Raptem 3 dni, po spotkaniu z drużyną z Barcelony na Nafciarzy czekać będzie już kolejny rywal z tym, że tym razem będzie on już z krajowego podwórka. 19 listopada o godzinie 16:00 Wiślacy podejmą przed własną publicznością Grupę Azoty Unia Tarnów w ramach 12. serii zmagań w ORLEN Superlidze.

Tarnowianie w połowie stawki

Po 11 rozegranych kolejkach na parkietach ligowych w Polsce drużyna z Tarnowa plasuje się na obecną chwilę na 8. miejscu w tabeli, dzięki zgromadzonym 15 punktom. Podopieczni trenera Marcina Janasa odnieśli 5 zwycięstw w tym jedno po rzutach karnych oraz 6 razy w tym raz po rzutach karnych przegrali swoje pojedynki. Tarnowianie pokonali: MMTS Kwidzyn 34:26, Zepter KPR Legionowo 32:29, MKS Zagłębie Lubin 25:21, Energę Wybrzeże Gdańsk 38:36 oraz Energę MKS Kalisz 22:22 (3:2). Zespół Jaskółek odniósł natomiast porażki z: Azotami Puławy 22:28, Arged Rebud KPR Otrovią Ostrów Wielkopolski 24:24 (4:1), Gwardią Opole 26:30, Industrią Kielce 24:45, KGHM Chrobrym Głogów 27:32 oraz z Górnikiem Zabrze 19:26. Najlepiej prezentującym się zawodnikiem zespołu Grupy Azoty Unia Tarnów jest 6. w klasyfikacji wszystkich strzelców w lidze Dzmitry Smolikau, który na bramkę rywala oddał 53 skuteczne rzuty.

Wiślacy wciąż na topie

Od początku sezonu ORLEN Wisła Płock prezentuje bardzo równą formę, jeśli chodzi o zmagania na krajowych parkietach w rodzimej lidze. Pomimo faktu, iż Nafciarze w stosunku do pozostałych 12 drużyn, nie wliczając w to zespołu z Kielc, mają rozegrane o jedno spotkanie mniej to i tak znajdują się na szczycie tabeli na pozycji wicelidera ORLEN Superligi z 30 punktowym dobytkiem. Drużynie pod wodzą Xaviego Sabate uległy takie zespoły jak: Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 20:39, MKS Zagłębie Lubin 23:41, Azoty Puławy 26:30, KGHM Chrobry Głogów 24:37, Arged Rebud KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski 23:31, Energa Wybrzeże Gdańsk 20:31, Gwardię Opole 25:30, Energa MKS Kalisz 21:34, MMTS Kwidzyn 15:34 oraz Górnik Zabrze 22:26. W szeregach Niebiesko-biało-niebieskich obecnie topowym strzelcem jest skrzydłowy – Przemysław Krajewski, który do bramki rywali trafiał 39 razy.

Bilans starć z tarnowianami na korzyść płocczan

Jak dotąd ORLEN Wisła Płock na przestrzeni 4 lat mierzyła się z drużyną z Tarnowa 9-krotnie. Wszystkie z tych pojedynków, które dotychczas miały miejsce padły łupem Nafciarzy. W zeszłym sezonie rywalizacja z Grupą Azoty Unia Tarnów zakończyła się dwoma wygranymi Wiślaków kolejno 35:23 oraz 33:26.

Przed nami kolejne ligowe spotkanie we własnej hali. Chcemy wygrać następny mecz w ORLEN Arenie i podtrzymać nasz status niepokonanej drużyny w zmaganiach na parkietach ORLEN Superligi. Korzystając z okazji chciałbym serdecznie podziękować wszystkim kibicom, którzy wspierali nas z trybun w ostatniej rywalizacji z Barceloną, bowiem ich doping jest dla nas bardzo ważny i nic innego nie jest nam w stanie pomóc jak właśnie to. – powiedział Marcel Jastrzębski, bramkarz ORLEN Wisły Płock.

Po dłuższej przerwie rozegramy mecz ORLEN Superligi u siebie. Wiemy, że od samego początku musimy rozpocząć zawody na odpowiednim poziomie. Od pierwszych minut powinniśmy też mocno się postawić w obronie i spróbować zdobyć jak najwięcej bramek z kontrataków. Mam nadzieję, że przyjdzie sporo kibiców na spotkanie z Grupą Azoty Unia Tarnów. Do zobaczenia w ORLEN Arenie! – dodaje Lovro Mihić, skrzydłowy ORLEN Wisły Płock.

Do boju Nafciarze! Czekamy na Was w ORLEN Arenie!