Już we wtorek 10 maja o godz. 18:00 Nafciarze rozegrają ostatnie ligowe spotkanie na wyjeździe. W ramach 25. serii PGNiG Superligi niebiesko-biało-niebiescy zmierzą się z Chrobrym Głogów. ORLEN Wisła Płock musi wrócić z kompletem punktów!

W domu bez problemów

Pierwszy mecz ORLEN Wisły Płock z Chrobrym Głogów w sezonie 21/22 odbył się 3 grudnia. Wynik spotkania, po rzucie karnym, otworzył Paweł Paterek, a następnie oglądaliśmy pierwsze bramki Nafciarzy – Krzysztofa Komarzewskiego oraz Michała Daszka. Goście doprowadzili jeszcze dwukrotnie do remisu, zaś od siódmej minuty przeważali już tylko Wiślacy. Od wyniku 6:4 gospodarze zanotowali pięć trafień, co zapewniło im siedmiobramkową przewagę. ORLEN Wisła Płock utrzymała taki rezultat do przerwy – wynik zatrzymał się na 16:9. Powrót do gry rozpoczął się wymianą trafienia za trafienie, a kolejno w dwóch czterobramkowych seriach zapunktowali Nafciarze. Głogowianie zaliczyli, w drugiej połowie, 10 trafień, natomiast płocczanie 24. Autorami ostatnich celnych rzutów ORLEN Wisły Płock byli Marek Daćko oraz Dima Zhitnikov. Rezultat zatrzymał się na 40:19, a wśród Wiślaków najcelniejszy był Kosorotov (9 bramek), zaś w ekipie gości nie mieliśmy zdecydowanego lidera – większość zawodników zanotowała po 1-2 bramki.

Co słychać u Chrobrego?

Chrobry Głogów od kilku lat kończy sezon, utrzymując się w środku tabeli. W rozgrywkach 2018/2019 głogowianie zajęli ósmą pozycję, natomiast w kolejnych dziewiątą i siódmą. W obecnym, dobiegającym końca sezonie, po 24. seriach i 11 wygranych (w tym 2 po karnych) oraz 13 przegranych (2 po karnych), Chrobry ma na swoim koncie 33 punkty, co daje mu ósme miejsce wśród drużyn PGNiG Superligi. Głogowianie mają jeszcze szansę wspiąć się wyżej w ligowej tabeli, jednak maksymalnie na szóstą lokatę. Aby tak się stało musieliby oni wygrać mecze z Nafciarzami oraz Sandrą SPA Pogonią Szczecin, natomiast Piotrkowianin Piotrków Trybunalski oraz Energa MKS Kalisz musiałby przegrać.

Najlepszym strzelcem Chrobrego Głogów jest Paweł Paterek – podczas 21 występów zanotował on 106 bramek oraz 138 asyst, a dodatkowo Paterek został nominowany w plebiscycie Gladiatory, w kategorii „Odkrycie Sezonu”. Na podium najskuteczniejszych głogowian umiejscowili się również Rafał Jamioł (65 bramek/24 występy) oraz Wojciech Matuszak (65 bramek/24 występy). Na liście nominowanych plebiscytu PGNiG Superligi nie zabrakło także bramkarza Chrobrego – Rafała Stachery, na którego będą mogli zagłosować kibice, ponieważ znalazł się w kategorii „Wybór Sezonu”.

Formę głogowian, w ostatnich spotkaniach, można uznać za dobrą. Co prawda, w 20. serii zaliczyli oni porażkę z Torus Wybrzeżem Gdańsk, ale była to przegrana po rzutach karnych (26:26, 2:4). Następne trzy mecze przyniosły Chrobremu Głogów 9 punktów, a to za sprawą ich triumfu nad Handball Stalą Mielec (36:27) oraz Grupą Azoty Unią Tarnów (25:24) i MKS Zagłębiem Lubin (28:25). W ostatniej serii, głogowianie musieli uznać wyższość Piotrkowianina Piotrków Trybunalski (31:29), mimo że po pierwszej połowie to Chrobry prowadził, przy wyniku 15:16.

Ostatni egzamin

Pojedynek w Głogowie będzie dla ORLEN Wisły Płock ostatnim egzaminem przed meczem z Łomżą Vive Kielce. Jeśli Nafciarze chcą zawalczyć o tytuł muszą wrócić do Płocka z kompletem punktów. Chrobry natomiast ma szanse na wywalczenie wyższego miejsca w tabeli, a do tego celu potrzebuje m.in. dwóch wygranych, w tym tej w spotkaniu z niebiesko-biało-niebieskimi.

Nafciarzy czeka kolejne ważne starcie o ligowe punkty. Czy płocczanie wrócą do domu z kompletem punktów? Wierzymy, że tak! Kibice, wspierajcie Wiślaków, chociaż przed ekranami Emocje.tv!

Chrobry Głogów – ORLEN Wisła Płock – 10 maja 2022 – wtorek – 18:00