Za ORLEN Wisłą Płock pierwsze zwycięstwo w EHF Champions League. Teraz Nafciarze udadzą się do Tarnowa na spotkanie trzeciej serii PGNiG Superligi. Początek meczu z Grupą Azoty Unią Tarnów 18 września o godz. 17:00!

Nafciarze mają za sobą pierwsze mecze w PGNiG Superlidze oraz inauguracyjne spotkanie w EHF Champions League. W czwartek – 15 września, ORLEN Wisła Płock zapisała na swoim koncie pierwsze punkty w Lidze Mistrzów, a to dzięki wygranej z Mistrzem Portugalii – FC Porto. Teraz płocczanie udadzą się do Areny Jaskółka, gdzie przyjedzie im mierzyć się z tamtejszą Grupą Azoty Unią Tarnów.

                                                                 

Po wymagającym meczu w EHF Champions League, mamy przed sobą kolejne spotkanie i czeka nas daleka droga do Tarnowa. Grupa Azoty Unia Tarnów to drużyna z wieloma zmianami, a także nowym trenerem. Będzie to trudny mecz i jak zawsze przygotowujemy się do niego najlepiej jak możemypowiedział Trener ORLEN Wisły Płock – Xavi Sabate.

Opóźniony strat

Grupa Azoty Unia Tarnów rozpoczęła sezon 2022/2023 z opóźnieniem. Tarnowianie najpierw rozegrali spotkanie drugiej serii, a pierwszą odrobili w ostatnią środę. Wszystko ze względu na rywala, z którym mieli inaugurować tegoroczne zmagania – Górnik Zabrze. Górnicy przełożyli mecz z tarnowianami, ponieważ kolidował on z ich spotkaniem w I rudzie kwalifikacji Ligi Europejskiej. Ostatecznie Unia, na początek, zagrała z MKS Zagłębiem Lubin i pokonała lubinian mimo dwubramkowej straty do przerwy, zdobywając pierwsze trzy punkty (30:27). Kolejno tarnowianie spotkali się z Górnikiem i tym razem po 30 min. gry remisowali 11:11, jednak w drugiej połowie zanotowali 9 trafień, a zabrzanie 16, przez przegrali 20:27. Obecnie Grupa Azoty Unia Tarnów zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli, a mecz z ORLEN Wisłą Płock będzie dla nich pierwszym domowym spotkaniem w sezonie 2022/2023.

                                                                                               

Przed nami ważny mecz z Grupą Azoty Unią Tarnów! W zeszłym roku spotkanie w Tarnowie okazało się naprawdę niełatwe. Każdy pojedynek jest bardzo ważny – w ostatnim sezonie dowiedzieliśmy się, że małe różnice mogą dać nam duże rzeczy. Uważam, że jesteśmy w dobrym momencie i czujemy się naprawdę dobrze – powiedział obrotowy ORLEN Wisły Płock – Abel Serdio.

1 sezon – 3 spotkania

Grupa Azoty Unia Tarnów zakończyła sezon 2021/2022 na dwunastym miejscu w tabeli PGNiG Superligi. Tarnowianie w 26 spotkaniach zanotowali 7 zwycięstw (w tym jedno po rzutach karnych) oraz 19 porażek (w tym dwie po rzutach karnych) i zdobyli 22 punkty. Wśród najlepszych strzelców Unii Tarnów znaleźli się: Taras Minotskyi (106 bramek), Łukasz Kużdeba (78 bramek) oraz Shuichi Yoshida (72 bramki).

W ubiegłym sezonie Wisła i Unia spotkały się w czwartej oraz siedemnastej serii PGNiG Superligi, a także w ćwierćfinale PGNiG Pucharu Polski. Mecze SL i PP – w Tarnowie, okazały się znacznie bardziej wyrównane – w SL, po trzydziestu minutach, Nafciarze prowadzili 14:11, zaś ostatecznie wygrali 31:24, natomiast w PP Wiślacy zwyciężyli 31:27 (15:14). Drugie starcie w SL odbyło się w Orlen Arenie i zdominowała je ORLEN Wisła Płock, która już do przerwy miała przewagę trzynastu bramek (19:6), a finalnie pokonała tarnowian 32:16.

Mecz ORLEN Wisły Płock z Grupą Azoty Unią Tarnów będzie transmitowany w serwisie Emocje.tv. Początek spotkania w niedzielę – 18 września o godz. 17:00. Do boju Nafciarze!