Zanim szczypiorniści ORLEN Wisły Płock rozjadą się na zgrupowania swoich reprezentacji czeka ich jeszcze ostatnie, ale jakże ważne spotkanie w październiku. 26 października o godzinie 20:45 w ramach 6. kolejki rywalizacji w EHF Champions League Nafciarze stoczą bój z aktualnym Mistrzem Słowenii – drużyną Celje Pivovarna Lasko. Niebiesko-biało-niebiescy staną przed ogromną szansą, dlatego nie może Was wtedy zabraknąć! Pomóżcie gorącym dopingiem podopiecznym trenera Sabate w zdobyciu pierwszych punktów w klasyfikacji w Lidze Mistrzów w tym sezonie!

Celje Pivovarna Lasko

Drużyna pod dowództwem trenera Alema Toskicia to przede wszystkim jeden z najbardziej utytułowanych zespołów w historii słoweńskiego sportu, lecz również stały bywalec w rozgrywkach w Europie. Celje Pivovarna Lasko jest 25-krotny triumfatorem Mistrzostwa Słowenii, posiada 21 Pucharów Słowieni i dodatkowo 7 Superpucharów tego kraju. Ponadto są oni zwycięzcą Ligi Mistrzów w sezonie 2003/2004 oraz złotym medalistą European Super Cup. Trzon drużyny oparty jest w dużej mierze na Słoweńcach – aż 17 z 31 zawodników posiada paszport tego kraju.

Nasi nadchodzący rywale w rodzimej lidze zajmują obecnie 3. miejsce w tabeli z dorobkiem 11 punktów. Zespół Alema Toskicia wygrał 5 spotkań z: MRK Lubljana 34:23, RD Riko Ribnica 38:37, RD Koper 40:27, RK Gorenje Velenje 29:27, RK Dobova 31:24, zremisował jedno z drużyną Ivancna Gorica 33:33 oraz odniósł jedną porażkę grając przeciwko RK Trimo Trebnje 25:29. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja klubu Celje Pivovarna Lasko w rozgrywkach na najwyższym szczeblu w Europie, gdzie po 5 rundach zmagań zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z zerowym dorobkiem punktowym i najgorszym bilansem bramkowym. Słoweńcy jak dotąd przegrali kolejno z GOG Handbold 36:38, z FC Porto 29:30, z SC Magdeburg 23:39, z Montpellier HB 29:31 oraz z FC Barceloną 31:37.

Nadchodzące spotkanie, które rozegramy przed własną publicznością jest dla nas kluczowe. Bezdyskusyjnie czeka nas trudna przeprawa z zespołem, który prezentuje szybki styl gry w piłkę ręczną, a dodatkowo zawsze walczy do samego końca. Mamy nadzieję, że przy dopingu naszych fanów osiągniemy pierwsze zwycięstwo w rywalizacji Ligi Mistrzów i w ten sposób rozpoczniemy nowy rozdział w tych zmaganiach. – powiedział Xavi Sabate, trener ORLEN Wisły Płock.

Bilans spotkań z Celje Pivovarna Lasko

Dotychczas płocczanie mierzyli się ze słoweńskim reprezentantem 4-krotnie i w 3 spotkaniach górą była drużyna Celje, natomiast jedno ze spotkań wygrali Nafciarze. Ostatni raz drużyny walczyły ze sobą w 2016 roku i rywalizacja zakończyła się wynikiem 31:26 z korzyścią dla zespołu z Celje.

Mimo korzystniejszego bilansu spotkań dla drużyny pod przewodnictwem Alema Toskicia płocczanie do nadchodzącego pojedynku pochodzą w pełni zmotywowani i z jednym bardzo konkretnym celem jakim jest zdobycie premierowych punktów w tegorocznej edycji zmagań Ligi Mistrzów. Na pewno na parkiecie dołożą wszelkich starań, aby zrealizować założony wcześniej plan i następnie móc świętować w gronie niebiesko-biało-niebieskiej rodziny. Bez Was – najlepszych kibiców na świecie – nie będzie to jednak możliwe, dlatego wszystkie ręce na pokład! Zostańcie 8. zawodnikiem ORLEN Wisły Płock i pomóżcie zdobyć drużynie upragnione zwycięstwo!

W tym tygodniu zagramy przeciwko drużynie Celje Pivovarna Lasko, która jest świetnym zespołem posiadającym w swoich szeregach grono młodych, lecz utalentowanych zawodników. Nadchodzący mecz jest dla nas niesamowicie istotny i spodziewamy się walki przez 60 minut. Mamy świadomość, że będzie ciężko, ale damy z siebie 100%, ponieważ bardzo chcemy zdobyć pierwsze punkty w Lidze Mistrzów, a zadanie ułatwi nam na pewno nasz 8. zawodnik, jako że Celje podejmiemy we własnej hali. – skomentował Tin Lucin, rozgrywający ORLEN Wisły Płock.

Naprzód Nafciarze – walczymy wspólnie o marzenia!