GOG Handbold

Na pierwszy ogień we własnej hali w Lidze Mistrzów Nafciarzom przyjdzie się mierzyć z nie byle jakim rywalem, bo z obecnym Mistrzem Danii i złotym medalistą duńskiego Super Cup. Zespół ze Skandynawii rywalizację w EHF Champions League rozpoczął od triumfu nad słoweńskim RK Celje Pivovarna Lasko 38:36 i z kompletem punktów uplasował się po pierwszej rudzie na trzecim miejscu w tabeli grupy B. Inaczej wygląda nieco sytuacja naszego przeciwnika w duńskiej Herre Handbold Ligaen, gdzie drużyna GOG Handbold do tej pory w czterech rozegranych meczach odnotowała jedną porażkę z Riebe-Esbjerg 26:29, dwa remisy z  Sønderjyske 32:32 i z Holstrbro 36:36 oraz raz jedno zwycięstwo z Ringsted 36:26. Duńczycy do meczu w Płocku przystąpią już pod wodzą nowego trenera Mikkela Voigt Fredriksena, który do tej pory pracował na stanowisku asystenta w sztabie szkoleniowym. Po pierwszej kolejce Ligi Mistrzów najlepiej punktującym zawodnikiem w zespole GOG jest lewy rozgrywający Hans Aaron Mensing, który ma 7-bramkowy dorobek na swoim koncie przy 87,5% skuteczności rzutowej. W drużynie z duńskiego Gudme jest również zeszłoroczny król strzelców Emil Wernsdorf Madsen, który w sezonie 2022/2023 zdobył 107 goli w 18 meczach EHF Champions League.

Nadchodzące spotkanie w Lidze Mistrzów przeciwko zespołowi GOG będzie naszym pierwszym we własnej hali przed własną publicznością. Będziemy bardzo mocno potrzebować naszego 8. zawodnika w związku z czym mam nadzieję, że ORLEN Arena będzie wypełniona po brzegi, ponieważ każdy punkt w tym meczu będzie miał duże znaczenie. – powiedział Xavi Sabate, trener ORLEN Wisły Płock.

Bilans spotkań z GOG Handbold

Płocczanie z Duńczykami mierzyli się do tej pory 6-krotnie zarówno w rozgrywkach Ligi Mistrzów jak i w European League. Drużyny naprzemiennie wygrywały swoje spotkania, ale pomimo remisowego bilansu dotychczasowych potyczek w meczach fazy play-off Ligi Europejskiej 2021/2022 to właśnie Niebiesko-biało-niebiescy awansowali dalej pokonując GOG większą liczbą bramek. W rywalizacji EHF Champions League w zeszłym sezonie Nafciarze najpierw pokonali Duńczyków we własnej hali 31:27, a następnie musieli uznać ich wyższość w meczu wyjazdowym, gdzie odnieśli porażkę 31:24.

W tym tygodniu rozgrywamy nasz pierwszy mecz przed własną publicznością w Lidze Mistrzów. Jestem pewny, że w ORLEN Arenie będzie panowała świetna atmosfera. Oczywiście postaramy się wygrać nasz pierwszy pojedynek w domu. Uważam, że przed nami naprawdę ciężkie zadanie do wykonania, ponieważ GOG to również bardzo dobry i jakościowy zespół, pomimo zmian w sztabie i składzie zawodników jakie zaszły tam przed sezonem. Chcąc ich pokonać będziemy musieli walczyć do samego końca. Różnica pomiędzy nami jest naprawdę nieduża więc w moim odczuciu o wyniku końcowym zadecydują detale. – skomentował Gergo Fazekas, rozgrywający ORLEN Wisły Płock.

Spotkanie z Duńczykami będzie naszym pierwszym w domu, ale pomimo tego spodziewamy się ciężkiego meczu. GOG obecnie mierzy się z pewnymi problemami, ale ciągle śmiało można powiedzieć, że są zespołem o dużej jakości. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby wygrać to niesamowicie ważne spotkanie. Mam nadzieję, że ORLEN Arena będzie pełna kibiców, których doping poniesie nas do zwycięstwa. – powiedział Miha Zarabec, rozgrywający ORLEN Wisły Płock.

Jutrzejszy mecz to spotkanie o najwyższą stawkę – ORLEN Wisła Płock powalczy o pierwsze punkty w Lidze Mistrzów w tym sezonie i będzie chciała jak najlepiej zaprezentować się przed własną publicznością, natomiast zespół GOG Handbold będzie chciał na pewno utrzymać dobrą passę w tych rozgrywkach i wypaść jak najlepiej pod wodzą nowego szkoleniowca. Obydwie drużyny będą niesamowicie zmotywowane, aby postawić na swoim i pokazać swoją wartość, co gwarantuje widowisko na najwyższym poziomie sportowym od pierwszego gwizdka. Pomóżmy Nafciarzom nabrać wiatru w żagle i zdobądźmy razem pierwsze punkty! Jako 8. zawodnik jesteście naszym kluczem do sukcesu!

Do zobaczenia w ORLEN Arenie – #walczyMy razem o marzenia!