Jakie jest pierwsze skojarzenie Xaviego Sabate, gdy słyszy o Telekom Veszprem? Czy cieszy się na dzisiejszy pojedynek z Węgrami? Co myśli o formie rywala Nafciarzy? Zapraszamy do lektury wypowiedzi trenera ORLEN Wisły Płock!

Xavi Sabate

– Trenerze, kiedy słyszy Pan nazwę Veszprem, jakie jest Pana pierwsze skojarzenie?

Xavi Sabate – Pierwsze skojarzenie, to bardzo dobre odczucie, bo spędziłem tam bardzo fajne 5 lat. Zawsze biorę pod uwagę pozytywne rzeczy i dobre wspomnienia z tego czasu. Byli tam fantastyczni zawodnicy i mam tam bardzo dobrych przyjaciół. Jestem szczęśliwy, że gdy się widzimy odczuwamy przyjemność ze spotkania.

– Mieliśmy zagrać przeciwko Veszprem w Lidze Mistrzów ponad dwa lata temu, wtedy na przeszkodzie stanęła jednak pandemia…

XS: Dwa lata temu zakwalifikowaliśmy się do 1/8 finałów w LM. Niestety, był to tydzień kiedy rozpoczął się Covid, dlatego niemożliwe było, żeby rozegrać ten mecz. Teraz znowu mamy szansę, by się spotkać i jest to bardzo dobra wiadomość. Po bardzo dobrych występach w Lidze Europejskiej, wróciliśmy do Ligi Mistrzów, żeby zagrać przeciwko jednej z najlepszych drużyn w Europie i na świecie. Jest to najlepsze, co może nam się przytrafić – wszyscy zawodnicy i trenerzy chcą grać takie mecze!

– Każdego roku Veszprem jest faworytem do wygrania Ligi Mistrzów – cały czas o to walczą. Czeka nas piekielnie ciężki mecz, w którym na pewno nie jesteśmy faworytami.

XS: W ostatnich 10 latach Veszprem rozwija się i ma wspaniałych zawodników, jednak tylko jeden zespół może wygrać Final4. Zagramy przeciwko wspaniałej drużynie, która jest pewna siebie i bardzo dobra w tym sezonie.  Będzie bardzo ciężko i nie jesteśmy faworytami, lecz będziemy grać w Orlen Arenie, w obecności naszych kibiców. My też bardzo dobrze gramy w tym sezonie i wszyscy o nas mówią – są to wspaniałe wiadomości. Będziemy walczyć i zweryfikujemy czy mamy szansę wygrać i zrobić niespodziankę.  Naszym celem jest nadal się rozwijać!

– W ostatnich sezonach Veszprem zdarzały się wpadki zarówno w lidze, jak i w Lidze Mistrzów. W tym sezonie wygrywają wszystko, stracili zaledwie jeden punkt w meczu z Magdeburgiem. Jest to dla nich dobry sezon.

XS: Tak, jest to świetny początek sezonu, jednak sezon jest długi, a wszystkie tytuły są wygrywane w ostatnich 3 miesiącach. Prawdą jest, że w sezonie liczą się też poszczególne momenty. Obecnie Veszprem jest wśród drużyn będących w najwyższej formie ze wszystkich zespołów w Europie, więc trudno będzie z nimi rywalizować. Mam jednak pełne zaufanie do moich zawodników i wiem, że atmosfera w Orlen Arenie będzie fantastyczna. Nie może być inaczej, bo żeby mieć szansę na zwycięstwo, potrzebujemy pełnej hali kibiców, którzy będą nas wspierać. W takich pojedynkach zawsze są trudne momenty, zatem potrzebujemy tego dodatkowego zawodnika, którym są nasi kibice.

Match Of The Week – Czwartek – 3.11.2022 – godz. 18:45 – Orlen Arena!

Przyjdź na mecz i bądź ósmym zawodnikiem ORLEN Wisły Płock!