej, w czwartej minucie zrobił to Mikołaj Czapliński. Po Czapli trafili goście, jednak jak się okazało, przez kilka minut była to ich jedyna bramka, ponieważ kolejną zdobyli dopiero w 11. min. po rzucie karnym Jakuba Bogacza. Płocczanie natomiast mieli wtedy na swoim koncie pięć trafień, a z upływem czasu ich przewaga rosła. Na trzy minuty przed końcem pierwszej części gry, ORLEN Wisła Płock prowadziła już dziesięcioma bramkami, a do szatni oba zespoły zeszły przy rezultacie 17:8.

Jako pierwszy po przerwie, celnie rzucił Sergei Kosorotov, a następnie na 19:8 trafił Czapliński. W 45. min. prowadzenie Nafciarzy urosło do czternastu bramek i mniej więcej na tym poziomie utrzymywało się do końca meczu. Druga połowa w wykonaniu gości była nieco lepsza, jednak nie byli oni w stanie doścignąć płocczan. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 34:21. Świetne zawody zagrał Adam Morawski, można powiedzieć, że zamurował on bramkę. Skuteczność interwencji Loczka wyniosła 53%, a dodatkowo, po trafieniu między słupki przeciwników, zapisał się on na liście strzelców.

Co słychać u Zagłębia?

Sezon 2021/2022 to zdecydowanie jeden z najsłabszych dla Zagłębia w ostatnich latach – rozgrywki 18/19 zakończyli oni na dziesiątym miejscu, kolejne na siódmym,  a ostatnie na dziewiątym. Obecnie MKS Zagłębie Lubin zajmuje przedostatnią pozycję w tabeli PGNiG Superligi. Cztery wygrane oraz trzynaście przegranych dały miedziowym 13. miejsce i dwanaście punktów. Jeśli chodzi o bilans bramkowy, to przy 459 zdobytych i 502 straconych bramkach, jest on ujemny. Najlepszymi strzelcami MKS Zagłębia Lubin są: Roman Chychykalo, Jakub Moryń oraz Marek Marciniak – zdobyli oni odpowiednio: 59, 58 i 57 bramek. Chychykalo oraz Moryń wystąpili w 16 meczach, zaś Marciniak w 15.

Tegoroczne rozgrywki MKS rozpoczął od zwycięstwa z Handball Stalą Mielec (25:23), jednak również dla mielczan nie jest to dobry sezon – obecnie zamykają oni tabelę Superligi. Drugą wygraną miedziowi zanotowali z Sandrą Spa Pogoń Szczecin (32:24). Większość spotkań MKS-u zakończyła się niedużą przegraną, a dwa razy po regulaminowym czasie gry zremisowali. Z Chrobrym Głogów, po serii rzutów karnych, ulegli oni 31:31 (2:4), natomiast konkurs rzutów z linii siódmego metra z Torus Wybrzeżem Gdańsk zakończyli zwycięstwem 24:24 (5:4).

W drugiej części sezonu Zagłębie zagrało cztery rewanże i wszystkie zakończyły się ich niepowodzeniem. Ulegli: Handball Stali Mielec (32:21), Grupie Azoty Unii Tarnów (25:29) oraz Azotom-Puławy. Jednak w przypadku Azotów, które utrzymują się w tabeli na trzecim miejscu, Miedziowi byli o krok od ugrania chociaż jednego punktu, bowiem mecz zakończył się wynikiem 32:31, a bramka na wagę zwycięstwa padła w jego ostatnich sekundach. W meczu 17. serii lubinianie ponownie musieli uznać wyższość rywali – tym razem przegrali z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski (24:31).

Spotkanie MKS Zagłębie Lubin – ORLEN Wisła Płock obejrzycie Państwo na platformie Emocje.tv.

Piątek – 4 marca 2022 roku – godz. 17:00