W zbliżającym się tygodniu, a dokładniej w poniedziałek 16 października Niebiesko-biało-niebiescy udadzą się do Kwidzyna, aby tam w meczu 9. serii ORLEN Superligi zmierzyć się zespołem dowodzonym przez trenera Bartłomieja Jaszkę. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00.

Wszystkich kibiców i sympatyków zapraszamy na transmisje w Polsacie Sport Extra.

MMTS Kwidzyn liderem wśród dogrywek w rzutach karnych

Drużyna z województwa pomorskiego z dorobkiem 11 punktów zajmuje obecnie 7. miejsce w tabeli ORLEN Superligi. Podopieczni Bartłomieja Jaszki jak dotąd odnieśli 2 zwycięstwa: z Energą Wybrzeże Gdańsk 33:30 oraz z MKS Energą Kalisz 27:22 i 2 porażki: z Grupą Azoty Unia Tarnów 26:34 oraz z Azotami Puławy 25:37 w regulaminowym czasie gry, natomiast resztę spotkań rozstrzygnąć musieli po serii rzutów karnych osiągając 1 wygraną z Arged Rebud KPR Ostrovią Ostrów Wielkopolski 37:36 i 3 przegrane: z Górnikiem Zabrze 33:35, z Piotrkowianinem Piotrów Trybunalski 29:31 oraz z Gwardią Opole 29:30. Najbardziej bramkostrzelnym zawodnikiem z zespołu z Kwidzyna jest Bogdan Cherkashchenko z 48 trafieniami, co plasuje go obecnie w top 3 najlepiej punktujących piłkarzy ręcznych ORLEN Superligi. Wśród najlepszych bramkarzy na trzecim miejscu podium znajduje się również przedstawiciel z województwa pomorskiego – Jakub Matlęga, który jak dotąd bronił z 34,5% skutecznością.

Bezbłędni Nafciarze

ORLEN Wisła Płock prezentuje się na krajowych parkietach wręcz wyśmienicie. Podopieczni szkoleniowca Xaviera Sabate rozegrali dotąd koncertową serię wygrywając wszystkie 8 spotkań w ORLEN Superlidze pokonując kolejno: Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 39:20, MKS Zagłębie Lubin 41:23, Azoty Puławy 30:26, KGHM Chrobry Głogów 37:24, Arged Rebud KPR Ostrovię Ostrów Wielkopolski 31:23, Energę Wybrzeże Gdańsk 31:20, Gwardię Opole 30:25, Energę MKS Kalisz 34:21 nie tracąc przy tym ani jednego punktu. Wśród Wiślaków najlepiej w ofensywie prezentuje się Dmitrii Zhitnikov, który do tej pory strzelił 33 bramki. Na drugim stopniu podium wśród bramkarzy w ORLEN Superlidze znajduje się płocczanin Mirko Alilović, który pomiędzy słupkami występował z 35,5% skutecznością.

Historia spotkań z drużyną z Kwidzyna

Jak dotąd Nafciarze rywalizowali z zespołem MMTS Kwidzyn aż 50 razy z czego w 39 spotkaniach wygrali w regulaminowym czasie gry, w 4 wygrali w rzutach karnych, w jednym zremisowali oraz 6-krotnie odnieśli porażkę, a ostatnia z nich miała miejsce w 2012 roku. W poprzednim sezonie ORLEN Wisła Płock triumfowała nad drużyną z województwa pomorskiego dwukrotnie kolejno 36:18 oraz 48:24.

Drużyna z Kwidzyna jest młodym i walecznym zespołem. Na pewno będą zawzięcie walczyć u siebie w hali przed własną publicznością, dlatego też musimy podejść do tego spotkania w 100% skoncentrowani od samego początku. Oczywiście interesuje nas tylko i wyłącznie zwycięstwo z kompletem punktów. – skomentował Przemysław Krajewski, skrzydłowy ORLEN Wisły Płock.

Naprzód Nafciarze!