W środę o godzinie 18:00 ORLEN Wisła Płock zainauguruje zmagania przed własną publicznością w październiku. Nafciarze staną w szranki z drużyną Energa MKS Kalisz. Przybywajcie na halę i dopingujcie Wiślaków w drodze o 8. zwycięstwo na parkietach w Polsce.

Droga pod górę drużyny z Kalisza

Od początku sezonu 2023/2024 zespół Energi MKS Kalisz prezentuje raczej przeciętną formę sportową. Drużyna z województwa wielkopolskiego do tej pory zgromadziła jedynie 6 punktów i obecnie znajduje się w strefie spadkowej na 12. miejscu w tabeli. Z 7 rozegranych spotkań kaliszanie wygrali raptem dwa z KPR Legionowo 30:28 oraz z Wybrzeżem Gdańsk 34:30, a w pozostałych musieli uznać wyższość odnosząc porażki z Gwardią Opole 25:19,  z MMTS Kwidzyn 27:22, z Industrią Kielce 40:29 oraz z MKS Zagłębiem Lubin 31:27. Drużyna z Kalisza po 2. kolejkach rywalizacji jako pierwsza w ORLEN Superlidze pożegnała się z trenerem – Pawłem Nochem, a w jego miejsce zatrudniła szkoleniowca Rafała Kuptela. Najlepszym strzelcem wśród kaliszan po 7.kolejkach jest z 30 bramkami jest rozgrywający – Bartosz Kowalczyk.

Nafciarze nadal niepokonani

ORLEN Wisła Płock rozpoczęła zmagania ligowe w Polsce z wysokiego C. Niebiesko-biało-niebiescy wygrali 7 spotkań z rzędu pokonując kolejno Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 39:20, Azoty Puławy 30:26, KGHM Chrobry Głogów 37:24, Arged Rebud KPR Ostrovię Ostrów Wielkopolski 31:23, Wybrzeże Gdańsk 31:20 oraz Gwardię Opole 30:25 i kompletując w ten sposób maksymalną liczbę możliwych punktów i razem z Industrią Kielce są jedynymi niezwyciężonymi do tej pory drużynami w stawce. Tytuł króla strzelców wśród Nafciarzy przynależy aktualnie do rozgrywającego Dimitriego Zhitnikova, który do bramki rywala trafiał 27-krotnie w 6 meczach. Pozycję lidera wśród bramkarzy w ORLEN Superlidze utrzymał nadal Mirko Alilović, który jak dotąd strzegł bramki Wiślaków z prawie 38,5 % skutecznością.

Dominacja płocczan na przestrzeni 6 lat

Nafciarze dotychczas z drużyną z Kalisza rywalizowali 12-krotnie i we wszystkich spotkaniach zdołali pokonać przeciwnika z województwa wielkopolskiego. W poprzednim sezonie ORLEN Wisła Płock wygrała z kaliszanami najpierw przed własną publicznością 29:23, a następnie tego samego dokonała na wyjeździe wygrywając 30:26. Czy Wiślakom w środę uda się odczarować liczbę 13 i zdobyć trzynasty triumf nad Energą MKS Kalisz czy może okaże się dla nich pechowa?

Nadchodzący pojedynek z Energą MKS Kalisz to już ósmy w kolejności mecz w ORLEN Superlidze, na którym musimy się skupić i do którego musimy się dobrze przygotować, co obecnie nie jest najłatwiejsze ze względu na dużą intensywność rozgrywanych przez nas spotkań. Natomiast mimo tego zrobimy wszystko, aby być jak w jak najlepszej dyspozycji i jak najlepiej się zaprezentować. Postaramy się również wykorzystać ten mecz jako formę przygotowań przed zbliżającą się coraz bardziej rywalizacją w Lidze Mistrzów z SC Magdeburgiem. – powiedział skrzydłowy ORLEN Wisły Płock, Marcel Sroczyk.  

Zapraszamy do ORLEN Areny – #walczyMy wspólnie!