Już we wtorek 5 kwietnia o godzinie 18:45 ORLEN Wisła Płock rozegra jedno z najważniejszych spotkań w tym sezonie. Nafciarze podejmą TBV Lemgo Lippe, a do meczu podejdą z trzybramkową zaliczką z poprzedniego pojedynku. „Mam nadzieję, że nasi fani przyjdą w dużej liczbie na mecz i pokażą Lemgo, co oznaczają prawdziwi kibice” – Leon Šušnja. Nie może Was zabraknąć w Orlen Arenie!

Trzy bramki zaliczki

Dwumecz pomiędzy ORLEN Wisłą Płock, a TBV Lemgo Lippe rozpoczął się od spotkania w Niemczech. Wynik pierwszego meczu otworzył Zoltan Szita, natomiast gospodarze odpowiedzieli w czwartej minucie trafieniem Lukasa Zerbe. Drugi celny rzut niebiesko-biało-niebieskich należał do Przemysława Krajewskiego, zaś po karnym Sergeia Kosorotova i bramce Michała Daszka tablica wyników wskazywała rezultat 2:4 dla płocczan. Dobra passa Nafciarzy zakończyła się, gdy cztery trafienia z rzędu zaliczyli gospodarze, wypracowując tym samym dwubramkową przewagę. Wiślacy odzyskali prowadzenie w dwudziestej minucie, za sprawą udanych obron Adama Morawskiego oraz dzięki skutecznym atakom Kosorotova, Zhitnikova i Krajewskiego. Lemgo jednak walczyło dalej, stale goniąc płocczan. W końcówce pierwszej połowy oglądaliśmy trafienia Frederika Simy, Lukasa Zerbe, Abela Serdio i Isaíasa Guardioli, przez co do szatni miejscowi zeszli, prowadząc 15:13.

Drugą cześć gry trafieniem rozpoczął Kosorotov. Początek drugiej połowy był wyrównany, jednak gdy Nafciarze doprowadzali do remisu, miejscowi szybko odzyskiwali jedno-dwubramkową przewagę. ORLEN Wiśle Płock nie udało się odebrać prowadzenia gospodarzom, kiedy Ci grali w podwójnym osłabieniu, ale zrobili to po powrocie wykluczonych na boisko. W kolejnych minutach trafienia dołożyli: Zhitnikov, Krajewski oraz Mihić i Wiślacy wygrywali czterema bramkami. Gracze z Lemgo próbowali jeszcze dojść do głosu, ale nie pozwolili im na to Nafciarze, dzięki czemu ostatecznie to ORLEN Wisła Płock wyszła zwycięsko z pierwszego pojedynku, zapewniając sobie trzy trafienia zapasu przed rewanżem. Mecz zakończył się wynikiem 31:28 dla niebiesko-biało-niebieskich.

Strzelcy ORLEN Wisły Płock: Kosorotov 9, Krajewski 7, Mihić 4, Zhitnikov 4, Daszek 3, Serdio 2, Fernandez 1, Szita 1.

Po jednym meczu z drużyną z końca tabeli

Pomiędzy pierwszym a drugim meczem, zarówno ORLEN Wisła Płock, jak i Lemgo rozegrały po jednym spotkaniu. Również poziom przeciwników przyszłych rywali był podobny. Nafciarze na wyjeździe zagrali z przedostatnią w tabeli Sandrą Spa Pogonią Szczecin, którą pokonali 38:27. Lemgo natomiast przed własną publicznością zmierzyło się z GWD Minden, które w Bundeslidze obejmuje szesnaste miejsce (na 18 drużyn) i w przeciwieństwie do Wiślaków przegrało różnicą dwunastu bramek (TBV Lemgo Lippe 20:32 GWD Minden). Na korzyść płocczan przemawia to, że pomiędzy meczami zapewnili sobie nieco dłuższy okres regeneracji, ponieważ ORLEN Wisła Płock ligowy pojedynek rozegrała w piątek, zaś Lemgo w niedzielę.

                                                                                             

Z Kibicami o awans!

Już teraz możemy cieszyć się, że po raz kolejny Nafciarze wyszli z grupy i są „w grze” o jeszcze wyższą stawkę w europejskich rozgrywkach. Mamy jednak nadzieję, że wspólnymi siłami, powtórzymy sukces z tamtego roku!

Kibice, nie od dziś wiadomo, że Wasze wsparcie jest nieocenione i zarazem niezbędne do osiągania sukcesów przez Nafciarzy. Liczną obecnością i dopingiem nie raz pokazaliście, że jesteście naszym ósmym zawodnikiem. Przed niebiesko-biało-niebieskimi jedno z dotychczas najważniejszych spotkań, które zaważy o naszych dalszych losach w europejskich rozgrywkach. Jesteśmy pewni, że nas nie zawiedziecie i razem wpiszemy kolejne ważne osiągniecie na karty klubowej historii.

Oczywiście cieszymy się, że drugi mecz z TBV Lemgo Lippe odbędzie się w Orlen Arenie, to dla nas na plus – łatwiej gra się mecze rewanżowe przed swoimi kibicami. W zeszłym sezonie byliśmy w stanie odrobić kilkubramkową stratę w spotkaniu z GOG. Cieszy nas trzybramkowa zaliczka, aczkolwiek przy tak dużo biegającym przeciwniku, jakim jest Lemgo to tak naprawdę żadna przewaga. Wiemy, że są oni w stanie zniwelować tą przewagę bardzo szybko, dlatego bardzo potrzebujemy wsparcia naszych kibiców. Gdyby przeciwnicy mieli swoją szansę na dogonienie nas w dwumeczu, doping naszych kibiców będzie nam bardzo potrzebny i może nas uskrzydlić – powiedział kapitan naszej drużyny, Michał Daszek.

Informacje o biletach na jedno z najgorętszych spotkań Nafciarzy – tutaj.

Wsparcie dla Ukrainy

Przypominamy, że podczas spotkania pomiędzy ORLEN Wisłą Płock a TBV Lemgo Lippe Kibice ponownie będą mogli przynosić dary dla zaatakowanej przez Rosjan Ukrainy. Klub wspiera akcję Urzędu Miasta Płocka dla miasta partnerskiego Płocka na Ukrainie – Żytomierza. Zebrane dary zostaną przewiezione do siedziby Polskiego Czerwonego Krzyża.

Szczegóły i listę najpotrzebniejszych rzeczy znajdziecie tutaj.

Na spotkanie z Lemgo przygotowaliśmy również darmowe bilety dla Ukraińców. Aby otrzymać darmową wejściówkę, obywateli Ukrainy zapraszamy do siedziby naszego klubu, a także prosimy o zabranie ze sobą dowodów tożsamości lub paszportów, które będą weryfikowane.

5 kwietnia – wtorek – 18:45 – Orlen Arena – wszyscy na niebiesko. Czekają nas wielkie emocje!