Pora na kolejne ligowe starcie Nafciarzy! W dziewiątej serii PGNiG Superligi, ORLEN Wisła Płock podejmie Gwardię Opole. Początek meczu Wiślaków z Gwardzistami już w sobotę – 29 października o godz. 14:35 – do zobaczenia w Orlen Arenie!

Po europejskich wyzwaniach

W środę – 26 października, ORLEN Wisła Płock rozegrała wyjazdowe spotkanie piątej kolejki Ligi Mistrzów. Rywalem Niebiesko-Biało-Niebieskich był chorwacki HC PPD Zagreb, a pojedynek zakończył się remisem, przy wyniku 26:26. Nie ma jednak czasu na odpoczynek, ponieważ przed Nafciarzami następne starcie, tym razem w ligowych potyczkach. W dziewiątej serii PGNiG Superligi płocczanie zmierzą się z Gwardią Opole.

Gwardia z 9

Gwardziści, mimo sukcesu w pierwszym meczu z MKS Zagłębiem Lubin (32:28), nie weszli w sezon 2022/2023 najlepiej. Po ośmiu seriach zmagań mają na swoim koncie dziewięć punktów i zajmują dziewiąte miejsce w tabeli. Poza lubinianami pokonali oni brązowego medalistę Mistrzostw Polski – Azoty-Puławy (33:32) oraz Chrobry Głogów (25:23), zaś pozostałe pojedynki zakończyli bez punktów. Opolanie ulegli drużynom z Gdańska (23:27), Ostrowa Wielkopolskiego (22:25), Zabrza (30:24), Tarnowa (27:32) i, najwyraźniej, zespołowi z Kielc (21:42).

Przed startem rozgrywek, w składzie Gwardii, doszło do roszad – drużynę opuściło dwóch najlepszych strzelców opolan w ubiegłym sezonie – Patryk Mauer i Maciej Zarzycki, a także Jan Klimków i Paweł Kowalski. Do zespołu dołączyli natomiast Antonii Łangowski (Azoty-Puławy), Mateusz Wojdan (Grupa Azoty Unia Tarnów), Roman Chychykalo (MKS Zagłębie Lubin) i Andrzej Widomski (SMS ZPRP Płock) oraz na wypożyczenie z Łomży Industrii Kielce – Noa Zubac. Widomski już w inauguracyjnym spotkaniu zanotował osiem bramek i został MVP meczu, a po ośmiu seriach prowadzi w klasyfikacji strzelców opolan z 38 trafieniami.

Atmosfera w zespole jest jak zawsze dobra. Po meczu Ligi Mistrzów z Zagrzebiem trochę odpoczęliśmy i dziś przygotowujemy się do ligowego pojedynku z Gwardią Opole. Każdy mecz jest dla nas ważny, więc jesteśmy teraz maksymalnie skupieni na jutrzejszym spotkaniu! powiedział Leon Šušnja – obrotowy ORLEN Wisły Płock.

Skuteczna bramka

Gwardia, w ostatnich latach, ma za sobą lepsze i gorsze sezony. Rozgrywki 18/19 zakończyła na czwartym miejscu, 19/20 oraz 20/21 na piątym, a 21/22 na dziewiątej lokacie. Opolanie zwyciężyli 12 spotkań (w tym cztery po karnych), natomiast 14 przegrali, co dało im 32 punkty. O miejsce wyżej znalazł się zaś Chrobry Głogów, z 33 punktami. Najlepszymi strzelcami Gwardii byli dwaj wspomniani Patryk Mauer (139 bramek), Maciej Zarzycki (95 bramek) oraz Marek Monczka (86 bramek).

Nafciarze i Gwardziści, w ubiegłym sezonie, zmierzyli się w dziewiątej oraz dwudziestej drugiej serii PGNiG Superligi. Pierwszy pojedynek miał miejsce w Opolu, a Gwardia przed własną publicznością, uległa ORLEN Wiśle Płock 22:29 (10:18). W tamtym meczu mogliśmy oglądać udane występy bramkarzy obu drużyn – Adam Morawski zanotował skuteczność na poziomie 41% (9/22), zaś Adam Malcher 38% (10/26). W Orlen Arenie przewaga Niebiesko-Biało-Niebieskich była już znacznie wyższa – do przerwy wygrywali 16:9, a ostatecznie pokonali Gwardzistów 33:18. Najlepszym strzelcem tego pojedynku został Jan Jurećić (10/13), natomiast w bramce świetnie spisał się Krystian Witkowski z 47% (15/32).

Transmisja spotkania pomiędzy ORLEN Wisłą Płock a Gwardią Opole będzie dostępna w TVP Sport.

Sobota – 29 października, godz. 14:35, Orlen Arena – przyjdź na halę i wspieraj Nafciarzy!