W nadchodzący czwartek – 28 września o godzinie 20:45 ORLEN Wisła Płock rozegra swój drugi mecz wyjazdowy w EHF Champions League. Rywalem Nafciarzy w 3. kolejce Ligi Mistrzów będzie francuski zespół Montpellier HB. Dopinguj Niebiesko-biało-niebieskich w walce o marzenia!

Montpellier HB

Drużyna pod wodzą Patrice Canayera to jeden z czołowych zespołów we Francji jak również wiodących prym w Europie. Montpellier HB to 14-krotny Mistrz Francji, posiadacz 13 Pucharów Francji, lecz również dwukrotny triumfator EHF Champions League. Wśród szerokiego składu Montpellier HB składającego się z 28 zawodników, aż 18 to posiadacze francuskiego obywatelstwa.

Montpellier HB to bardzo doświadczony zespół z bardzo długim stażem w elitarnych rozgrywkach EHF Champions League – obecny sezon będzie już 24 dla reprezentantów Francji w tych rozgrywkach. Do tej pory drużyna pod wodzą Patrice Canayera podobnie jak ORLEN Wisła Płock w Lidze Mistrzów zanotowała dwie porażki kolejno z FC Barceloną 30:25 oraz z Telekomem Veszprem HC 33:31 i obecnie bez punktów na swoim koncie plasują się na 7 miejscu w tabeli grupy B. Całkiem odmiennie wygląda ich sytuacja we francuskiej Starligue, gdzie do tej pory wygrali wszystkie możliwe spotkania pokonując Chartes 38:22, Chambery Savoie 32:26 oraz Limonges 36:30 i obejmując fotel lidera w rodzimych rozgrywkach z kompletem punktów. Obecnie najlepszymi strzelcami drużyny w Lidze Mistrzów są Ahmed Hesham Elsayed Moham oraz Sebastian Carl Percy Karlsson z 9 trafieniami po dwóch spotkaniach, natomiast w rozgrywkach Starligue najlepiej punktującymi zawodnikami są Artur Lenne oraz Lucas Pellas z 12-bramkowym dorobkiem.

Bilans spotkań z Montpellier HB

Do tej pory Nafciarze mierzyli się z francuskim Montpellier HB dwukrotnie w 2013 roku, a stawką tych spotkań był awans do prestiżowych rozgrywek Ligi Mistrzów. Stan pojedynków pomiędzy ORLEN Wisłą Płock i francuską drużyną wynosi 1:1, płocczanie w pierwszej rywalizacji przegrali z Montpellier HB 29:27, a następnie pokonali ich 28:23 zapewniając sobie w ten sposób awans z miejscem wśród najlepszych drużyn w Europie. Niewątpliwie od 2013 roku sytuacja obydwóch drużyn znacznie się zmieniła więc czeka nas pasjonujące widowisko, którego stawką będą pierwsze punkty w EHF Champions League w tym sezonie.

W nadchodzącym spotkaniu w Lidze Mistrzów przyjdzie nam się mierzyć z klubem z ogromną historią w tych rozgrywkach jakim jest Montpellier Handball. W ostatnim meczu przeciwko Telekom Veszprem HC zespół pod wodzą Patrice Canayera pokazał swoje prawdziwe oblicze prezentując się wyśmienicie na niesamowicie trudnym terenie jakim jest Veszprém Aréna prawie wygrywając spotkanie z tak ciężkim rywalem jakim jest obecny Mistrz Węgier. Spodziewamy się wymagających zawodów, jako że gramy z tak doświadczonym rywalem, ale postaramy się zaprezentować jak najlepiej i zdobyć pierwsze punkty w Lidze Mistrzów w tym sezonie. – skomentował Xavi Sabate, trener ORLEN Wisły Płock.

Mamy świadomość, że przed nami naprawdę trudne spotkanie z drużyną Montpellier HB, w którym będzie ciężko ich pokonać, ale mimo tego do Francji jedziemy po wygraną i nie będziemy zadowoleni z żadnego innego wyniku tego spotkania. Drużyna pod wodzą trenera Patrice Canayera prezentuje bardzo szybki i bezpośredni styl gry, dlatego musimy dobrze się na to przygotować w obronie. Mam nadzieję, że w tym spotkaniu zdobędziemy nasze pierwsze dwa punkty w tegorocznych rozgrywkach Ligi Mistrzów. – powiedział Tomas Piroch, rozgrywający ORLEN Wisły Płock.

Naprzód Nafciarze, walczymy o marzenia!