Nafciarze wracają do Orlen Areny! Już jutro – 9 września, o godz. 18:05, ORLEN Wisła Płock podejmie Górnik Zabrze. Zapraszamy na pierwsze domowe spotkanie w sezonie 2022/2023!

Nareszcie w domu!

Rozgrywki PGNiG Superligi rozpoczęły się w miniony weekend, jednak pierwsze spotkanie ORLEN Wisły Płock zaplanowano na wyjeździe. Nafciarze w inauguracyjnym meczu zmierzyli się z Chrobrym Głogów i pokonali gospodarzy, którzy do 23. minuty nie pozwalali im na prowadzenie. Płocczanie zwyciężyli 36:24 i zapisali na swoim koncie pierwsze ligowe punkty. Teraz przyszła pora na mecz domowy! Ostatnim razem w Orlen Arenie widzieliśmy się podczas finałowej kolejki ligi – 24 maja, a tym razem ORLEN Wisła Płock rozegra drugą serię PGNiG Superligi 2022/2023.

Xavi Sabate

Górnik Zabrze, to zespół z czołówki PGNiG Superligi. W ostatnim czasie dokonali oni sześciu istotnych zmian w składzie i były to dobre zmiany, które wzmocniły drużynę z Zabrza. Zapowiada się trudny mecz, jednak porządnie się do niego przygotowaliśmy i jesteśmy gotowi na to starcie!powiedział Xavi Sabate – trener ORLEN Wisły Płock.

Pierwszy mecz Górnika Zabrze?

ORLEN Wisła Płock i Górnik Zabrze zmierzą się w drugiej serii PGNiG Superligi, jednak dla zabrzan będzie to pierwsze ligowe spotkanie w sezonie 2022/2023. W pierwszej serii krajowych rozgrywek mieli się oni zmierzyć z Grupą Azoty Unią Tarnów, lecz z uwagi na mecz Górnika w pierwszej rundzie kwalifikacyjnej Ligi Europejskiej, ich pojedynek z tarnowianami został przełożony na 14 września. W związku z tym, można powiedzieć, że zabrzanie nie zainaugurowali jeszcze sezonu, a czeka ich to właśnie w Orlen Arenie.

Kwalifikacje do Ligi Europejskiej nie zakończyły się dla Górnika Zabrze szczęśliwie. Ich przeciwnikiem na tym etapie gry był GC Amicitia Zürich, a pierwsze spotkanie – w Polsce zwyciężyli zabrzanie, którzy do przerwy wygrywali jednym trafieniem. W drugiej połowie dołożyli jeszcze 16 bramek, zaś Zürich jedynie 9 i ostatecznie wygrali 27:19, zapewniając sobie ośmiobramkowy zapas przed rewanżem. Niestety mimo wysokiej zaliczki i prowadzenia przez Górników 19:18, w 40. min. meczu w Szwajcarii, to gospodarze awansowali do II rundy kwalifikacji EHF European League. Po regulaminowym czasie gry zabrzanie przegrywali 23:31 – ośmioma bramkami, a po gwizdku Szwajcarom przyznano rzut wolny, który wykorzystali i wygrali 9 trafieniami, tym samym eliminując polską drużynę z dalszej rywalizacji.

Tin Lućin

Już jutro, po długiej przerwie, nareszcie zagramy w Orlen Arenie przed naszymi kibicami! Czeka nas mecz z Górnikiem Zabrze, który jest bardzo trudną drużyną, jednak atmosfera w szatni jest świetna. Dobrze pracowało nam się razem w okresie przygotowawczym, a teraz czas by pokazać to na parkiecie!powiedział Tin Lućin – rozgrywający ORLEN Wisły Płock.

Wisła górą!

Górnik Zabrze zakończył rozgrywki 2021/2022 na piątym miejscu w tabeli, lecz niewiele zabrakło, aby znalazł się on lokatę wyżej. Nad Górnikami uplasował się MMTS Kwidzyn, a oba zespoły zanotowały po 44 punkty. Zabrzanie zgromadzili 44 punkty po 14 zwycięstwach (w tym jedno po rzutach karnych) oraz 12 przegranych (w tym 3 po rzutach karnych). Jeśli chodzi o bramki – zdobyli oni o jedno trafienie więcej niż stracili – 688/687, notując tym samym bilans bramkowy +1. W trójce najlepszych strzelców Górnika znaleźli się: Damian Przytuła (113 bramek), Krzysztof Łyżwa (72 bramki) oraz Łukasz Gogola (71 bramek).

Pierwsze starcie pomiędzy płocczanami a zabrzanami, w minionym sezonie, odbyło się w Płocku, a do przerwy jedną bramką wygrywali goście. O losach spotkania zadecydowała druga część gry, w której Nafciarze zanotowali czternaście trafień, zaś przyjezdni jedynie siedem. Ostatecznie rywalizacja zakończyła się rezultatem 27:21. Drugie spotkanie w rozgrywkach 2021/2022 Wiślacy i Górnicy zagrali w Zabrzu, w 23. serii PGNiG Superligi. Tym razem ORLEN Wisła Płock zaznaczyła swoją znaczną przewagę już po pierwszych 30. min., prowadząc 16:10, natomiast w drugiej połowie meczu Nafciarze wypracowali jeszcze większe prowadzanie i finalnie wygrali 34:20.

Transmisja meczu ORLEN Wisła Płock – Górnik Zabrze na TVP Sport w telewizji, aplikacji oraz na stronie internetowej.

Kibice! Widzimy się już jutro o godz. 18:05 w Orlen Arenie! Wspierajcie Nafciarzy od początku rozgrywek – do zobaczenia!