Jeszcze w tym tygodniu ORLEN Wisła Płock rozegra swoje ostatnie spotkanie w listopadzie. W środę – 29 listopada o godzinie 18:45 Nafciarze przystąpią do meczu 9. serii EHF Champions League, w którym Niebiesko-biało-niebiescy zmierzą się ze słoweńskim RK Celje Pivovarna Lasko. Pierwsze starcie bezpośrednie pomiędzy tymi drużynami miało już miejsce i górą w nim byli Wiślacy, którzy wygrali 30:25 dzięki czemu dopisali premierowe punkty w zmaganiach w Europie. Dopingujcie z całych sił podopiecznych trenera Xaviego Sabate przed telewizorami, aby historia sprzed miesiąca się powtórzyła!

RK Cejle Pivovarna Lasko

Słoweński zespół z Celje to czołówka najbardziej utytułowanych klubów w swoim kraju, ale również bardzo doświadczony gracz na arenie międzynarodowej. RK Celje Pivovarna Lasko wśród swoich wielu sukcesów może pochwalić się 25 Mistrzostwami Słowenii, 21 Słoweńskimi Pucharami, a dodatkowo zwycięstwem European Super Cup oraz Ligi Mistrzów. Obecnie w składzie drużyny prowadzonej przez Alema Toskicia ponad połowa graczy to Słoweńcy.

Słoweńcy w 1. NLB Liga obejmują po 10 rozegranych meczach fotel wicelidera z 17 punktami na swoim koncie. Zespół z Celje dotychczas osiągnął następujące rezultaty: 8 zwycięstw z: MRK Lubljana 34:23, RD Riko Ribnica 38:37, RD Koper 40:27, RK Gorenje Velenje 29:27, RK Dobova 31:24, RK Prevent Slovenj Gradec 38:23, MRK Krka 33:26 oraz z RD Urbanscape Loka 34:32, 1 remis z  Ivancna Gorica 33:33 oraz 1 przegraną z RK Trimo Trebnje 25:29. Wyniki osiągane przez podopiecznych Alema Toskicia w EHF Champions Leagu diametralnie różnią się z tymi w rodzimej lidze. Na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Europie drużyna z Celje jak dotąd przegrała wszystkie z ośmiu rozegranych spotkań, w których musiała uznać wyższość takich klubów jak: GOG Handbold 36:38, FC Porto 29:30, SC Magdeburg 23:39, Montpellier HB 29:31, Barça 31:37, ORLEN Wisła Płock 25:30, Telekom Veszprém 33:40 i 31:41.

Mecz z Celje jest kluczowym zarówno dla nas jak również dla drużyny pod wodzą Alema Toskicia. Dla nas będzie to skomplikowane spotkanie poza domem przeciwko młodym, lecz bardzo utalentowanym zawodnikom. Mimo wszystko jedziemy tam w jednym konkretnym celu jakim jest zwycięstwo. – powiedział Xavi Sabate, trener ORLEN Wisły Płock.

Bilans spotkań z RK Celje Pivovarna Lasko

Historia bezpośrednich spotkań pomiędzy przedstawicielami z Celje, a płocczanami sięga już 2004, kiedy to miał miejsce pierwszy pojedynek. Drużyny rozegrały między sobą 5 meczów, w których ORLEN Wisła Płock zwyciężyła dwukrotnie, natomiast 3  razywygrali Słoweńcy. Ostatnie starcie odbyło się w październiku tego roku i padło łupem Nafciarzy, którzy przed własną publicznością pokonali zespół prowadzony przez Alema Toskicia 30:25.

Mamy świadomość, że nadchodzący mecz w Celje ma duże znaczenie zarówno dla nas jak i dla naszego przeciwnika. Świetnie jest grać w Celje, ponieważ kibice zawsze tworzą tam gorącą atmosferę na hali przez co ciężej jest odnieść zwycięstwo. Jeśli chodzi o nas to poprawiamy się z dnia na dzień i w zbliżającym się spotkaniu damy z siebie wszystko, żeby wygrać. – skomentował Miha Zarabec, rozgrywający ORLEN Wisły Płock.

Nadchodzące spotkanie w Lidze Mistrzów, w którym ORLEN Wisła Płock podejmie RK Celje Pivovarną Lasko to pojedynek wielkiej wagi, ponieważ zarówno Słoweńcom jak i płocczanom bardzo mocno może podbudować morale i poprawić ich sytuację w tegorocznych europejskich rozgrywkach na najwyższym szczeblu. Bez wątpienia Nafciarze przystąpią do tego meczu bardzo skoncentrowani i zrobią wszystko co w ich mocy, żeby do Polski powrócić z kompletem punktów. Aby móc zrealizować to zadanie Niebiesko-biało-niebiescy potrzebują bardzo Waszego wsparcia, dlatego też w środowy wieczór połączmy się z nimi za pomocą transmisji telewizyjnej i przesyłajmy im jak najwięcej pozytywnych kibicowskich wibracji! Niech Wasza moc będzie z Wiślakami!

Jazda Nafciarze – walczyMy razem o marzenia!