Już 10 lutego o godzinie 18:00 w płockiej Orlen Arenie odbędzie się 15. seria PGNiG Superligi. Płocczanie zmierzą się z Torus Wybrzeżem Gdańsk. Co słychać u naszego przeciwnika?

Zawodnicy ORLEN Wisły Płock ostatnie spotkanie przed własną publicznością, w ramach ligowych rozgrywek, rozegrali 3 grudnia 2021 roku z Chrobrym Głogów. Z pewnością kibice zdążyli zatęsknić za sportowymi emocjami w Orlen Arenie. Na szczęście ponad dwumiesięczna przerwa dobiega końca i już w najbliższy czwartek Nafciarze na własnym terenie podejmą Torus Wybrzeże Gdańsk.

Jak było ostatnio?

W pierwszej części sezonu to płocczanie wybrali się do Gdańska i 11 września 2021 r. wysoko pokonali tamtejsze Torus Wybrzeże. Pierwsza połowa poprzedniego spotkania rozpoczęła się od trafienia Keliana Janikowskiego i do piątej minuty obie drużyny rzucały bramka za bramkę. Następnie gospodarze zdobyli trzy trafienia z rzędu i wydawać się mogło, że Nafciarze są w nieciekawej sytuacji, jednak przy stanie 7:4 płocka Wisła zaczęła odrabiać straty. Po raz pierwszy na prowadzenie Wiślacy wyszli w 15 min. meczu po bramce Lovro Mihicia. Był to przełomowy moment dla tej części gry, ponieważ Wybrzeże nie odebrało nam już przewagi, a na przerwę zeszliśmy, prowadząc 19:15.

Druga połowa była kontynuacją tego, co Nafciarze zaczęli przed przerwą. Z minuty na minutę dokładali kolejne trafienia, a ich prowadzenie było coraz silniejsze. W 44 min. po bramce Davida Fernandeza wygrywali różnicą pięciu trafień, natomiast po około dziesięciu minutach Abel Serio rzucił 33. bramkę i przewaga płocczan urosła do dziesięciu trafień. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 25:37.

Co słychać u Wybrzeża?

Zawodnicy z Gdańska po czternastu meczach zajmują dziewiąte miejsce w tabeli PGNiG Superligi, a na swoim koncie zgromadzili do tej pory 14 punktów i do MMTS-u Kwidzyn, który zajmuje następną lokatę, tracą 6 pkt., zaś do Nafciarzy 25 pkt. Najlepszym strzelcem w ekipie z Gdańska jest Mateusz Kosmala – zdobywca 71 bramek podczas 13 występów, a za nim znaleźli się Mateusz Jachlewski – 49 bramek/14 występów oraz Piotr Papaj 36 bramek/14 występów.

Gdańszczanie w tym sezonie wygrali jedynie cztery spotkania z: Sandrą Spa Pogonią Szczecin (33:27), Górnikiem Zabrze (23:22), Handball Stalą Mielec (32:23) oraz Grupą Azoty Unia Tarnów (23:22). Jeśli chodzi o przegrane mecze, Wybrzeże musiało uznać wyższość rywali dziesięć razy, z czego dwa po rzutach karnych. Porażki po regulaminowym czasie gry ponieśli z: Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski (23:26), ORLEN Wisłą Płock (25:37), Energą MKS Kalisz (24:30), Chrobrym Głogów (24:30), Łomżą Vive Kielce (26:37), MMTS-em Kwidzyn (25:28) i Azotami-Puławy (25:35). Po rzutach karnych natomiast ulegli: Gwardii Opole (23:23, 2:4) oraz MKS Zagłębiu Lubin (24:24, 4:5).

W ostatnim spotkaniu (05.02.2022 r.) Torus Wybrzeże Gdańsk podjęło, zajmujący piąte miejsce w tabeli Superligi, Piotrkowianin Piotrków Trybunalski i podobnie, jak we wrześniu gdańszczanie przegrali ten mecz – tym razem przy wyniku 26:32. Wśród rywali Wybrzeża, na boisku, pojawili się Piotr Swat oraz Piotr Jędraszczyk, którzy zdobyli odpowiednio dziewięć i siedem bramek, czyli połowę dorobku całej drużyny. Należy również wspomnieć o problemach kadrowych drużyny z Gdańska, związanych z kontuzjami i chorobami, które utrudniły im między innymi przygotowania do drugiej części sezonu. Jak potoczy się spotkanie w Płocku? Przyjdźcie na halę i sprawdźcie sami!

Kibice, 10 lutego 2022 (czwartek), godzina 18:00, Orlen Arena, wszyscy na niebiesko!