Po ponad dwóch tygodniach przerwy, do Orlen Areny powraca PGNiG Superliga. W meczu siódmej serii ORLEN Wisła Płock podejmie Energę MKS Kalisz. Początek spotkania w środę – 19 października o godz. 18:00!

Wracamy na ligowe parkiety!

Końca dobiegła tygodniowa przerwa reprezentacyjna, podczas której część zawodników ORLEN Wisły Płock rozegrała spotkania w kwalifikacjach do ME 2024. Nafciarze znaleźli się także wśród powołanych do Młodzieżowej i Juniorskiej kadry narodowej Polski, a więcej informacji na ten temat znajduje się TUTAJ. Teraz przyszedł czas na powrót na ligowe parkiety i mecz siódmej kolejki PGNiG Superligi, w której już dziś o godz. 18:00, ORLEN Wisła Płock podejmie Energę MKS Kalisz.

Energa MKS Kalisz na horyzoncie

Energa MKS Kalisz rozpoczęła rozgrywki – 2022/2023, w odmłodzonym składzie, lecz bez swojego najlepszego strzelca – wychowanka ORLEN Wisły Płock – Kacpra Adamskiego. Adamski nie tylko zdobył najwięcej bramek dla kaliszan, ale otrzymał również dwa Gladiatory PGNiG Superligi – w kategorii Boczny Rozgrywający Sezonu oraz tytuł Króla Strzelców całej ligi. Wśród nowych zawodników MKS-u Kalisz znaleźli się natomiast, między innymi, Wiktor Karpiński z SMS ZPRP Płock oraz Łukasz Kużdeba z Grupy Azoty Unii Tarnów i Jędrzej Zieniewicz z MMTS-u Kwidzyn.

Na inaugurację sezonu 22/23, Energa MKS Kalisz zmierzyła się z Azotami-Puławy i uległa brązowym medalistom MP 24:29. Kolejno kaliszanie pokonali beniaminka z Ostrowa Wielkopolskiego 28:27, zaś następnie przegrali z Łomżą Industrią Kielce (26:43), Chrobrym Głogów (23:24) i Górnikiem Zabrze (25:32). Szósta seria zmagań przyniosła kibicom drużyny z Kalisza ogromne emocje. Podejmowali oni Grupę Azoty Unię Tarnów, która w ostatnich minutach doprowadziła do remisu. Ostatecznie, mimo dwóch pomyłek na początku, rzuty karne oraz cały mecz zwyciężyli gospodarze 20:20 7:6k (9:10).

Po tygodniowej przerwie reprezentacyjnej, prawie bez czasu na wspólne treningi, mecz z Kaliszem będzie trudny. Nie mamy czasu na pełne przygotowania oraz regenerację, ale naszym celem jest oczywiście wygranie tego meczu i odzyskanie gotowości do wspólnej gry – powiedział Xavi Sabate – trener ORLEN Wisły Płock.

Sezon na 6?

Energa MKS Kalisz zakończyła sezon 2021/2022 na szóstym miejscu w tabeli, a do wyższej lokaty zabrakło im jedynie 4 punktów, co można uznać za bardzo pozytywny wynik. Kaliszanie zanotowali 14 zwycięstw (3 po karnych) oraz 12 porażek (1 po karnych), co dało im 40 punktów. Utrzymali także dodatni bilans bramkowy na poziomie 18 bramek (731/713). Wśród najlepszych strzelców MKS-u Kalisz – na pierwszym i trzecim miejscu, znaleźli się wychowankowie ORLEN Wisły Płock, a cała trójka prezentuje się następująco: Kacper Adamski (162 bramki), Piotr Krępa (103 bramki) oraz Mateusz Góralski (75 bramek).

ORLEN Wisła Płock i Energa MKS Kalisz, w ubiegłych rozgrywkach, spotkały się ze sobą w listopadzie w Kaliszu oraz w Płocku w kwietniu.  Oba spotkania wyraźnie wygrali Nafciarze, którzy pokonali kaliszan 33:24 (13:11) oraz 39:28 (21:15). W pierwszym meczu najlepsze wynik zanotowali Sergei Kosorotov, Dmitrii Zhitnikov oraz Michał Daszek, którzy łącznie zdobyli 17 bramek. W drugim pojedynku sytuację MKS-u Kalisz próbował ratować Kacper Adamski – zdobył aż 11/16 bramek, jednak mimo jego świetnej dyspozycji, to płocczanie cieszyli się ze zwycięstwa.

Stęskniliśmy się za naszymi kibicami i grą w Orlen Arenie. Cieszymy się bardzo z powrotu na parkiet i mamy nadzieję, że kibice licznie pojawią się na hali. Przed nami pojedynek z Energą MKS Kalisz, do którego mimo krótkiego czasu po przerwie reprezentacyjnej, solidnie się przygotowujemy i zapewniam, że zostawimy serce na boisku! Kibice, widzimy się w Orlen Arenie – do zobaczenia! – powiedział Krzysztof Komarzewski – skrzydłowy ORLEN Wisły Płock.

Transmisja spotkania pomiędzy ORLEN Wisłą Płock a Energą MKS Kalisz będzie dostępna w serwisie Emocje.tv.

Środa – 19 października, godz. 18:00, Orlen Arena – do zobaczenia!