SPR Wisła Płock przedłużyła umowę z hiszpańskim szkoleniowcem. Trener Xavi Sabate będzie prowadził zespół Nafciarzy do końca rozgrywek 2025/2026.

Xavi Sabate na dłużej z Nafciarzami

Hiszpański szkoleniowiec – Xavi Sabate, został trenerem ORLEN Wisły Płock w lipcu 2018 roku. Ze względu na zadowolenie obu stron ze współpracy, jego umowa była przedłużana, a obecny kontrakt miał obowiązywać do 2024 r. Dziś wiemy już jednak, że nie będzie to ostatni rok X. Sabate w SPR Wiśle Płock, a będzie on prowadził naszą drużynę przynajmniej do końca sezonu 2025/2026.

Sezon 2022/2023 był dla naszego klubu czasem historycznego sukcesu. ORLEN Wisła Płock znalazła się w elitarnym gronie ośmiu najlepszych drużyn Ligi Mistrzów. Z wielką radością, w imieniu Zarządu, pragnę poinformować, że przedłużyliśmy współpracę z trenerem Xavierem Sabate do 30 czerwca 2026 r. Będzie on wspierał nasz rozwój i budował drużynę walczącą o najwyższe cele. Xavi płynie w Tobie niebieska krew!!! – powiedział Artur Stanowski Prezes Zarządu SPR Wisła Płock. 

Cieszę się, że mogę kontynuować projekt i pracować z zespołem ORLEN Wisła Płock, naszymi zawodnikami, którzy każdego dnia ciężko pracują nad swoim rozwojem. Klub, kibice, sponsorzy i drużyna rozwijają się z roku na rok. Przede wszystkim podjęliśmy wiele kroków, aby kontynuować procesu rozwoju, szczególnie w ostatnim okresie. Przed nami jeszcze dużo pracy, ale jestem pewien, że przyszłość jest jasna, jeśli będziemy kontynuować współpracę. Podziękowania dla Miasta Płocka i Prezydenta Andrzeja Nowakowskiego, Sponsora Generalnego PKN ORLEN S.A., Modular System, Zarządu Klubu i Rady Nadzorczej, wszystkich sponsorów i partnerów, przedstawicieli mediów, a przede wszystkich naszych wspaniałych kibiców za wsparcie przez cały sezon! skomentował przedłużenie umowy z Nafciarzami Xavi Sabate.

Pod wodzą trenera Sabate, Nafciarze zdobyli pięć Wicemistrzostw Polski, po wielu latach przerwy wywalczyli jedenasty Puchar Polski, a także osiągnęli historyczne sukcesy na arenie międzynarodowej. Szkoleniowiec doprowadził ORLEN Wisłę Płock do dwóch Final4 Ligi Europejskiej, zdobył brązowy medal tych rozgrywek i powrócił z drużyną do elity piłki ręcznej – EHF Champions League. Rozgrywki 2022/2023, były kolejnym krokiem Nafciarzy w Europie, a z Xavim Sabate na czele, po raz pierwszy, znaleźli się wśród ośmiu najlepszych drużyn Ligi Mistrzów, a także toczyli zacięty bój o Final4.

Trenerze! Cieszymy się, że zostaje Pan z nami!