W sobotę – 2 grudnia Nafciarze powrócą na krajowe parkiety, aby podjąć w płockiej ORLEN Arenie zespół Piotrkownianin Piotrków Trybunalski. Spotkanie 14. serii rozpocznie się o godzinie 16:00. Niebiesko-biało-niebiescy potrzebują Waszego wsparcia, dlatego wypełnijcie halę po brzegi!

Wspinający się w tabeli Piotrkowianin

Po 13. seriach rywalizacji w ORLEN Superlidze Piotrkowianin Piotrków Trybunalski zajmuje 10. pozycję w tabeli z 17-punktowym dorobkiem. Dotychczas drużyna pod wodzą trenera Michała Matyjasika odniosła 6 zwycięstw w tym jedno po serii rzutów karnych oraz 7 porażek. Zespół z województwa łódzkiego pokonał: Gwardię Opole 27:26, MMTS Kwidzyn 31: 29 (27:27), Zepter KPR Legionowo 23:21, MKS Zagłębie Lubin 32:28, Energę Wybrzeże Gdańsk 31:30 oraz Górnika Zabrze 33:28, natomiast uległ takim klubom jak ORLEN Wisła Płock 20:39, Azoty Puławy 29:34, Arged Rebud KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski 25:29, Industria Kielce 26:45, KGHM Chrobry Głogów 31:35, Energa MKS Kalisz 27:30 oraz Grupa Azoty Unia Tarnów 24:32. W czołówce bramkarzy w polskiej lidze na czwartym miejscu plasuje się Artur Kot z 33,2 % skutecznością po 12 występach, natomiast najskuteczniejszym zawodnikiem pola jest obrotowy – Antoni Doniecki z 47-punktowym dorobkiem.

Topowa forma Nafciarzy

ORLEN Wisła Płock wciąż pomimo jednego zaległego meczu znajduje się na czele tabeli zmagań w Polsce i wraz z Industrią Kielce nadal posiada status niepokonanej drużyny. Niebiesko-biało-niebiescy w krajowych rozgrywkach grają fenomenalnie o czym świadczy zebrany komplet 36 punktów oraz fotel wicelidera. Zespół pod dowództwem trenera Xaviego Sabate pokonał kolejno: Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 39:20, MKS Zagłębie Lubin 41:23, Azoty Puławy 30:26, KGHM Chrobry Głogów 37:24, Arged Rebud KPR Ostrovię Ostrów Wielkopolski 31:23, Energę Wybrzeże Gdańsk 31:20, Gwardię Opole 30:25, Energę MKS Kalisz 34:21, MMTS Kwidzyn 34:15, Górnika Zabrze 26:22, Grupę Azoty Unia Tarnów 35:13 oraz Zepter KPR Legionowo 32:22. W czołówce bramkarzy w ORLEN Superlidze w pierwszej trójce są zarówno Mirko Alilović oraz Marcel Jastrzębski. Największym dorobkiem bramkowym w szeregach płocczan może pochwalić się skrzydłowy – Przemysław Krajewski, który jak dotąd zdobył 45 goli.

Szala triumfów przechylona na stronę ORLEN Wisły Płock

Zaglądając do historii spotkań z Piotrkowianinem widać wyraźną przewagę płocczan, jeśli chodzi o ilość zwycięstw nad rywalem, bo jest ich aż 30 przy raptem 5 wygranych zespołu z województwa łódzkiego. Ostatni raz Nafciarze odnieśli porażkę z Piotrkowianinem 6 lat temu. W obecnym sezonie miało już miejsce bezpośrednie spotkanie między tymi zespołami i zakończyło się deklasacją rywala ze strony podopiecznych trenera Xaviego Sabate – 39:20.

Piotrkowianin to bardzo niebezpieczny rywal, który w tym sezonie był już w stanie zaskoczyć teoretycznie silniejszych przeciwników, w związku z czym musimy zagrać na 100% naszych możliwości, tym bardziej, że będziemy u siebie i chcemy się jak najlepiej zaprezentować przed własną publicznością. – skomentował Michał Daszek, kapitan ORLEN Wisły Płock.

Po wygranej w Lidze Mistrzów jesteśmy w bardzo dobrych nastrojach i mamy podbudowane morale. Mimo być może lekkiego zmęczenia podróżami, które może mieć wpływ na naszą postawę, oczekujemy już na następne spotkanie. Do meczu z Piotrkowem podchodzimy w pełni skoncentrowani i z celem zrealizowania dwóch zadań jakimi są wygrana oraz uniknięcie jakichkolwiek poważnych kontuzji. – powiedział Mirko Alilović, bramkarz ORLEN Wisły Płock.

Naprzód Nafciarze!