EHF przyznał Nafciarzom „dziką kartę”. ORLEN Wisła Płock w sezonie 22/23 weźmie udział w Lidze Mistrzów. Co na temat promocji do EHF Champions League powiedzieli trener, dyrektor sportowy oraz kapitan Nafciarzy? Sprawdźcie sami!

Nafciarze wracają do elity!

Dziś przed południem dowiedzieliśmy się o przyznaniu ORLEN Wiśle Płock „dzikiej karty”. Zgodnie z decyzją European Handball Federation Nafciarze, w sezonie 2022/2023, będą uczestnikami Ligi Mistrzów, a ich grupowych rywali poznamy już w najbliższy piątek – 1 lipca o godz. 11:00. W związku z promocją ORLEN Wisły Płock do EHF Champions League wypowiedzieli się trener – Xavi Sabate, dyrektor sportowy – Adam Wiśniewski oraz kapitan drużyny – Michał Daszek!

Trener ORLEN Wisły Płock – Xavi Sabate

Jestem ogromnie dumny, że decyzją European Handball League ORLEN Wisła Płock ponownie dołączy do najbardziej prestiżowych rozgrywek w Europie – EHF Champions League. Również osobiście, jako trener bardzo się cieszę, że wróciłem do tej najlepszej ligi piłki ręcznej na świecie.

To efekt wielu lat pracy absolutnie wszystkich zawodników, którzy grali tutaj przez ostatnie cztery sezony, w których byłem trenerem ORLEN Wisły Płock, a także zasługa Sztabu Trenerskiego, Zarządu, Rady Nadzorczej, Miasta Płock, PKN Orlen i wszystkich pozostałych sponsorów oraz partnerów i oczywiście kibiców, którzy są naszym największym wsparciem w każdym meczu!

Będziemy grać przeciwko wspaniałym zespołom i większości najlepszych graczy na świecie. Będzie zarazem ciężko i ekscytująco. Będziemy potrzebować Waszego wsparcia absolutnie na każdym meczu, ponieważ tak jak pokazaliście w ostatniej serii PGNiG Superligi, z Waszym wsparciem wszystko jest możliwe. Wiem, że będzie naprawdę ciężko, ale wiem też, że jeśli chcemy dalej się rozwijać, musimy grać przeciwko najlepszym. Przed nami dużo pracy i mogę powiedzieć, że jak zawsze będziemy pracować i walczyć o to, aby każdy był dumny z bycia częścią naszej Rodziny Nafciarzy. ORLEN Wisła Płock powraca! Naprzód Nafciarze!

                Dyrektor Sportowy ORLEN Wisły Płock – Adam Wiśniewski

Bardzo cieszymy się z decyzji EHF oraz tego, że wracamy do Ligi Mistrzów i będziemy rywalizowali z topowymi drużynami. Wspaniale, że w przyszłym sezonie dwa zespoły będą reprezentowały Polskę w najlepszej lidze piłki ręcznej. Dwa lata temu byliśmy pierwszą drużyną rezerwową EHF Champions League i rozpoczęliśmy grę w nowej formule europejskich pucharów – Lidze Europejskiej. Dwukrotnie dotarliśmy do najlepszej czwórki EHF European League, a w tym roku zakończyliśmy te rozgrywki z pierwszym w historii klubu – brązowym medalem LE.

Do decyzji European Handball Federation o przyznaniu nam „dzikiej karty” przyczyniło się wiele czynników – odpowiednia hala, prawa telewizyjne i oczywiście wspaniali kibice, ale też aspekt sportowy. Myślę, że wpływ miał nasz ostatni mecz w PGNiG Superlidze z Łomżą Vive Kielce, który odbił się szerokim echem w Europie. Nawet sędziowie po tym spotkaniu przyznali, że był to ich najcięższy mecz, jaki mieli okazję sędziować w swojej karierze. Dużo mówiło się też o tym podczas EHF Finals Men w Portugalii, a dodatkowo podczas Final4 Ligi Mistrzów w Kolonii zostaliśmy pochwaleni, za pokonanie kielczan w Pucharze Polski. To dobry czas, żeby wrócić – czas na Nafciarzy w Lidze Mistrzów!

Kapitan Nafciarzy – Michał Daszek

Czy można wymarzyć sobie lepszy prezent na 30-ste urodziny niż Liga Mistrzów? Bardzo cieszę się, że EHF dostrzegł nasze starania i zadecydował o promocji Nafciarzy do EHF Champions League. Myślę, że to efekt naszej ciężkiej pracy i my wszyscy – klub, Miasto Płock, nasi sponsorzy i partnerzy oraz niezastąpieni kibice, zasługiwaliśmy na miejsce wśród najlepszych drużyn w Europie. To dla nas ogromne wyróżnienie oraz wyzwanie, ponieważ czekają nas mecze na najwyższym poziomie z najlepszymi zespołami i zawodnikami. Jestem jednak pewien, że zrobimy wszystko, aby zaprezentować się z jak najlepszej strony oraz potwierdzić, że przyznanie nam „dzikiej karty” było słuszną decyzją.

Zasłużyliśmy na powrót do elity i został nam on przyznany, teraz czas pokazać siłę ORLEN Wisły Płock! Do zobaczenia w Orlen Arenie!

 

Liga Mistrzów dla ORLEN Wisły Płock!