Po tygodniowej przerwie, ORLEN Wisła Płock wraca do walki o Final4 Ligi Mistrzów. Już w środę – 17 maja o godz. 18:45, Nafciarze rozegrają rewanż z SC Magdeburg. Pojedynek odbędzie się na terenie Mistrza Niemiec, w GETEC Arenie w Magdeburgu!

#walczyMY o Final4!

Po raz pierwszy w historii klubu, ORLEN Wisła Płock wywalczyła awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, w którym mierzy się z Mistrzem Niemiec i Klubowym Mistrzem Świata – SC Magdeburg. Ten etap zmagań EHF Champions League – podobnie jak play-off – rozgrywany jest na zasadzie dwumeczu, a za Nafciarzami jego pierwsza część. Płocczanie zaczęli rywalizację od pojedynku w ORLEN Arenie, natomiast rewanż odbędzie się w GETEC Arenie w Magdeburgu. Spotkanie zaplanowano na środę – 17 maja na godz. 18:45. Niebiesko-Biało-Niebieskich na trybunach niemieckiej hali będzie wspierało ponad 600 kibiców, a dla tych którzy nie mogli pojechać na wyjazd, klub zorganizował wspólne oglądanie w NoveKino Przedwiośnie (więcej TUTAJ!)

Magdeburg jest jednym z faworytów do awansu do Final4. Jak wszystkie czołowe drużyny, pokazuje jak jest silny, nawet bez niektórych graczy. Magdeburczycy mają szeroki skład graczy najwyższej jakości, więc gdy brakuje jednego zawodnika, drugi jest na podobnym lub nawet wyższym poziomie. Postaramy się wygrać i pojechać do Kolonii. To Magdeburg jest faworytem, ale musimy grać i postaramy się zrobić wszystko!powiedział Xavi Sabate trener Nafciarzy.

Mecz na remis

ORLEN Wisła Płock i SC Magdeburg spotkały się w ORLEN Arenie w minioną środę – 10 maja, a ćwierćfinałowy pojedynek Ligi Mistrzów przyciągnął do płockiej hali komplet kibiców. Stworzyli oni niesamowitą atmosferę, którą w pomeczowych wypowiedziach docenili trenerzy i zawodnicy obu drużyn. Ogrom emocji zapewniły również wydarzenia na boisku. Do około 6. min. wynik wynosił 2:2, zaś od następnie Nafciarze przystopowali, podczas gdy goście zdobyli pięć bramek i wyszli na prowadzenie 7:2. W końcu ORLEN Wisła Płock przełamała się i zaczęła notować kolejne trafienia, lecz mimo rezultatu 9:10 na trzy minuty przed przerwą, nie dogoniła magdeburczyków.

Drugą połowę lepiej zaczęli przyjezdni i w 35. min. wygrywali 15:9, jednak Nafciarze nie poddawali się i gonili wynik, co nie było łatwym zadaniem. Na kwadrans przed końcem meczu mieli do odrobienia jeszcze cztery bramki, a kilka minut później ich straty zmalały do dwóch. W 54. min. Magdeburg znowu przeważał czterema, ale jak się okazało było to ich ostatnie słowo tego dnia, zaś ORLEN Wisła Płock dołożyła cztery trafienia i zremisowała pojedynek. Do rewanżu obie ekipy podejdą więc bez zapasu bramkowego, a wszystko rozstrzygnie się na parkiecie niemieckiej GETEC Areny!

Po remisie w Płocku czeka nas kolejny ciężki mecz, w którym obie drużyny chcą wywalczyć awans do finałowej czwórki. Wiemy, że gramy z mocnym przeciwnikiem, ale wiemy też, że mamy swoje szanse. Przed nami jeszcze trening, by dobrze przygotować się do meczu – damy z siebie wszystko i spróbujemy zakwalifikować się do Final4powiedział Leon Susnja obrotowy Nafciarzy.

Przerwa Nafciarzy, ważne spotkanie i kontuzje SC Madgeburg

Pomiędzy pierwszym a drugim meczem ćwierćfinału Ligi Mistrzów zaplanowano tydzień przerwy. W tym czasie ORLEN Wisła Płock skupiła się na przygotowaniach do rewanżu, natomiast SC Magdeburg rozegrał wyjazdowy mecz Bundesligi. Magdeburczycy stanęli do ligowego spotkania z Rhein-Neckar Löwen poważnie osłabieni, ponieważ po meczu z Nafciarzami kontuzji doznali: Gisli Kristjansson, Oscar Bergendahl i Philipp Weber. Starcie z Lwami było dla rywali Wiślaków bardzo ważne, a to ze względu na walkę o obronę tytułu Mistrza Niemiec. RNL od początku kierowało meczem i do przerwy wygrywało trzema trafieniami, natomiast Magdeburg wyszedł na pierwsze prowadzenie na kwadrans przed syreną końcową i nie pozwolił już odebrać sobie wygranej. Finalnie magdeburczycy zwyciężyli 37:35, czym udowodnili, że niestraszne im kontuzje i są w stanie rywalizować o najwyższe cele mimo „osłabień”.

Przed nami WIELKIE starcie, które z pewnością zagwarantuje emocje na najwyższym poziomie! Obie drużyny znają stawkę tego meczu i dadzą z siebie wszystko, by awansować do najlepszej czwórki Ligi Mistrzów w sezonie 2022/2023.

17.05.2023 (środa), godz. 18:45 – wspólnie #walczyMY o marzenia!

Tych, którzy nie mogą wspierać Nafciarzy w Magdeburgu, zapraszamy na wspólne oglądanie do NoveKino Przedwiośnie!