Już we wtorek 26 października o godzinie 18:45 Orlen Wisła Plock zmierzy się w płockiej Orlen Arenie z francuskim Fenix Toulouse Handball w ramach rozgrywek European League. To pierwszy domowy mecz Ligi Europejskiej Nafciarzy.

Aktualnie, przeciwnik zajmuje dopiero 15. miejsce w Starligue z dorobkiem 4 punktów. Jednak w ostatnim meczu zagrozili Füsche Berlin, przegrywając różnicą jedynie 2 bramek (30:32). Przed rokiem, Nafciarze na wyjeździe wygrali z Frnacuzami 26:25, a u siebie 27:25. Największym zagrożeniem na boisku okazać się może Węgier – Uros Borzas, który w poprzednim meczu okazał się najskuteczniejszym zawodnikiem trafiając 7 bramek na 11 rzutów.

Liderem Francuzów jest bez wątpienia 31-letni Nemanja Ilic, który w każdym sezonie był najlepszym strzelcem z zespołu. Znany przede wszystkim ze skuteczności w rzutach karnych.  

Fenix będzie na pewno groźniejszym rywalem niż Szwajcarzy. W grudniu ubiegłego roku dwukrotnie zmierzyliśmy się z nimi wygrywając, ale minimalną różnicą bramek. Mamy teraz bardzo napięty terminarz spotkań. W piątek wygraliśmy 27:26 trudny mecz z Azotami Puławy, który kosztował nas dużo sił. Na regenerację nie ma niestety zbyt wiele czasu – komentuje dyrektor sportowy Adam Wiśniewski.

W pierwszym spotkaniu ORLEN Wisła Płock pokonała mistrza Szwajcarii – Pfadi Winterthur 35:23 i jest liderem tabeli.

Zapraszamy wszystkich na hale, bilety do kupienia na stronie abilet.pl. 

Program meczowy przed Fenix Toulouse Handball już dostępny.